יום שישי , ספטמבר 24 2021
דף הבית / מדורים / צרכנות / כיצד להתמודד נכונה עם כתב אישום ?

כיצד להתמודד נכונה עם כתב אישום ?

במדינת ישראל נפתחים מאות תיקים פליליים מדי יום ומוגשים כתבי אישום רבים כנגד נאשמים שונים. חלקם של הנאשמים הינם אנשים נורמטיביים שהסתבכו לראשונה עם החוק וחלקם עבריינים מקצוענים.

בסט לינק כתבאישום freepik
צילום:freepik

במידה ונפתחה כנגדכם חקירה במשטרה, הרי שחשוב לפנות לעורך דין פלילי מקצועי ומנוסה בשלב מוקדם ככל הניתן. הליווי המשפטי נועד לייצג נאמנה את הלקוח לאורך ההליך הפלילי ובבית המשפט במידה והוגש כתב אישום.

כיצד בנוי כתב אישום?

כתב האישום מפרט את העובדות המעידות על ביצוע עבירה וזאת בהתאם לחומר הראיות שנאסף. התובע מחויב להציג בכתב האישום את הוראות החוק, שעל פי טענתו, עליהן עבר הנאשם וכן לכלול שמות ופרטים של עדי תביעה.

כתב האישום חייב להיות מנומק ומפורט וזאת על מנת שניתן יהיה להציג בפני בית המשפט תמונה ברורה ורחבה אודות המעשים הפסולים שביצע הנאשם בניגוד לחוק.

ניהול כתב אישום בבית המשפט

לאחר הגשת כתב האישום לבית המשפט, הרי שהנאשם יקבל זימון לדיון שהשלב הראשון בו הינו הקראת כתב האישום לנאשם.

לאחר הקראת כתב האישום, הנאשם יכול לבחור להודות באשמה באופן מלא או חלקי או לכפור באשמה ולעבור לשלב שמיעת ההוכחות.

ההתמודדות עם כתב אישום מחייבת קבלת ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי מקצועי וזאת על מנת לספק את המענה הטוב ביותר לאישום.

עורך דין פלילי לומד את חומרי החקירה הנמצאים בידי גורמי התביעה ואת חומר הראיות והינו בעל הכלים והניסיון לזהות כשלים משפטיים בכתב האישום.

החשיבות בקבלת סיוע משפטי לניהול ההליך הפלילי בצורה מיטבית

ללא סיוע משפטי, הנאשם יורשע בהסתמך על העובדות המופיעות בכתב האישום. עורכי דין פליליים הינם בעלי מומחיות ומיומנות לאיתור מחדלים בחקירה או פגיעה בזכויות החשוד ובכך נפתחת האפשרות להתמודד עם כתב האישום על בסיס כלים מקצועיים וטענות משפטיות.

ייצוג משפטי יסייע בידכם לקטוע את ההליך הפלילי עוד בטרם הוגש כתב אישום שכן הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חשדות וניהול חקירה הינה למנוע את הגשת כתב האישום מלכתחילה.

חשוב לזכור כי כל דבר שנאמר על ידי החשוד במהלך המעצר והחקירה עלול לשמש נגדו בהמשך ולכן ישנה חשיבות גדולה לפנות ולקבל סיוע משפטי בשלב מוקדם ככל הניתן עם פתיחת החקירה.

הייעוץ המשפטי עשוי להקטין באופן משמעותי את הסיכוי להגשת כתב אישום וכמובן שהינו חשוב וחיוני לניהול ההליך הפלילי בצורה נכונה.

אחד הכלים המועילים להתמודדות עם כתב אישום, הינו הגעה להסדר מותנה. הליך של הסדר מותנה מאפשר לחתום על הסכם עם הרשות התובעת שמשמעותו סגירת התיק וביטול כתב האישום וזאת במידה והנאשם יודה בעבירות המיוחסות לו ויקבל על עצמו את תנאי ההסכם.

ליווי משפטי בכל אחד משלבי ההליך הפלילי

משרד עורכי דין שאול-רן ושות' יסייע בידכם למנוע הגשה של כתב אישום וכן להתמודד עמו בצורה מיטבית במידה והוא הוגש. צוות המשפטנים שלנו עומד לשירותכם למתן ייעוץ מקצועי וסיוע משפטי בכל אחד משלבי ההליך הפלילי על מנת להגן על זכויותיכם, לשמור על האינטרסים שלכם ולהגיע לתוצאה המשפטית הטובה ביותר עבורכם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

סדרת ICON של ג'ייד. צילום יחצ

מותג הקוסמטיקה GA-DE מציג את סדרת בשמי אייקון או סדרת אייקון פרייבט החדשה