יום שישי , מאי 7 2021
דף הבית / מדורים / צרכנות / סוף השנה מתקרב – כך מקבלים החזרי מס מהמדינה

סוף השנה מתקרב – כך מקבלים החזרי מס מהמדינה

סוף השנה האזרחית כבר עומדת בפתח וזה הזמן שלכם לבדוק האם אתם זכאים להחזרי כספים מרשות המיסים או מהביטוח הלאומי. ללא מעט אנשים מגיע החזר מס מהמדינה והם אפילו לא יודעים זאת ולכן, לא מגישים שום בקשה ובהתאם לכך, לא מקבלים את הסכום הכספי שמגיע להם.

ליעד מרום בסוף השנה canva החזרי מס (1)
צילום:canva

במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות החזרי מס מהמדינה שניתן לקבל בסוף השנה האזרחית וכן החזרים נוספים שניתן לקבל מהביטוח הלאומי ועוד.

תיאום מס הכנסה

המשמעות של תיאום מס היא  לבחון האם המס ששילמתם תואם להכנסות שלכם. לא פעם, אנשים משלמים מס גבוה יותר מהמשכורת הממוצעת שלהם על פני השנה. תיאום מס הוא תהליך שמטרתו היא לסייע לכל אדם לבחון האם הוא שילם מס עודף במהלך שנת המס בשל סיבה כלשהי ובהתאם לכך, לשנות את המצב שבגינו הוא משלם מס עודף וכן, לקבל באופן רטרואקטיבי את המס העודף אותו הוא שילם.

כל עובד אשר מועסק במקביל ביותר ממקום עבודה אחד, כל אדם שיש לו מספר מקורות הכנסה שונים החייבים במס, כל אדם שההכנסה שלו לא הייתה אחידה לאורך השנה וכל האדם שהחליף מקום עבודה במהלך שנת המס, יכול לבדוק האם המדינה חייבת לו כסף בשל תשלום מס גבוה מדי מהמס שהוא היה צריך לשלם.

הקלות מס

לא מעט עובדים שכירים זכאים להקלות מס בשל סיבות שונות. הקלות מס אלה באות לידי ביטוי בנקודות זיכוי שהמשמעות שלהן היא הפחתה בסכום המס שעל האדם לשלם. אם אתם זכאים על פי החוק להקלות במס אך המעסיק שלכם לא עדכן זאת באופן כלשהו ואתם מגלים את זה עוד בטרם הסתיימה שנת המס, זה הזמן שלכם להגיש בקשה להחזר רטרואקטיבי בשל מס גבוה יותר ששילמתם. האוכלוסיות הזכאיות להקלה במס הן: עולים חדשים, חיילים משוחררים, בוגרי שירות לאומי, משפחות חד הוריות, תושבי ישובים שונים, בעלי הכנסה נמוכה, אימהות ועוד. ניתן לבדוק האם מגיעה לכם הקלת מס באמצעות מחשבוני מיסים שונים שמעניקים את כל המידע המדובר.

החזר מס

החזר מס הוא בעצם קבלת זכאות בדיעבד על זכויות מס שלא מימשתם במהלך שנת המס החולפת. כל אדם אשר שילם מס הכנסה במהלך השנה ובסוף השנה התברר לו כי חובת המס שלו נמוכה מהסכום ששילם בפועל, יכול להגיש בקשה להחזר מס. כך לדוגמא: אדם שקיבל אבטלה בחלק מהשנה, עובד שעבד רק חלק מהשנה, אדם שהחליף מעסיקים מבלי לבצע תיאום מס, שינויים במצב האישי וברמת ההכנסה של האדם במהלך שנת מס, יכול להגיש בקשה להחזר מס.

מענק עבודה

מענק עבודה הינו תוספת הכנסה לבעלי הכנסות נמוכות. מדובר על מענק שמטרתו היא לחזק את המעמד של עובדים ברמות שכר נמוכות. שכיר או עצמאי אשר עונה על שלושת התנאים הבאים, לרוב יהיה זכאי למענק עבודה:

  1. ההכנסה החודשית הממוצעת שלו מעבודה או מעסק גבוהה מ2090 ₪ ונמוכה מ6807 ₪
  2. הורה יחיד שהכנסתו הממוצעת גבוהה מ1290 ₪ ונמוכה מ11,650 ₪ אשר מלאו לו 23 שנים ויש לו ילד אחד לפחות שטרם מלאו לו 19 שנים או שמלאו לו 55 שנים ללא ילדים
  3. מלבד דירת מגורים יחידה לא הייתה בבעלותו זכות במקרקעין אשר עולה על 50 אחוזים.

הזכאות למענק היא שנתית, ולכן חשוב להגיש את הבקשה למענק עבודה ולבדוק את הזכאות למענק עבודה פעם בשנת מס.

אם אתם מעוניינים לקרוא עוד על החזרי מס מהמדינה על מנת לבחון האם יש לכם זכאות כלשהי להחזרים מעין אלה, כדאי שתמצאו מדריכי מיסים נוספים שיסייעו לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מזון של אקנה. קרדיט צילום- חברת צמפיון (3)

חדש:מוצרי מזון איכותיים לכלבים וחתולים של מותג הפרימיום אקאנה