יום חמישי , מאי 28 2020
דף הבית / חדשות חמות / יהוד מונוסון: יעלה מקליס תמשיך להגדיל את ההשקעה בחינוך

יהוד מונוסון: יעלה מקליס תמשיך להגדיל את ההשקעה בחינוך

הנתונים מראים כי ראש העיר יעלה מקליס השקיעה בחינוך יותר משהושקע בחינוך בעיר אי פעם. הגידול של 25% בהשקעה בכל תלמיד הביא גם לתוצאות מצוינות. ראש העיר: צריך להמשיך ולהגדיל את ההשקעה. החינוך – בראש סדר העדיפויות.  קובעת: "אנחנו נגיע גם ליותר מ-95% זכאות לבגרות". > מציגה תכנית חומש מפורטת: "הילדים שלנו ייהנו מהחינוך האיכותי והמתקדם ביותר".

מתחם פעילות חדש (הדמיה). תוכן מקודם
מתחם פעילות חדש (הדמיה). תוכן מקודם

ב-5 השנים האחרונות הגדילה יעלה מקליס את ההשקעה בכל תלמיד ב-25%. זהו תקציב משמעותי שבזכותו הורחב היצע המגמות בבתי הספר, נכנסו חוגי שחמט לפיתוח החשיבה, הורחבו שעות התגבור והעזרה לתלמידים מתקשים, הוטמעו תכניות רובוטיקה מובילות, פותחו תכניות חינוכיות וטופלו נושאים שהוזנחו עשרות שנים.
פיטורי המנהל המוערך של תיכון מקיף יהוד, ברוך קופל, על ידי ראש העיר הקודם בשלהי כהונתו גרמו לתוצאות חמורות והתבטאו בירידה חדה בהישגי התלמידים.
מיד עם כניסתה לתפקיד ראש העיר מינתה יעלה מקליס לתפקיד את המנהל חיים בדש שלקח את העניינים לידיים. החינוך ביהוד מונוסון קוצר בשנה האחרונה את פירות ההשקעה: תיכון מקיף יהוד שבר את כל שיאי ההצלחה והמנהל המוצלח הוביל את תיכון מקיף יהוד לשיא של 85% זכאות לבגרות עם אחוזי נטישה אפסיים. התיכון הציג השנה גם גידול של עשרות אחוזים בניגשים לבגרות 5 יחידות באנגלית ובמתמטיקה. הצלחה גדולה.

בית הספר יהודה הלוי
בית הספר יהודה הלוי

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


יעלה מקליס תירשם גם כמי שבנתה ופתחה בית ספר יסודי חדש לאחר 22 שנה שבהם לא נבנה שום בית ספר בעיר. בית הספר יהודה הלוי החדש תוכנן ונבנה כדי להעניק לתלמידיו חוויה לימודית והוא מאפשר להם להפיק את המקסימום מתכניות הלימוד. גם בית הספר היסודי אורנים הורחב על ידי העירייה בראשותה וזכה לאגף גדול חדש – מודרני ומתקדם.

כל מי שגדל ומעורב בחינוך ביהוד מונוסון יודע מוסדות החינוך בעיר הוזנחו מאוד ולא טופלו במשך קרוב ל-20 שנה. הם זכו לתקציב שנתי של 1,000,000 ₪ בשנה. זה לא הספיק לכלום. גם לאתגר הזה נענתה יעלה מקליס. העירייה הגדילה בתקופת כהונתה את תקציב הטיפול במוסדות החינוך פי 4 (!!!) – ל-20,000,000 ₪ בחמש השנים האחרונות.

"זה ממש לא מספק ולא מספיק", אומרת יעלה מקליס. "אנחנו חייבים לתת לחינוך הרבה יותר. תכנית החומש שלנו מגייסת תקציבים כדי לבנות בתי ספר חדשים, להרחיב ולשכלל בתי ספר קיימים ולהגדיל את האפשרויות העומדות בפני התלמידים וצוותי החינוך ביהוד מונוסון".

יעלה מקליס יכולה להתגאות גם בהישגי חטיבות הביניים הפועלות בעיר: "צוותי החינוך בחטיבות הביניים פועלים במקצועיות ובמסירות גדולה. החטיבות הן אלו שנותנות לילדים שלנו את הבסיס החינוכי לקראת התיכון ויש להן חלק לא קטן בגידול בהישגי התלמידים גם בבגרויות ובעיקר במקצועות הליבה, במתמטיקה ובאנגלית".

בתי הספר היסודיים ייהנו השנה מפתיחתו של בית הספר החדש יהודה הלוי שסגירתו על ידי ראש העיר הקודם גרמה לקשיים ולצפיפות בבתי הספר היסודיים האחרים. העירייה גם הפעילה השנה תכנית לקידום מהיר של בתי הספר היסודיים ברחבי העיר. התכנית כוללת טיפול מול משרד החינוך – איוש מחודש של משרות הניהול וטיפול פרטני בהישגי התלמידים של כל בית ספר בנפרד. כבר בבחינות המיצב הפנימיות שנערכו בסוף שנת הלימודים 2018 נמצאה עלייה משמעותית בהישגי התלמידים במתמטיקה ואנגלית. ראש העיר בטוחה שנראה שיפור עצום נוסף בתוצאות כבר בשנת הלימודים הנוכחית.

"תכנית החומש מבטיחה שהחינוך ימשיך לעמוד בראש סדר העדיפויות"

תכנית החומש שמציגה ראש העיר למערכת החינוך העירונית מבשרת על המשך והרחבת ההשקעות בחינוך: "הסכמי הגג יכולים להעניק לחינוך בעיר שלנו הזדמנות בלתי חוזרת לזנק שנים קדימה ולשפר את רמת החינוך בעיר באופן חסר תקדים", אומרת יעלה מקליס. תכנית החומש מפרטת את אתגרי מערכת החינוך בעיר, מציבה חזון מעשי ופרגמטי ומבטיחה להמשיך וליישם אותם בלוחות זמנים קבועים מראש. סעיפים מתוך התכנית:
> ההשקעה בכל תלמיד תגדל ב-20% נוספים וסל התמיכה לתלמיד ימשיך ויתוגבר.
> ייבנה בית ספר יסודי נוסף בעיר הוותיקה ויוקם מרכז חינוכי  עירוני לחדשנות ומדעים.
> כל כיתות הקרוונים בבתי הספר היסודיים יוחלפו בכיתות בנויות ומסודרות ומגרשי הספורט בבתי הספר "היובל", "הרצל" ו"רמז" ישודרגו לאולמות ספורט מודרניים  >
> יעד ההישגים בבגרויות יעלה ויגיע לזכאות לבגרות בשיעור גבוה מ-95% תוך שמירה על שיעורי נטישה אפסיים
> יושם דגש על הגדלת שיעור המצטרפים לתכניות ההעשרה ולתכניות האקדמיות בחטיבות הביניים
> ייבנה מרכז פעילות חדיש שישמש את כל תנועות הנוער בעיר, מרכז שיקפיץ את איכות המתחמים שנים קדימה ויאפשר שיפור מתמיד באיכות הפעילות והמתקנים
> יוספו מגמות לימוד ושפות חדשות ומגוונות בבתי הספר בכל הרמות ויושם דגש על פיתוח תחומי האומנות
> המשך דגש על נושאים טכנולוגיים ובראשם – רובוטיקה ובינה מלאכותית, תוך שימוש במתקנים הקיימים ובמרכז לחדשנות ומדעים שיוקם על פי התכנון כבר בשנת הלימודים הזו, בבית הספר יהודה הלוי.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות יהוד מונוסון  – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? היכנסו לקבוצה – אתר החדשות של בקעת אונו


אגף חדש לבי״ס אורנים
אגף חדש לבי״ס אורנים

פרויקט התקשורת החינוכית, שיזמה ראש העיר לאחרונה, יקשר את מוסדות החינוך בעיר לרשת תקשורת מהירה. הוא יאפשר לכל תלמיד באשר הוא גישה בלתי אמצעית למאגרי המידע החינוכיים בעיר, ולתכניות העשרה ותכניות אקדמאיות אינטרנטיות במוסדות פדגוגיים חיצוניים. הפרויקט, בראשותו של תת אלוף מיל שלמה ענבר, בעברו קצין קשר ראשי בצה"ל  ואיש תקשורת ומדע רב הישגים, צפוי לתרום מהותית לשיפור פערי הידע בין בתי הספר השונים בעיר ויאפשר לכל תלמיד שירצה בכך, גישה למערכת האוניברסיטאית און ליין שמוקמת בימים אלו במסגרת אוניברסיטת ת"א. הלימודים לא יותנו בתוצאות המבחנים הפסיכומטריים, וייחשבו כנקודות לטובת התואר הראשון של המשתתפים. כבר השנה תקצה העירייה סכומי מלגות למספר תלמידי תיכון שירצו להשתתף בתכנית שענפי לימודיה מגוונים (מדעים, כלכלה וחברה ועוד). בהמשך תעזור העירייה גם לצעירינו המסיימים צבא והחפצים להשתלב בתכנית לקדם את השכלתם דרכה.


ישירות למייל – כל מה שקורה בעיר – להרשמה
לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים  – אונו  ניוז


הסכמי הגג אותם מבטיחה ראש העיר להעביר בתמיכת התושבים לאחר הבחירות, יאפשרו הקצאת תקציבים נוספים להקמת ספריה עירונית, לבניית היכל תרבות עירוני אשר יאפשר גיוון והרחבת העושר התרבותי לתושבי העיר בכל הגילים, ולהקמת קריית חינוך עירונית מתקדמת ומודרנית לטובת כל תושבי העיר.

 

יעלה מקליס. תוכן מקודם
תוכן מקודם

 

ראש העיר יעלה מקליס מסכמת: "החינוך ביהוד מונוסון עשה בשנים האחרונות קפיצת מדרגה מכל הבחינות. אנחנו נמשיך ונשים אותו בראש סדר העדיפויות. יש לנו מנהיגות חינוכית נהדרת בעיר והמשך הקצאת התקציבים תאפשר לנו להרחיב את הפעילויות, לשדרג את התוצאות ולדאוג שכל ילדינו, בכל רחבי העיר, ייהנו באופן שיוויוני ומיטבי מהחינוך האיכותי והמתקדם ביותר".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

תגובה אחת

  1. כל הכבוד סוף כל סוף משקיעים בחינוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מועצת עיר יהוד

ישיבת עירייה ראשונה ביהוד אחרי הקורונה