יום ראשון , מאי 31 2020
דף הבית / תיק אוויה נפתח

תיק אוויה נפתח

תושבי קריית הסביונים ביהוד עדין נמצאים בערפל לגבי תוכניות הבניה סביב מלון אוויה. לאחרונה הכשיר היזם את השטח מסביב למלון. התושבים – "יש לראש העיר תוכנית והיא מסתירה מאיתנו". היזם עזרא – אני לא בונה במלון , מי אמר את השטויות האלה. כרגע זה שטח של מלון, זה כרגע. מקליס - סרבה להגיב

כבר חודש ימים עסוקים תושבי קריית הסביונים ביהוד בשאלה מה עומד להיבנות בשטח מסביב למלון אוויה, האם מתכנן היזם לבנות שם בניני מגורים או רק ביקש לטפח את השטח מסביב למלון? השאלה הזאת תישאר פתוחה, לפחות עד אחרי הבחירות הקרובות, כל פוליטיקאי שיצהיר כי יסכים לבניית דירות בקריית הסביונים  יאבד מיד את קולות התושבים ואת זה יודעת מקליס.
תעלומה – מה מתוכנן להיבנות במתחם אוויה ביהוד??


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


הנושא לא יורד מסדר היום של התושבים, לפני כחודש ימים החלו דחפורים לעלות על השטח מסביב למלון שנמצא בבעלות יזם הנדלן רב ההשפעה אלה עזרא, שברשותו מספר רב של פרויקטי נדלן בינהם בניין הטרמינל בכניסה לאזור התעשייה באור יהודה. על הנייר יש לעזרא תוכנית בנייה מאושרת לבניית 300 יחידות דיור בשטח הפתוח ליד קניון סביונים. בימים אלו שוקדים היועצים המשפטים של החברה הכלכלית יהוד על בניית מכרז להקמת קאנטרי קלאב ודיור מוגן בדיוק באותו השטח שהובטח לעזרא, ובעצם גנזו את התוכנית שאושרה לו.

עבור ראש העיר יעלה מקליס, תיק אוויה, הוא כרטיס הכניסה לבחירות הבאות וכרגע היא מצמידה את הקלפים חזק, לפי מקורות בעיריית יהוד, הגיש היזם לראש העיר תוכניות פיתוח לאזור מלון אוויה, מה יש בתוכנית האלה, רק מעטים יודעים, היזם סרב לאשר עם ניפגש עם ראש העיר בנושא. מספר חברי מועצה, מאשרים כי ראו את היזם יוצא מחדרה של ראש העיר לפני מספר שבועות.
לאחרונה מקיימת ראש העיר מקליס שיחות הרגעה לתושבי קריית הסביונים, תושבים אשר ישבו בשיחות הסגורות יצאו מבולבלים ובלי תשובות –  "זאת לא אותה יעלה, שהיתה חברת מועצה באופוזיציה ועמדה בראש העמותה של קריית סביונים ונלחמה נגד כל תוכנית בנייה נוספת בקריית הסביונים. היא משדרת שהיא צריכה להיות בסדר עם כולם, גם עם היזם וגם עם התושבים, יצאנו עם רושם שאם נצביע לה בבחירות היא תלחם נגד הבנייה כרגע היא לא אומרת כלום, יש עמימות מוחלטת ויצאנו יותר מבולבלים".

תושבת אחרת מספרת – נלחמתי עם יעלה לפני שנים לשמור על איכות החיים של קריית הסביונים, אחרי שקיבלה את קולות התושבים, אני לא מרגישה שרק טובת תושבי השכונה לנגד עיניה, יש גם יזמים ולחצים, שואלים אותה באופן ברור, את תתנגדי לבנייה בקריית הסביונים?, היא רק מחייכת את החיוך המפורסם שלה, אותי זה מקומם.

אם כן שיחות עם יודע דבר, נותנת כרגע תמונת מצב חלקית, לא ברור מה ביקש היזם מראש העיר בשיחותיהם, מפני שהתוכנית עדיין לא הגיעה לדיון בוועדה לתכנון ובנייה ומן הסתם ירצו כל המעורבים לעסוק בזה רק אחרי הבחירות, מקורבים לראש העיר מספרים, כי עלו מספר רעיונות לבניית 100 יחידות דיור במתחם אוויה, ועוד בניית שתי קומות מעל מלון אוויה . בלב שכונת סביונים תקום שכונה פרטית נוספת עם בריכת שחייה.

העינים של אלפי תושבי קריית הסביונים נשואות אל בני רזניק ויעלה מקליס, שני תושבי השכונה, אשר נושאים בתפקידים הבכירים בעיריית יהוד, האם ישמרו אמונים לתושבי השכונה שבחרו בהם לפולטיקה או מעדיפים שיקולים נוספים.

תגובות
יעלה מקליס, ראש העיר
– סירבה להגיב ולמסור לציבור את עמדתה
אלה עזרא – אני הבעלים של המלון, 50 שנה לא ניקו את המקום,היה שם נחשים ובלאגן, יצאו איזה עשרה נחשים ואני כאב לי הלב, 50 שנה לא ניקו ואני באתי לנקות את השטח…. אני מטבעי בן אדם מאוד מנומס,אדם ערכי,מקום שלא ניקו חמישים שנה אני ניקיתי אותו,החלפתי את הצינורות של חמישים שנה,סדרתי את הביובים,יש עוד כמה פינשים לגמור, אני לא בונה במלון , מי אמר את השטויות האלה. כרגע זה שטח של מלון, זה כרגע. …

בני רזניק, חבר מועצת מטעם קריית הסביוניםידוע שהוגשה תוכנית אשר טרם נדונה ונשקלה על ידי אנשי המקצוע והועדה המקומית. כידוע התנגדנו בקדנציה הקודמת לתוכנית חלופי השטחים במלון אויה ונתנגד גם עכשיו לכל תכנית שתפגע באיכות החיים של תושבי השכונה, בין מבחינת תחבורה וחניה, בין מבחינת יכולת בית הספר היובל  לקלוט תלמידים חדשים מעבר לצפי המתוכנן ובין מבחינת תשתיות אחרות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. על כתב האישום משופץ מול כל החקירה ואיך יכול להיות שאלה עזרא יוצא ללא כתב אישום משהו משונה הסיפור האמיתי במלואו יסופר פה בסמוך לפתיחת המשפט וכמה גורמים בכירים יפלו מהכיסאות …….. יהיה מאוד מעניין .וכדאי מאוד לעכוב אחרי הכתבות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

משרד הבריאות פרסם מסלולים נוספים לחולי קורונה מאומתים באור יהודה

כללית: בדיקות קורונה יזומות בקרב כ-85 תלמידים וצוותי חינוך באור יהודה