יום ראשון , ינואר 24 2021
דף הבית / מדורים / צרכנות / היתרונות של ביטוח צד ג

היתרונות של ביטוח צד ג

רכב פרטי הוא כבר מזמן איננו מותרות. הרכב מאפשר לנו להגיע ממקום למקום בצורה קלה, נוחה ומהירה.מכיוון שמרבית האנשים כיום צריכים להגיע ממקום למקום במסגרת המעבר בין העבודה לחיים הפרטיים שלה בצורה מהירה ויעילה, אין ספק כי רכב פרטי הוא דבר בסיסי מאוד.

ליעד מרום-ביטוח רכב canva
צילום:canva

יחד עם זאת, אחזקת רכב פרטי היא איננה עניין זול. מלבד טיפולי השגרה שיש לבצע לרכב ומלבד הטיפולים והתיקונים שהרכב דורש מדי פעם בשל תקלות או בעיות, מדי שנה בשנה בעל הרכב יידרש לחדש את ביטוח הרכב שלו. ביטוח רכב הוא חובה כיום, אולם, לא כל פוליסת ביטוח המוצעת כיום על ידי חברת הביטוח היא חובה, אלא הפוליסה הקרויה: ביטוח חובה בלבד. לא מעט נהגים בוחרים להרחיב את הפוליסה הבסיסית המוגדרת כחובה.

איזה כיסויים מוצעים כיום במסגרת ביטוח לרכב

ביטוח לרכב כאמור הוא ביטוח שיש לחדש לרכב מדי שנה בשנה. על פי החוק, כל נהג חייב לבחור בפוליסת ביטוח חובה שמציעות חברות הביטוח השונות. מדובר על פוליסת ביטוח בסיסית ויחד עם זאת גם הכי זולה מבין הכיסויים המוצעים כיום כביטוח לרכב על ידי חברות הביטוח. מלבד ביטוח חובה, מוצעות כיום פוליסת ביטוח מקיף ופוליסת ביטוח צד ג. פוליסת ביטוח מקיף מהווה את הפוליסה המקיפה ביותר שניתן לבחור בה כיום והיא כמובן גם היקרה ביותר. פוליסת צד ג היא פוליסה המעניקה כיסוי ביטוחי במקרים ספציפיים והיא תעלה פחות מפוליסת הביטוח המקיף. יחד עם זאת, לא פעם פוליסת צד ג, תהיה פוליסה מספקת עבורכם.

 מהו ביטוח צד ג?

ביטוח צד ג הוא ביטוח אשר במובנים רבים מהווה את האמצע שבין ביטוח חובה לביטוח מקיף. באמצעות הביטוח ניתן לקבל הגנה חשובה במקרה של תאונת דרכים ומספק כיסוי עבור כל נזק שהרכב המבוטח גורם לרכוש ציבורי או לרכב של אדם אחר. הביטוח יכלול: מכוניות אחרות המעורבות בתאונה בין אם במהלך הנסיעה ובין אם מדובר במכוניות חונות, רכוש פרטי כגון: חצרות וחזיתות בתים וכמובן רכוש ציבורי כגון: עמודי תאורה, ספסלים ועוד.

 האם כדאי לעשות ביטוח צד ג?

אם מוותרים על הביטוח המקיף ובוחרים דווקא בביטוח צד ג, ניתן להנות מחיסכון כלכלי משמעותי בהוצאות הביטוח. מדובר על אחד מהיתרונות הבולטים מאוד בבחירה בביטוח צד ג.  ביטוח מקיף יכול להגיע לסכומים גבוהים מאוד ובמיוחד אם יש לכם נהג צעיר או נהג חדש שנוהגים על הרכב, אם יש לכם רכב חדש ועוד. לאחר הבחירה בביטוח צד ג מצד אחד מכסה מפני לא מעט נזקים מבחינה כלכלית ומצד שני, המחיר שלו יהיה נמוך הרבה יותר מביטוח מקיף גם אם יש לכם רכב חדש וגם אם נוהגים על הרכב נהג צעיר או נהג חדש. אין ספק שביטוח צד ג מהווה כיום ביטוח בעל יתרונות רבים ולא מעט אנשים בוחרים בו על פני ביטוח מקיף או ביטוח חובה שכן, הוא מהווה את האמצע הן מבחינת המחיר והן מבחינת הכיסוי שהוא מציע.

כיצד בוחרים ביטוח צד ג משתלם ביותר?

על מנת לבחור ביטוח רכב צד ג משתלם ביותר, חשוב מאוד שלא תסגרו את הביטוח אצל החברה הראשונה שאתם מבררים מולה, אלא תבדקו היטב מה כל חברת ביטוח מציעה לכם במסגרת פוליסת הביטוח השונות לרבות ביטוח צד ג. לאחר שתמצאו את החברה המציעה לכם הצעה הכי משתלמת הן מבחינת הכיסויים הרלוונטיים בביטוח צד ג והן מבחינת המחיר המוצע על הביטוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ליעד מרום קרדיט: depositphotos

מדפים ממתכת – לאחסן בראש שקט