יום שלישי , אוקטובר 27 2020
דף הבית / חדשות חמות / פשיטת רגל, לא סוף העולם!

פשיטת רגל, לא סוף העולם!

כל אדם, גם אם הוא אדם פרטי יכול להיכנס להליך של פשיטת רגל, במקרים רבים בהם סכום החובות גבוה במיוחד, זהו הפתרון הנכון ביותר עבור החייב.

פשיטת רגל

כל אדם עלול למצוא עצמו יום אחד במצב בו הוא  אינו מסוגל לעמוד בתביעותיהם הכספיות המתרבות והולכות של נושים שונים, החל מחובות לאנשים פרטיים דרך חברות סלולר וכלה בבנקים. כך מסביר עורך הדין זוהר כורש, מומחה לפשיטות מיהוד – "דיני פשיטת הרגל עוסקים במצב בו אדם אינו יכול לשלם את חובותיו. בית המשפט המוסמך לדון בענייני פשיטת רגל, הוא בית המשפט המחוזי".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


מטרותיו של הליך פשיטת הרגל:  ​הליך פשיטת רגל נועד להשיג שתי מטרות: הראשונה  –  כינוס נכסי החייב וחלוקתם בדרך השוויונית והיעילה ביותר. השנייה – לאפשר לחייב שנקלע לקשיים כלכליים ואינו מסוגל לפרוע את חובותיו לפתוח "דף חדש" בחייו, על ידי קבלת הפטר מן החובות, כלומר מחיקת חובותיו. פעמים רבות יכול אדם פרטי להגיש בקשה לפשיטת רגל גם כשאין ברשותו נכסים והוא מעוניין לעכב הליכים משפטיים המתנהלים כנגדו ולקבל את ההגנה לה הוא זכאי מבחינת החוק.
זוהר כורש

פתיחת הליך של פשיטת רגל ע"י אדם השקוע בחובות, מונע נקיטת הליכים כנגדו, ועוצר את הליכי ההוצאה לפועל שכבר נפתחו, כגון הגבלה על חידוש רישיון הנהיגה והגבלה על פתיחת חשבון בנק.

הדיון בפשיטת הרגל – הדיון מתקיים לאחר סיום הליכי החקירה והבירור על ידי הכונס הרשמי, ובמהלכו רשאי בית המשפט להכריז על החייב כפושט רגל. החייב עצמו רשאי לפנות בכל עת לבית המשפט בבקשה להעניק לו הפטר, הפוטר אותו מכל חוב קיים במסגרת הליכי פשיטת הרגל ומאפשר לו לפתוח פרק חדש ונטול חובות בחייו.

שאלות ותשובות בפשיטת רגל:
האם חייב יכול לפתוח בעצמו הליך של פשיטת רגל?
הליך פשיטת הרגל יכול להיפתח גם ביוזמת החייב עצמו , בעת האחרונה רוב הליכי פשיטת הרגל נפתחים ביוזמת החייב.
זוהר כורש

מתי אדם שנקלע לחובות יכול לפתוח בהליך פשיטת רגל?
להכרזה על פשיטת רגל ישנם שני תנאים בסיסיים: המכריז על פשיטת רגל חייב להיות תושב ישראל שגילו מעל 18 שנה וחובותיו גבוהים מ-17,308 ש"ח (נכון לשנת 2016)

מה המטרה של הליך פשיטת רגל עבור אדם השקוע בחובות?
הליך פשיטת הרגל מאפשר לאדם שאינו יכול לעמוד בחובותיו לפתוח דף חדש בחייו הכלכליים, בסיום ההליך החייב מקבל צו הפטר, אשר מוחק את כל החובות שנותרו לו ופוטר אותו מהחובה לשלם אותם.

האם הליך פשיטת רגל פוטר את החייב מכל החובות שיש לו?
בסיום הליך פשיטת הרגל נמחקים כל חובותיו של החייב, מלבד החובות הבאים: חוב מזונות, קנסות וחובות שנוצרו במרמה. חובות אלה אינם נמחקים בתום הליך פשיטת הרגל.

האם אדם שמתנהלים נגדו תיקים בהוצאה לפועל יכול להגיש בקשת פשיטת רגל?
אדם שמתנהלים נגדו תיקים בהוצאה לפועל יכול להגיש בקשה לפשיטת רגל, בתנאי שכלל חובותיו (גם אם לא מתנהלים בהוצאה לפועל) גבוהים מ-17,308 ש"ח (נכון לשנת 2016). חשוב לבחון חלופות נוספות ולבדוק האם קיימת אפשרות להגיע להסדר נושים או איחוד תיקים. כמו כן ישנם מסלולים נוספים בחוק, המאפשרים לחייב להתמודד עם חובותיו.

בכל מקרה, תמיד כדאי להתייעץ עם עורך דין מנוסה לפני שמקבלים החלטות לגבי הכניסה להליך של פשיטת רגל.

משרד עורכי דין זוהר כורש מיהוד 
054-5992399
האמור להלן אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

נתוני הקורונה 18.10.2020

18.10.2020 – יוצאים מהסגר: נתוני הקורונה מהשבוע האחרון