שבת , ספטמבר 26 2020
דף הבית / מדורים / המשפחה שלי / חולמת על הנצחה

חולמת על הנצחה

חגית נאוי עמבר, איבדה את בנה עומרי למחלה ארורה, מאז כותבת מדי שבוע תובנות חיים

חגית נאוי עמבר

עומרי חיים שלי
30/3/2015 נפרדתי ממך לעולם, בני בכורי עומרי ואתה רק בן 22.

אוגוסט 2014 עומרי מתמוטט בחדרו, בבית החולים איבחנו גידול במח והמליצו מייד לנתח, מהניתוח עומרי לא התעורר.
שמונה חודשים קיווינו והתפללנו, היינו לצידו של עומרי בכל רגע, עד שפרש כנפיים ועף למקום שממנו אין דרך חזרה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


עומרי אהוב ליבי, אתה המשכת ואני נשברתי, התרסקתי לרסיסים, עד לאבק של חיי הטובים, החיים שהיו לי במחיצתך. כאם צעירה וחסרת כלים וכישורים יצאנו לחווית חיים משותפת, גידלתי אותך כמו שהבנתי, טעיתי לא מעט גם לא מעט פעמים הצלחתי, למדתי דרכך מה זה אומר להיות אמא, הראת לי ואני תיקנתי, הפכת אותי לאדם טוב יותר ובעיקר לעצמי.

נפרדנו בכאב עמוק ואהבה גדולה, הבטחתי לך שאהיה חזקה, שיחררתי אותך מתוך אחריות אליך ואל משפחתנו ובחרתי בחיים. בחרתי בין לחיות בתוך הכאב לבין לחיות לצידו, הכאב הזה שצורב את הנפש מתקיים בתוכי בכל רגע נתון והכאב הזה הוא אתה.  הכאב הזה על שלא תוכל לחבק או לאהוב, לטעות או לשנות, כאב תמיד על כך שאתה כבר לא. אז בחרתי בחיים, למדתי שהחיים הם חוויה חד פעמית וברגע אחד גם אני אגיע עד אליך, חיפשתי דרך להשאיר אותך איתי, ללמוד לחיות את חיי החדשים והפעם כשאתה איתי עמוק בתוך הלב.

צהריים ואני יושבת בחדרה של ראש העיר הגב׳ ליאת שוחט, העליתי את האפשרות ליצור סדנאות אימון לבני נוער, סדנאות שיקנו כישורי חיים, שיעלו את המוטיבציה, את הפתיחות, כאלה שילמדו בני נוער מתקשים לייצר כישורים נוספים, אחרים, ערכיים.

הגב׳ ליאת שוחט פתחה בפניי דלת, נתנה לי הזדמנות והפגישה אותי עם יסף זיית מנהל מחלקת בני הנוער בעיריית אור יהודה ועל כך ליאת יקרה, תודה רבה. במשפט הרביעי בפגישה עם יסף נעלמתי, יסף שיתף על הפעילות הענפה בעיר ואני הופתעתי, כן יסף, הופתעתי, עד לרגע הזה לא ידעתי שבעיר הולדתי מתקיימים מועדונים לבני נוער. חייבת להודות שמאוד התביישתי, הובכתי בעיני עצמי, יסף המשיך לשתף בגאווה על הפעילות והעשיה, על האפשרויות היכולות והתוצאות ואני הברקתי בראשי, אני רוצה להתנדב. יסף אהב את הרעיון ואני גדלתי, מישהו אחד שמאמין בי, קיבלתי מתנה חבר חדש לחיים לדרך.

כשהשלט על ערב אימהות הוצב בעיר הוצפתי גאווה, חוויתי לידה, התרגשתי, כאבתי, התגאיתי, הרגשתי שחזרת לחיים, הרגשתי את ליבך פועם בליבי, אתה נוכח, אתה קיים בחיי החדשים, אתה חלק בלתי נפרד מהגדילה שלי.

סטטוס בפייסבוק, אסף אל בייתי 11 נשים מופלאות, חברות, מכרות וגם אחת שאפילו לא הכרתי. זה קרה, פשוט קרה, כל אחת מהן בחרה להיות שם מסיבותיה שלה, אבל מטרה אחת יש לכולנו, והיא ליצור שינוי בהבנת הערכים הבסיסיים. ואהבת לרעך כמוך, אתייחס בכבוד – יכבדו אותי, אושיט יד – אקבל, אחבק וארגיש אהוב, ערכים חשובים מצילי חיים.

עומרי שלי
דרכך הייתה חברות, אהבת אדם וקבלת השונה, בשמחה צחוק ואופטימיות, דרכך הייתה מספיק טובה כדי שאימהות יבחרו לקחת חלק, כל אחת שמצטרפת לתת מעלה את זכרך ודרכך, דרך חייך. זכרך עולה בשמחה ההנצחה היא לא שמך היא דרכך, אהבת חינם, שמחה.

אימהות יקרות חברותיי לדרך, מעריכה מעומק ליבי כל אחת מכן, כל אחת היא עולם מופלא, עולם מלא אפשרויות, אמיצות יקרות ואהובות, יסף, רויטל, אורלי, פנינה, נעמה, מירית, יפית, טובה, אורנית, רחל, סמדר ומירב הצטרפתם למשפחתינו ובטוחה אני שעומרי גאה מאושר ושמח שאתם משפחתו החדשה בחייו האחרים, לתת חיים גם אחרי, עומרי היה כדי לתקן ואנחנו הבנו. תודה על משפחתי החדשה.

אנשים יקרים
מושיטה את ידי אליכם ומזמינה אתכם לבחור לקחת חלק, להיות בצד הנותן, המשנה, מילה אחת טובה יכולה לשנות חיים שלמים, לשנות חיים של עתיד שלם.

ובשבילי אני מבקשת רק בריאות עם שאר האתגרים אתמודד.

מתגעגעת עד כלות אמא

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

canva ילדה כועסת

אוף עם הקורונה…