יום שני , יוני 1 2020
דף הבית / תחזירו את הכסף

תחזירו את הכסף

מועצת העיר יהוד הצביעה בחודש אפריל 2017 על ביטול חוק העזר לשמירה והחזר הכספים שנגבו מהתושבים, עד היום משלמים תושבי יהוד היטל שמירה, האם תביעה ייצוגית נגד עיריית יהוד בדרך??

רוב חברי מועצת העיר יהוד הצביעו על ביטול חוק השיטור העירוני והחזר הכספים לתושבים, זה קרה בחודש אפריל, על פי הנהלים אמורה העירייה להעביר את החלטות המועצה למשרד הפנים כדי שזה ייאשר את הדברים ויפרסם ברשומות. עד כה זה לא קרה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


בעיריית יהוד מנסים להילחם בכל דרך כדי להמשיך ולהשאיר את מימון השיטור העירוני בידיי התושבים ולא מתקציבה של העירייה, כך שלמעשה מוסיפה העירייה עוד תשלומי מיסים על התושבים. גם חברי כנסת רבים מתנגדים להיטלי השמירה על חשבון התושבים וחברת הכנסת יוליה מילנוסקי מקדמת חוק לביטול אגרת השמירה ואף ביקרה ביהוד וביקשה מראש העיר יעלה מקליס להפסיק לאלתר לקחת מהתושבים מס חדש לשמירה, אך הדבר לא צלח.
נכון להיום, כמעט ארבעה חודשים מאז ביטול החוק, ממשיכה העירייה בגביית תשלומי מס שמירה מכל תושב על פי שיטת חישוב של גודל הנכס בו הוא מתגורר, ההכנסות מתשלומי מס השמירה מהתושבים מוערכים ב- 2.5 מיליון שח בכל חודש, כך על האומדנים. ההוצאות מוערכות בשתי מיליון שח לפי עמידה בכל התקנים, 10 פקחים, 2 מוקדנים, כלי רכב וקטנוע, ומשמרות של 24 שעות. בפועל המצב שונה בתכלית, העירייה עדיין לא גייסה את מכסת הפקחים, והמשמרות של השיטור העירוני על פי שעון החיים ולא כפי שנמסר לתושבים 24 שעות ביממה. פועל יוצא, העירייה גובה תשלומים מהתושבים בלי שסיפקה את השירותים שהתחייבה.

שלושה חברי מועצה הובילו את ביטול חוק העזר העירוני, אמנון סעד, הדר מימון ונתן בזה, ואיתם שאר חברי המועצה והצביע לביטול בחוק והחזר הכספים לתושבים. מי שהיה בעד המשך גביית תשלומי תושבים, בני רזניק, אלי גרינמן, גד מילר שמוליק רוטמן וראש העיר יעלה מקליס.

תושבים רבים הביעו את מורת רוחם ממס חדש שהונחת עליהם, מאות מתושבי העיר חתמו על עצומה לביטול הגבייה הנוספת וקריאה לעירייה למצוא תקציבים להמשך השיטור העירוני מתוך תקציביה.

נתן בזה, חבר המועצה – אני לא מצליח להבין איך חוק שהצבענו עליו בחודש אפריל ובו בקשנו להפסיק את התשלומים עדיין בחודש אוגוסט מחייבים תושבים???. הגשתי כיושב ראש ועדת הביקורת שאילתא למנכלית העירייה לפני כחודש ימים ולא  קבלתי כל מענה ממנה. לצערי מה שיקרה בסוף שתגיע תביעה יצוגית לעירייה על החיוב של הכספים, ואני יודע שבקרוב תגיע תביעה כזאת ומה שיקרה בסוף ואז יצטרכו לשלם את ההוצאות של המשפט ולהחזיר את הכסף לתושבים ואני דואג לקופה הציבורית. ומה שאני מציע זה להפסיק את הגביה, כי היא לא חוקית".
גורם במשרד הפנים  – לא ברור ההתנהלות של העירייה, הרי חוקי עזר זה בסמכות חברי המועצה, זאת הדמוקרטיה, אם מתבטל חוק על ידי חברי המועצה ונקבע חוק חדש צריך לקיימו, משרד הפנים לא צד לעניין הזה, ולא נכון להכניסו לזה, אם רוב חברי המועצה החליטו על החזר כספים, זה באחריות העירייה לקיים זאת, הפרסום ברשומות זה אקט טכני, על הרשות להתחיל לפעול לאכוף את חוקיה"

אחת התושבות הפעילות – כולנו בעד השיטור העירוני, זה חשוב ומוכיח את עצמו, נוכחות של אוכפי חוק עושה טוב לעיר אבל תשלום הארונונה ביהוד נחשב מאוד גבוה, והייתי מצפה מהעירייה להחזיר להפסיק את הגבייה הלא חוקית, להחזיר את הכסף לתושבים, לייעל את תקציביה ולהפנות כסף לשיטור העירוני, במקום להוציא כסף על פרסום ויחסי ציבור שישקיעו בביטחון של התושבים בעיר, זה יותר חשוב.

תגובת משרד הפנים: כעיקרון כל רשות מקומית סוברנית לחוקק חוקי עזר או לבטלם באמצעות חקיקת חוק עזר עירוני אחר. חקיקת חוקי עזר נתונה לביקורת משרד הפנים. חוק העזר העירוני שאושר במליאת מועצת עיריית יהוד – לביטול אגרת השמירה, נמצא בימים אלה בבדיקת משרד הפנים.

תגובת עיריית יהוד – החלטת מועצת העיר בדבר ביטול חוק העזר והמסמכים הנלווים להחלטה הועברו לטיפול משרד הפנים. לאחר שביטול חוק העזר יפורסם ברשומות העירייה תפעל בהתאם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

משרד הבריאות פרסם מסלולים נוספים לחולי קורונה מאומתים באור יהודה

כללית: בדיקות קורונה יזומות בקרב כ-85 תלמידים וצוותי חינוך באור יהודה