יום רביעי , יולי 8 2020
דף הבית / חדשות חמות / 201 מיליון ₪: מועצת העיר יהוד-מונוסון אישרה את תקציב העירייה לשנת 2019

201 מיליון ₪: מועצת העיר יהוד-מונוסון אישרה את תקציב העירייה לשנת 2019

אושר תקציב העירייה ביהוד מונוסון - 35% מתקציב העיר יוקצה לחינוך, 18% לאיכות הסביבה ושיפור פני העיר. התקציב שאושר כולל בין היתר הרחבת הפרויקטים החינוכיים ופעילות מרכז החדשנות והזימות העירוני, הגדלת התקציב לפעילויות הנוער, קידום התכנית להתחדשות עירונית ושירותים חברתיים חדשים המיועדים לכלל האוכלוסייה. ראש העיר מקליס: "תקציב חברתי שמהווה בשורה לתושבי העיר"

עיריית יהוד מונוסון

מועצת העיר יהוד-מונוסון אישרה ביום ראשון (10.1) את תקציב העירייה בראשות יעלה מקליס לשנת  2019 על סך כולל של 201 מיליון ₪. 12 חברי מועצה הצביעו בעד התקציב לעומת שני חברי מועצה שבחרו להתנגד לתקציב החינוכי-חברתי לפיו תעבוד העירייה בשנה הקרובה (הדר מימון ויפעת זמיר) וחברת מועצה אחת לא נכחה (דקלה שן טל).


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


גם השנה שמה העירייה דגש מרכזי על חינוך ילדי העיר וכ-35% מהתקציב הכולל מופנים לנושא זה. בזכות כך, יורחבו הפרויקטים החינוכיים בכל בתי הספר בעיר, לרבות תגבורים לימודיים ומחשב לכל ילד, לצד הרחבת סל התלמיד לבתי הספר היסודיים, סבסוד מסיבי של הצהרונים בגני הילדים והפעלת ביה"ס של החגים והחופש הגדול. בנוסף לכך, הועמד תקציב משמעותי נפרד לתכנית החדשנות העירונית ולהרחבת פעילות מועדון MAKELAB שהקימה העירייה בבית הספר יהודה הלוי במרכז העיר.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות יהוד מונוסון  – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? היכנסו לקבוצה – אתר החדשות של בקעת אונו


 

עיריית יהוד מונוסון
יעלה מקליס. ראש עיריית יהוד מונוסון

במסגרת התקציב, תרחיב עיריית יהוד את היקף ההשקעה בכל תחומי החיים למען תושבי העיר. אחת מהמטרות היא לסייע למשפחות הצעירות בעיר, ועל כן ניתן למצוא בין סעיפי התקציב את קידום פעילות המינהלת להתחדשות עירונית שהוקמה בעיר לפני כשנתיים ובכך תמשיך ותבצע את תכנית האב להתחדשות ליבת העיר. עוד מתפקידי המינהלת היא ללוות ולסייע לתושבים בקבלת דירות חדשות בבניינים מודרניים שיחליפו את הבניינים הישנים והמוזנחים. 

כמו כן, הוגדל התקציב לפעילויות נוער, עיר ללא אלימות ופעילות הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול וכן תורחב התמיכה בארגוני המתנדבים והעבודה הקהילתית ביהוד-מונוסון. סעיפי השירותים החברתיים גדלו גם הם ועומדים על כ-22 מיליון ש"ח, מספר המעיד על חשיבות הנושא אצל מקבלי ההחלטות בעירייה. הגדילה בתקציבי השירותים החברתיים תביא לפרויקטים חדשים בעיר, בין היתר: מרכז צעירים, ניידת עלם, שדרוג מועדוניות, סבסוד צהרונים לילדי רווחה, מעונות חירום, בית חם לניצולי שואה, בית חם לאזרחים ותיקים מעוטי יכולת, פעילויות הסברה בכל הקשור לאלימות כלפי נשים ועוד.

זאת ועוד, על מנת להמשיך ולשדרג את חזות פני העיר, עומד תקציב איכות הסביבה על 18% מכלל תקציב העיר שכאמור אושר ברוב קולות. נתון זה יביא להגדלת פעילות ותדירות הניקיון ברחבי העיר, כגון: הגדלה משמעותית בפעילות הטיאוט בכל רחבי העיר, פינוי האשפה, פינוי הנייר והמחזור בכלל, הרחבת הגינון הציבורי, פינוי גזם, פעילויות הדברה ועוד. התקציב שאושר נבנה באחריות ובמקצועיות, תוך ראייה כוללת והתחשבות בכל הצרכים הדרושים לשימור תנופת העשייה והתחדשות העיר, והוא מאפשר לעירייה להמשיך בקידום המדיניות להגדלת ההשקעה בתושבי העיר ובהרחבת פעילויות שישפרו את איכות חייהם ורווחתם, תוך שמירה וחיזוק חוסנה הכלכלי של העיר.

ראש העיר יהוד-מונוסון, יעלה מקליס ציינה עם אישור התקציב כי: "אני מברכת על אישור תקציב העיר לשנת 2019 שבמרכזו עומד חינוך ילדי וילדות העיר, תקציב חברתי שמדגיש את המדיניות אותה אני מקדמת, לפיה התושב הוא שבמרכז. גם בשנה זו, נמשיך ונפעל למען תושבי העיר בנחישות, בהתמדה וביעילות, בכל תחומי החיים. אני מודה לחברי מועצת העיר על שיתוף הפעולה ואישור תקציב עיריית יהוד-מונוסון בראשותי לשנה זו. אני מודה לכל מי שנטל חלק בהכנת תקציב 2019 המקצועי והאחראי, ולכל אלה שבעזרת התקציב יוכלו לספק שירות אופטימלי יותר לכלל תושבי העיר. עובדי העירייה וחברי הנהלת העיר עובדים במסירות עבור תושבי העיר ומחויבים להמשיך את תנופת העשייה למען יהוד-מונוסון".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ג'ייד מסכת זהב מסדרת REVIVALIST 89.90 שח צילום יחצ

מותג היופי ג'ייד משיק מסכה חדשה בסדרת REVIVALIST