יום שני , דצמבר 16 2019
דף הבית / מדורים / איך שומרים על גינה ירוקה

איך שומרים על גינה ירוקה

"אני הכי אוהב להקים גינות חדשות", כך אומר הגנן שמעון מורדכיוב, שתפס מעדר עוד כשהיה ילד, והפך את התחביב למקצוע, בו הוא עוסק  בעשור האחרון.   

גנן

למצוא את הגנן המקצועי לגינה, לפעמים זאת משימה לא פשוטה, כזה שגם מבין באגרונומיה ועיצוב גינות וגם חי ונשם טבע וצמחים. "אני הכי אוהב להקים גינות חדשות", כך אומר הגנן שמעון מורדכיוב, שתפס מעדר עוד כשהיה ילד, והפך את התחביב למקצוע, בו הוא עוסק בעשור האחרון. שמעון מתמחה לא רק בגינות חדשות, אלא גם בתחזוקת גינות קיימות, ובכל מה שקשור לאינסטלציית חוץ, כמו הנחת צנרת, ממטרות ומערכות השקיה ממחושבות.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


שמעון מציע  פגישה אישית לכל אלו שחפצים  לשבת על הדשא, בגינתם הפרטית וליהנות מהצל ומהפרחים. שמעון: "אני נפגש אישית עם כל לקוח לפני תחילת העבודה, ומציג בפניו את האפשרויות הטובות ביותר, מבחינת ניצול שטח הגינה. יש לי שלל תמונות של גינות שעיצבתי ואני מראה לו, דוגמאות מהם יבחר את  מה שהכי יתאים לגינה שלו.
אנו מבררים מה הצרכים של הלקוח, האם הוא זקוק למרחב דשא גדול, האם הוא מרבה לארח, והיה רוצה פינת מנגל בחצר, האם הוא אוהב עצי פרי או עצי נוי, ובאיזה שיחים היה מעדיף שישתלו לו בחצר. גם מבחינת התחזוקה, אדאג לשתול פרחים ועצים כדי שהפריחה תעשה בשלבים והגינה תראה יפה לאורך כל השנה, ולא רק באביב. אפשר להקים גינה מאפס תוך שבוע עד חודש ימים, תלוי בגודלה של הגינה".

שמעון הגנן

בין כל הגינות שעיצבת, האם יש אחת שזכורה לך במיוחד?
"זוכר גינה מיוחדת שעיצבתי ברמת השרון, בגודל של כ-150 מ"ר. בנינו משטח דק לאירוח, שמנו אדניות תלויות עם שלל צמחים. הנחנו  דשא חי, התקנו מערכת השקיה ממוחשבת ושתלנו צמחים טרופיים, ועצי פרי נדירים כמו אנונה ותפוח סיני. הלקוח ראה גינה דומה בחו"ל ורצה בדיוק אותו הדבר-התקציב כמובן לא היווה בעיה…".
שמעון הגנן
054-8345530

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מסעדת ריבר

השינוי של הטרמינל – המטבח האסייתי קופץ לאור יהודה