יום שישי , אוקטובר 23 2020
דף הבית / בית המשפט – עיריית יהוד תפצה תושבים במיליון שקל

בית המשפט – עיריית יהוד תפצה תושבים במיליון שקל

פסק דין של בית המשפט השלום בפתח תקווה מורה לעיריית יהוד להרוס קטע כביש ברחוב בר סימנטוב שנסלל על שטחים פרטיים של תושבים ולשלם פיצויים על דמי שימוש בקרקע מאז שנת 2014. עיריית יהוד - "לא מסכימים עם פסק הדין נערער עליו"

רחוב עצמאות בר סמנטוב ביהוד
צילום ארכיון- חניכת רחוב בר סמנטוב העצמאות

האם עיריית יהוד ערכה עבודות פיתוח וסללה כביש בעלות של מאות אלפי שקלים וכעת תצטרך להרוס חלק ממנו? – על פי פסק הדין של בית המשפט השלום בפתח תקווה, התשובה היא כן.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


כבר בשנת 2014, תבעו התושבים הגרים ברחוב בר סמנטוב את העירייה בטענה כי היא מסיגה גבול ופולשת שלא כדין לשטחיים הפרטיים שלהם. התושבים טוענים כי מדובר בפלישה למקרקעין וסלילת כביש, ככל הנראה ללא היתר, ללא ביצוע הליכי הפקעה , ללא ידיעתם והסכמתם . דבר זה מסב לנזק כלכלי לתושבים שאינם מקבלים דמי שימוש מהעירייה ואינם יכולים לנצל את מלוא זכויותיהם במקרקעין.

בתביעה לבית המשפט דרשו התושבים כי העירייה תשיב את המצב לקדמותו, ותשלם דמי שימוש, 7 שנים לאחור.

מנגד טענה העירייה בבית המשפט כי רחוב בר סימנטוב קיים בתוואי הנוכחי שלו עשרות רבות של שנים משנות ה- 50 של המאה הקודמת. תוואי הרחוב היה בסמוך ובצמידות למגרש 255 שהוחזק ע"י בעלי הזכויות המקוריים בתא שטח שהיה בבעלותה היחידה של רשות הפיתוח ולא חרג כלל אל תוך מגרשם.

לפיכך לא ננקטו מעולם הליכי הפקעה פורמאליים שכן לא היה בהם צורך. תוואי הרחוב עוגן בתכנית תקפה ומאושרת, נסלל בתיאום, על דעת ובהסכמת הבעלים הרשום והיחיד (רשות הפיתוח) ועל כן נחסך הצורך בהליכי הפקעה. לכן הטענה בדבר פלישה, השגת גבול וסלילה שלא כדין – שקרית ומשמיצה.

בפסק הדין, קיבל בית המשפט את עמדת התושבים וקבע כי יש להרוס את הכביש.

מתוך פסק הדין – התביעה מתקבלת. אני מורה ומחייב את הנתבעת לעשות את הדברים הבאים:

1.  אני מורה לנתבעת לסלק ידה מכל שטח המקרקעין – חלקה 172 – לרבות ובמיוחד עשיית שימוש בחלק החלקה ככביש לציבור לרבות פינוי כל אדם ו/או חפץ.

2. אני מורה לנתבעת להרוס את הכביש העובר במקרקעין.

פרק הזמן לעשיית האמור בסעיפים 1-2 לעיל הינו 3 חודשים מהיום.

3.  אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעים ביחד ולחוד כדמי שימוש את הסך של 915,398 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית החל מיום הגשת התביעה (29.9.14) ועד התשלום המלא בפועל.

4.  אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעים את הוצאות המשפט הכוללות החזר אגרה כפי ששולמה בצירוף הפרשי הצמדה וריבית החל מיום תשלום האגרה בביהמ"ש (29.9.14) ועד התשלום המלא בפועל וכן שכ"ט עו"ד בסך כולל של 60,000 ₪.

סכומים אלה ישולמו בתוך 30 ימים.

מעיריית יהוד-מונוסון נמסר – "כי אינה מסכימה עם מסקנות פסק הדין, והיא תערער עליו."

לפסק הדין המלא:

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

WhatsApp Image 2020-10-22 at 13.47.20

מוקירים תודה: האיש שעומד מאחורי כתיבת התרחישים לצה״ל