יום ראשון , ינואר 24 2021
דף הבית / מדורים / צרכנות / סוגי הטיפולים והמטפלים שיש בmoody.co.il

סוגי הטיפולים והמטפלים שיש בmoody.co.il

המטפלים ב- Moody.co.il כוללים מטפלים קוגניטיביים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומומחים שונים בתחום בריאות הנפש והגוף. הצוות של - Moody.co.il כולל גם מטפלים ברפואה משלימה השמים דגש על טיפול בנפש האדם תוך שימת לב וטיפול גם בגופו.

ביי פוסט סוגי טיפולים
צילום:יח"צ

הטיפול המוצע ב Moody.co.il אינו רק טיפול קוגניטיבי אלא גישה שלמה של טיפול בנפש האדם – פסיכולוגי, פסיכיאטרי וגופני. לכל מטופל מותאמת תכנית טיפול אינדיבידואלית בהתאם למצבו הבריאותי, הנפשי והרגשי וצרכי הטיפול.

סוגי הטיפולים והמטפלים שיש בmoody.co.il –  טיפול בהפרעה סכיזואפקטיבית

אחד הטיפולים המוצעים על ידי Moody.co.il הוא טיפול בהפרעה סכיזואפקטיבית. התסמינים של ההפרעה כוללים תסמיני דיכאון, סכיזופרניה ומחשבות שווא. המטופל בהפרעה מסוג זה זקוק לליווי אישי רב שכן ההפרעה עשויה, ובמקרים רבים אכן גורמת לקשיים תפקודיים משמעותיים. הטיפול יכלול ברוב המקרים שילוב של טיפול פסיכיאטרי בתרופות עם טיפול פסיכולוגי בשיחות. מטרת הטיפול הפסיכולוגי היא לעזור לאדם המתמודד עם ההפרעה להבינה טוב יותר ולהצליח להתמיד בטיפול.

סוגי הטיפולים והמטפלים שיש בmoody.co.il – טיפול בחרדות קשות

חרדה היא תגובה טבעית מאוד וכולנו חווים אותה מפעם לפעם במצבים שונים. אך חרדה הנובעת מחוסר איזון מנגנון הפחד של האדם עשויה לגרום לקשיים משמעותיים ולפגיעה בחיי היומיום. אדם הסובל מתסמיני חרדה באופן תדיר עשוי לסבול מפחד לא מוסבר, דיכאון, חששות בלתי מוצדקות, ייאוש וחוסר אונים. כמו כן, חרדה כוללת תסמינים פיזיולוגיים כגון סחרחורת, בחילה, חוסר שיווי משקל ועוד. ללא טיפול, חרדה עשויה לגרום לבידוד חברתי, קשיים בהתמודדות עם העולם ואף מחשבות אובדניות. הטיפול בחרדות קשות מתבצע על ידי טיפול התנהגותי קוגניטיבי שמטרתו לחשוף את האדם החרד לגורמי החרדה טיפין טיפין על מנת לפתח "חיסון" נגדם. במידת הצורך ניתן לשלב גם טיפול תרופתי.

סוגי הטיפולים והמטפלים שיש בmoody.co.il –  טיפול בפוסט טראומה

הפרעת דחק פוסט טראומטית או בשמה העממי – פוסט טראומה, מתרחשת כאשר אדם היה עד או חלק מאירוע קיצוני כגון רצח, אונס, מלחמה, תאונה קשה, לידה טראומטית, אסון טבע וכדומה. כתוצאה מהטראומה הקשה, המטופל חווה מחדש את התחושות, הזיכרונות והרגשות שעלו בו בזמן האירוע. פוסט טראומה מתבטאת בחוסר יכולת לשלוט בהצפה של זיכרונות ותחושות, סיוטים בלילה, מצוקה במצבים המזכירים את האירוע הטראומטי ועוד. ההתמודדות עם פוסט טראומה יכולה להיות קשה הן לאדם הסובל ממנה והן לסביבתו הקרובה. הסובלים מפוסט טראומה עשויים להגיב באלימות וכעס למצבים שאינם מצדיקים סאת, לחשוש לחייהם גם במצבים בטוחים לחלוטין ולהתנהל באופן אגרסיבי בכל רבדי חייהם. לחלופין, הם עשויים לסבול מדיכאון וחרדה מתמשכים, הפרעות אכילה ואף אובדנות. כיום ישנם טיפולים מבטיחים מאוד לטיפול בפוסט טראומה המשלבים פסיכותרפיה, פסיכיאטריה וטיפולים גופניים.

סוגי הטיפולים והמטפלים שיש בmoody.co.il –  טיפול בסכיזופרניה

סכיזופרניה מאופיינת על ידי מחשבות שווא וחזיונות קוליים, תחושתיים וויזואליים. האדם הסכיזופרן עשוי לסבול מהזיות שונות בין אם מדובר בשמיעת קולות, ראיית דברים שאינם נמצאים או מחשבות שווא כגון אמונות שונות ומשונות, תחושת רדיפה ועוד. יכולתו של הסובל מסכיזופרניה להבדיל בין העולם הפנימי שנוצר במוחו לבים המציאות האובייקטיבית למעשה אינה קיימת. הטיפול המוצע ב- Moody.co.il עבור הסובלים ממחלת הסכיזופרניה כולל טיפול פסיכיאטרי וטיפול קוגניטיבי. באמצעות איזון תרופתי נכון וטיפול בשיחות ניתן בהחלט להחזיר את המטופל לבהירות מחשבתית.

סוגי הטיפולים והמטפלים שיש בmoody.co.il – הפרעת אישיות גבולית

הסובלים מהפרעת אישיות גבולית חווים חוסר וויסות של רגשותיהם. במצבים בהם האדם הממוצע יכול להתנהל באופן אובייקטיבי ושקול, הסובל מהפרעה זו אינו מסוגל לכך. בשל הקושי הניכר בוויסות רגשי, הפרעת אישיות מתבטאת בתסמינים כגון: נטייה להתמכרות והרס עצמי, רגשנות יתר, התקפי זעם או חרדה, קשיים בהרדמות ושינה, אימפולסיביות, תנודות קיצוניות במצב הרוח ועוד. הטיפול כולל בעיקר טיפול קוגניטיבי התנהגותי וטיפול דיאלקטי המאפשרים להגיע לאיזון רגשי.

סוגי הטיפולים והמטפלים שיש בmoody.co.il – טיפול במשברים נפשיים

כל אחדם, בכל שלב בחייו יכול לחוות משבר נפשי על רקע שינוי קיצוני בחיים, טראומה כלשהי, התרחשות בלתי צפוי ועוד. החל ממחלה קשה ועד לפרידה מבני זוג ודרך אובדן אדם קרוב – משבר נפשי יכול לפקוד כל אדם ללא סימנים מוקדמים. ב- Moody.co.il תוכלו למצוא את מיטב המטפלים בדיסציפלינות מגוונות היכולים לעזור להחזיר את תחושת השליטה, הרוגע והאיזון הנפשי האובדות בזמן משבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ליעד מרום קרדיט: depositphotos

מדפים ממתכת – לאחסן בראש שקט