יום ראשון , דצמבר 6 2020
דף הבית / מי מונע סל תרבות מילדי העיר יהוד מונוסון

מי מונע סל תרבות מילדי העיר יהוד מונוסון

יהוד מונוסון היא העיר היחידה בבקעת אונו, בה אין סל תרבות לילדי הגנים ובתי הספר, בעקבות החלטת קומץ הורים בוועד ההורים העירוני להצטרף למאבק הורים ארצי. הורים רבים כן מעוניינים לשלם 79 שח ולהעניק סל תרבות לילדים

פעילות מתנ''ס יהוד
פעילות מתנ''ס יהוד. תמונת אילוסטרציה

מדוע הנהגת ההורים העירונית מבקשת להפסיק את סל התרבות  ללא הסכמת כלל ההורים ביהוד מונוסון? לפני מספר חודשים החליטו בוועד ההורים העירוני להצטרף למחאה הארצית לביטול תשלומי הרשות לסל התרבות ולמנוע מעשרות ילדים ממשפחות קשות יום ליהנות מהצגות ומופעים במחיר של 79 שח לשנה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


בעיריית יהוד מונוסון מבהירים – "לא ניתן יד בהפקרה של חינוך ילדי העיר תוך ניהול מאבקים על גבם באופן לא שקוף וללא ידיעת כלל ההורים על השלכות ההחלטה".

במסגרת ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים הנוכחית, ביקשה עיריית יהוד-מונוסון להפעיל את תכנית סל תרבות בסבסוד של משרד החינוך למען הנגשת תרבות לאורך כל השנה לילדי ולילדות העיר. חלק מחברי הנהגת ההורים העירונית  החליטו להצטרף למאבק ההנהגה הארצית שלא הצליח לסחוף אחריו רשויות רבות, בכל הנוגע לתשלומי הורים עבור סל תרבות.

בית הספר יהודה הלוי
בית הספר יהודה הלוי

בשאר הרשויות בבקעת אונו וכן ברוב הערים בארץ, כמו כפר-סבא, פ"ת, ת"א, רמת השרון, נתניה, ראש העין, רעננה ועוד רבות שלא הסכימו להצטרף למאבק השנוי במחלוקת. נדגיש כי הסכום אותו מתבקשים לשלם ההורים לשנה שלמה עבור כל סל התרבות מסתכם ב-79 ₪ בלבד לילד לאחר סבסוד ע"י משרד החינוך, כאשר בבתי הספר היסודיים אין תשלום.

מעיריית יהוד נמסר כי במקביל לכך, הגיעה הנחיה מטעם משרד החינוך אשר קובעת כי רשות שלא תצטרף לתכנית סל תרבות לשנת הלימודים הנוכחית, יילקח ממנה המימון לתכנית זו גם לשנים הבאות, מה שיביא למצב שבשנה הבאה העירייה לא תוכל להפעיל את התכנית גם אם ההורים ירצו בכך.

טרם פתיחת שנת הלימודים קיימה מנכ"לית העירייה שירה דקל-כץ שיחות עם נציגי הנהגת ההורים והסבירה להם את המצב והמשמעויות לניהול מאבק מול משרד החינוך על גב הילדים, שלא יוכלו ליהנות מהאפשרות לצריכת תרבות במהלך השנה.

מצב חינוך ביהוד

בעיריית יהוד מונוסון החליטו להוציא מכתב לכלל ההורים בעיר ולעדכן על המשמעויות של שביתת התשלומים – "ברצוננו להביא לידיעתכם כי פורום ההורים החליט להצטרף למאבק לביטול סעיף תשלום סל תרבות ע"ס 79 ₪ בתשלומי ההורים. אנו מחויבים לעדכן אתכם כי אם התוכנית לא תתקיים השנה ברמה העירונית הקצאת/סבסוד משרד החינוך יועבר לישוב אחר ותוכנית זו לא תקבל סבסוד בשנים הבאות". מכתב זה נשלח במטרה להגביר את השקיפות כלפי ההורים ולתת להם להחליט על סל התרבות של ילדיהם.

בתגובה למכתב אותו הוציאה העירייה לכלל ההורים, קיבלה מנכ"לית העירייה מכתב מטעם ההנהגה הארצית בו נציגיה מבקשים כי העירייה תמשוך את מכתבה ותתמוך בעמדת ההנהגה לפיה אין לשלם את תשלומי סל תרבות, למרות שהדבר פוגע בילדי העיר, ובעיקר באלו שידם אינה משגת והוריהם אינם יכולים לאפשר להם ליהנות מתרבות לאורך השנה באופן פרטי.

בתגובה שיגרה מנכ"לית העירייה מכתב תשובה להנהגת ההורים הארצית שהגיע לידי "אונו ניוז" ובו עבר המסר באופן הברור והחד ביותר: "עיריית יהוד-מונוסון רואה חשיבות רבה בהפעלת תוכנית סל תרבות לטובת ילדי העיר. לביטול תוכנית זו בעיר השלכות לא רק לשנה זו אלא גם לשנים הבאות. מאחר ומדובר בתשלומי הורים, תמוהה בעיניי ההתנגדות שלכם לפתוח את הנושא להתייעצות ולהחלטת ההורים. אני חוזרת ומבקשת מכם, אנשי ההנהגה הארצית, לגלות אחריות ולנהוג באיפוק בכל הקשור לחינוך ילדינו, דור העתיד של כולנו. אני מודיעה לכם בזאת כי עיריית יהוד-מונוסון לא תיתן יד בהפקרה של חינוך ילדי העיר ובניהול מאבקים, בין אם מוצדקים ובין אם לא, על גבם של הילדים אשר להם אנו מחויבים לפני הכל וקודם כל". העירייה מצפה כי החלטה שכזאת תתקבל ע"י כלל ההורים בעיר ולא ע"י קומץ הורים.

דנה קישוני, יושבת ראש הנהגת ההורים העירונית – "הנהגת ההורים העירונית יהוד-מונוסון הינה גוף התנדבותי הפועל באופן דמוקרטי לקידום החינוך בעיר.

ההנהגה העירונית, המורכבת מיושבי ראש הנהגות ההורים במוסדות החינוך בעיר, הצביעה, פה אחד, בעד הצטרפות למאבק לביטול תשלומי ההורים שמוביל פורום ההורים הארצי – מאבק חברתי שאין צודק ממנו לביטול המס האחיד, הרגרסיבי שאין הורה שלא מרגיש אותו היטב בכיס. ונזכיר, על פי חוק מגיע לילדים שלנו חינוך חינם.

השנה הוחלט להמליץ להורים לא לשלם את סעיף סל תרבות, כמחאה על ההחלטה המפלה והלא שיוויונית של משרד החינוך לסבסד סל תרבות לתלמידי כיתות א-ב בלבד בחצי מהרשויות בארץ.

הפורום הארצי הגיש עתירה לבג"צ בנושא ואנו ממתינים להכרעתו. עם החלטת ההנהגה העירונית חזר כל יו"ר לנציגות ההורים הנבחרת במוסד החינוכי אותו הוא מייצג והנושא הוצג בפני ההנהגות הבית ספריות ובתהליך דמוקרטי הועלה להצבעה בכל בית ספר.
אי לכך כל פרשנות ו/או אמירה על מהלך למניעת תשלומי סל תרבות על ידי הנהגת ההורים אינה אמת ועולה כדי הוצאת לשון הרע.

ההנהגה, מתוך אחריות לרווחת הילדים, פנתה לראש העיר וביקשה את תמיכתה במאבק והפניית משאבים לטובת הצגות. הובטח שהנושא יבחן בחיוב והובהר שתשלומי הורים כשמם כן הם – רק לנו, ההורים, זכות להחליט בהם. לא לאף אחד אחר.

תתכבד העירייה ותפעל לקידום החינוך בעיר. אנחנו לרשותה תמיד לטובת הילדים.

מחאת הורים

מחאת הורים

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. כלנו פוליטקאים….. רוכבים על המאבק בשם הצדק. במקרה זה אסטרטגיה של "חצי בהריון" מסחרה של חלק מתשלומי הרשות ההנהגה הארצית נוקטת בשיטת מצליח. אף אחד לא קורא את האוצתיות הקטנות. אם לא ישימו לב טוב ואם ישימו לב עוד יותר טוב. יהיה רעש בעיתנות ויקבלו חשיפה. העיריה פעלה נכון להעלות את הנושא לסדר היום. פוליטיקה על גב הילדים ביהוד. כבר קיבלנו את הסל בוא נחזיר ונצא צודקים אבל במקרה זה לא חכמים. קורא להנהגה העירונית לסגת מהדרישה . ולאפשר למי שיכול להנות, להנות מהתרבות המסובסדת. הורים שלמו את סל התרבות. ותקשרו לחכ החביב עליכם שידבר עם בנט לבטל מלמעלה את תשלומי הרשות. כפל מס ארור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

תאונה צומת סביון

צומת סביון: מפגין נפגע קשה מרכב פרטי