יום שישי , ספטמבר 20 2019
דף הבית / חדשות אור יהודה / מקומי / הסופר אלי עמיר באור יהודה

הסופר אלי עמיר באור יהודה

רגע לפני שהדליק משואה ביום העצמאות, הסופר קיים שיח עם הסופרת ציונית פתאל-קופרוסר והתייחס בין השאר למסע חייו והספרים שכתב במוזיאון מורשת יהדות בבל באור יהודה

אלי עמיר

ערב הוקרה נערך במוזיאון מורשת יהדות בבל באור יהודה לסופר אלי עמיר. עמיר, שנבחר להדליק משואה בטקס הפותח את יום העצמאות, השתתף בשיח עם הסופרת ציונית פתאל-קופרוסר. יו"ר המרכז, פרופ' אפרים צדקה, ששהה בחו"ל, שלח ברכה מיוחדת לעמיר לרגל היבחרו להדליק משואה והודה לו על כך שהוא מרים את קרנה של יהדות בבל בארץ ובעולם.

השיחה בין פתאל-קופרוסר לעמיר הייתה מרתקת. עמיר הוא מרואיין מדהים, חם, שנון ושופע אהבה לחיים, לתרבות האנושית, לאדם באשר הוא וליוצאי עיראק בפרט. באירוע הוא סיפר על מסע חייו שהחל בבגדד, עבר לישראל דרך האוהל במעברה בשנות החמישים, חברת הנוער בקיבוץ "משמר העמק" ועד לירושלים – שם עבד כנער שליח על אופניים ולמד בתיכון ערב לנערים עובדים עד שצמח עם השנים והתמנה לתפקידים בכירים במשרד ראש הממשלה, במשרד הקליטה ובסוכנות.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז וקבלו עדכונים בזמן אמת
יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.com

עמיר פרסם בשנת 1983 את ספרו הראשון "תרנגול כפרות" והוא בן 46, ומאז פרצה הקריירה הספרותית שלו עם הספרים "מפריח היונים", "אהבת שאול", "פגישה עיוורת", "יסמין", "ומה שנשאר", ובקרוב ייצא לאור ספרו החדש. הוא תיאר כיצד בשלה בלבו ההחלטה לכתוב טרילוגיה שתשטח את סיפור חייו כדי שיוכל להסביר את שעבר על הדור שעליו נמנו הוריו, ועד כמה קשה, ממושכת ויסודית ההכנה שאליה נדרש כדי שיוכל לממש את כוונתו להפוך לסופר.

כשנשאל האם הוא מתגעגע לעיראק, הוא ענה שבגדד שלו כבר לא קיימת והיא נמצאת רק בספרו "מפריח היונים". הוא תיאר את עצמו כ"ציפור נודדת בין שני עולמות, לפעמים אני במערב ולפעמים במזרח. אני אדם דו שורשי וזה מה שמקנה לי עמידה יציבה. הרגליים שלי עדיין מתבלבלות בין שני העולמות, אבל אני יהודי, ציוני וישראלי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ירי לעבר בניין באור יהודה

המשטרה חוקרת – ירי על בניין משרדים של קבלן מפורסם באור יהודה