שבת , ספטמבר 19 2020
דף הבית / עשרות אלפי שקלים ליועצים סודיים בעיריית יהוד

עשרות אלפי שקלים ליועצים סודיים בעיריית יהוד

יעלה מקליס ראש העיר יהוד, ספגה בעבר ביקורת ציבורית קשה על העסקת יועצים חיצונים במיליוני שקלים. אך למרות כוחה הפוליטי הרב, ממשיכה מקליס להעסיק משרד יחסי ציבור חיצוני בעלות של עשרות אלפי שקלים בשנה למשלם המיסים.

עיריית יהוד מונוסון

בכל חודש מממנים אלפי בתי אב ביהוד מונוסון את שכרם של חברת יועצי התקשורת והאסטרטגיה המלווים את עיריית יהוד. כספי משלם המיסים, במקום שיופנו לקידום תוכניות חינוך, שיפוץ תשתיות או עזרה לאוכלוסיות מוחלשות הולכת ישר לכיסם של יועצים כאלה ואחרים אשר העירייה שוכרת.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


כבר בקדנציה הראשונה, ספגה מקליס ביקורת ציבורית קשה על העלות הגבוה המשולמת ליועצים. כאלה שהציבור כלל לא שומע או יודע עליהם. שכרם של היועצים נלקח ישירות מכספי משלם המיסים. היועצים לרוב לא נושאים בתפקיד רשמי ואין להם אחריות תפעולית לפרויקטים, איתם רק מתייעצים מקבלי ההחלטות, וזה עולה כסף, הרבה כסף.

למרות חוזקה הפוליטי הרב של מקליס בעירייה והקואליציה היציבה שקיימת ביהוד בשנים האחרונות, שכרה העירייה משרד יחסי ציבור ואסטרטגיה. לרוב נשכרים יועצים מעין אלו שיש מחלוקות פוליטיות או כדי לתכנן מהלכים פוליטים אסטרטגיים. אך המצב ביהוד מאז הבחירות, שממה פוליטית.

מתנגדי ראש העיר, נעלמו מהמפה הפוליטית, יריבה בן דוד, לא יחזור לפולטיקה בשנים הקרובות. אופזיציה ביהוד לא ממש קיימת. אוסף חברי מועצה הנמצאים בקואליציה  לא מאיים על שלטונה של אשת הברזל בפוליטיקה ביהוד, למעט סגנה, שימי בונפיל אשר זוכה לאהדת ציבורית יוצאת דופן.

אז מדוע ממשיכה העירייה להעסיק יועצי תקשורת ואסטרטגיה בנוסף לתפקיד דובר העירייה ששכרו למעלה מ 15 אלף שח. ומנהלת המדיה החברתית, מגיע תקציב הפרסום ויחסי הציבור למאות אלפי שקלים בשנה, ישירות מכספי משלם המיסים.

עיריית יהוד סרבה לחשוף את עלות שכר היועצים, את משך הזמן שנשכרו לתפקידם ןאף סירבה לציין כיצד מרוויחים תושבי יהוד מונוסון משירותים אלו.

אלמוג בייסברג -יועץ התקשורת של העירייה מסר –  "עיריית יהוד-מונוסון והעומדת בראשה, פועלים במקצועיות ושקיפות למען תושבי העיר ורווחתם.

חלק בלתי נפרד מתפקיד העירייה הוא העברת מידע מהימן לתושב לא רק בחירום אלא גם בשגרה ולעדכן על העשיה הציבורית הרבה הנוגעת לחיי התושבים החל מתקציבים, פיתוח ואירועים ועד להובלת תהליכי שיתוף ציבור וקידום עתידה הכלכלי של העיר ("הסכם גג" והתחדשות עירונית, מאבק להזזת כביש 46 ועוד).

העברת המידע מתבצעת באמצעות עובדי עירייה מקצועיים ועובדים חיצוניים, מומחים בתחומם, שנשכרו לטובת העניין כחלק מתהליך שיפור השירות לתושב וכמקובל ברשויות מקומיות רבות בישראל".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת מאמה בלה (צילום: יח"צ)

חצי כוס היין המלאה ביהוד: סיכום תש"פ