יום חמישי , יוני 4 2020
דף הבית / בעקבות הפרסום – פונה המאהל הלא חוקי סביב הקבר ביהוד

בעקבות הפרסום – פונה המאהל הלא חוקי סביב הקבר ביהוד

בעקבות הפרסום באתר אונו ניוז - אודות הנעשה סביב קבר יהודה בן יעקב ביהוד, הוציאה עיריית יהוד צו פינוי מידיי. המאהל פונה מהשטח הציבורי והעובר לחלקת הקבר. כעת יצטרכו עיריית יהוד והרשות למקומות הקדושים להסדיר את השהות במקום

קבר יהודה בן יעקב

מעקב אונו ניוז – בלב המרכז של העיר יהוד בין מגדלי מגורים נמצא קברו של יהודה בן יעקב. חלקת הקבר נמצאת באחריות הרשות למקומות הקדושים אך אין מדיניות ברורה לגבי ההתנהלות במקום.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


המקום מושך אליו מאמינים רבים, חלקם מקומיים מיהוד ואחרים חרדיים קיצוניים אשר לנים במקום ואף עורכים סעודות מצווה ומשמיעים מוזיקה וצעקות, דבר הפוגם באיכות החיים של הדיירים מסביב.

קבר יהודה בן יעקב
המאהל על השטח הציבורי

בחודש פברואר 2019, התפרסמה כתבה אודות ההזנחה סביב הקבר שנמצא בסמיכות לאנדרטת ההנצחה לחללי צה"ל בני יהוד. החסידים אשר  פלשו לשטחי ציבור והקימו מספר מאהלים, הביאו למקום ארון קודש, מטבח ואמצעים ללון במקום. בעקבות החשיפה, החלו לפעול במהירות בעיריית יהוד, וצו פינוי הוצע לציוד שנמצא במקום. אחרי חודשים ארוכים בהם התעלמו  בעירייה מבקשות התושבים להשליט סדר.

ההשתלטות על מתחם הקבר ביהוד

צוות אונו ניוז, שהגיע לבדוק את הנעשה במתחם פגש חסידים מאוכזבים שהעתיקו את המאהל מהשטח הציבורי אל חלקת הקבר. "אנחנו נמשיך לבוא לכאן להתפלל. הקבר הזה נמצא כאן 2500 שנה והוא מקום קדוש. יש ספרים היסטוריה המוכיחים שהשטח של הקבר הוא הרבה יותר גדול, החלטנו לפנות את המאהל כדי לא להסתבך עם העירייה. יש כאן שעות מסודרת שהקבר פתוח ואין לנו שליטה על אנשים שישנים כאן. שיבואו מהשיטור העירוני לעשות כאן סיורים בלילה ואם ישנם אנשים שישנים או עושים רעש, שיאכפו את החוק. לא יעזור לאף אחד שום דבר, הולכים לשפץ את הקבר הזה ותמיד יבואו לכאן אנשים להתפלל. כדי שבעיריית יהוד יבינו את זה".

קבר יהודה בן יעקב
אחרי הפינוי

מבדיקה במקום עולה כי סביב הקבר החלו עבודות תשתית להרחבתו, לא ברור אם לעבודות יש היתרים של אגף ההנדסה של עיריית יהוד.

קבר יהודה בן יעקב
עבודות סביב הקבר

מעיריית יהוד נמסר: ביום 21.2.19 נמסר צו לפינוי מבנים ארעיים שהוצבו בשטח ציבורי מחוץ למתחם הקבר. משלא בוצע הצו נערכה העירייה לפינוי הנ"ל בעצמה. יחד עם זאת, לאור רגישות התכולה שהוצבה במקום, ובה ספרי קודש וכד', ולמניעת פגיעה בתכולה זו וברגשות ציבור המתפללים במקום, נעשתה פניה נוספת לנציג במקום על ידי גורמי השיטור העירוני ובתיאום עם הממונה על המקומות הקדושים, במטרה להגיע להסכמה בדבר פינוי עצמי.

בביקורת שנערכה השבוע נמצא, כי מרבית המבנים הארעיים אכן פונו מהשטח הציבורי. במקום נותרה גדר יוטה בלבד, אשר תפונה גם היא באופן עצמאי בימים אלה. בנוסף, העירייה נערכת לבצע פינוי של פסולת שנותרה במקום. עיריית יהוד-מונוסון פועלת כל העת לשמירת הסדר הציבורי ותמשיך לעשות זאת".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

O PARK

אור יהודה מציגה – מיליון מ"ר של תעשייה ובילוי