יום שני , אוקטובר 26 2020
דף הבית / חדשות חמות / סקר חדש – הורים חרדים לא רוצים מורים עם מגבלה נפשית

סקר חדש – הורים חרדים לא רוצים מורים עם מגבלה נפשית

סקר חדש של הקריה האקדמית אונו בדק את עמדות הציבור החרדי על שילוב אנשים עם מוגבלויות. 84% מהציבור החרדי חושבים ששילוב ילדים עם מוגבלות בכיתות רגילות יתרום לילדיהם. יחד עם זאת ל80% מההורים, מפריעה עם המורה בעל מגבלה נפשית.

כנס מוגבלויות- הקריה האקדמית אונו
כנס מוגבלויות- הקריה האקדמית אונו

בסקר החדש שיזמה הקריה האקדמית אונו, התגלה כי עמדותיו של הציבור החרדי בסוגיית שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה חיוביות מאוד. 93% מאמינים שחשוב להקצות משאבים לטובת שילוב ילדים עם מוגבלות במערכת החינוך, נתון מעודד במיוחד, בהשוואה לפרסומים בתקופה האחרונה על התנגדות נחרצת של הורים רבים באוכלוסיה הכללית לשילוב של ילדים עם מוגבלות במסגרות החינוכיות של ילדיהם. רק בקיץ האחרון נחשפנו למאבקם של תושבי בני ברק למען שמירה על בתי ספר לילדים עם צרכים מיוחדים והתנגדות נחרצת לפגיעה באוכלוסיה זו, שמתגלה כעת כקרובה ללבם במיוחד.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


עוד עלה בתוצאות הסקר כי 85% מהנשאלים חושבים כי העסקת אנשים עם מוגבלות בעסקים בשוק החופשי לא פוגעת בהצלחת עסק, 77% מהנשאלים בסקר הסכימו כי מסגרות דיור לאנשים עם מוגבלות, צריכות להיות ממוקמות בלב השכונה והקהילה. זאת בניגוד למחקרים רבים שנערכו בנושא באוכלוסיה הכללית ומצאו כי ישראלים מתקשים לקבל אנשים עם מוגבלויות כשכנים.‏

הרוב המוחלט של הנשאלים העידו כי הם מכירים אישית אנשים עם מוגבלות וכן מחזיקים בדעות חיוביות כלפי שילובם במערכות החינוך והתעסוקה. ברמה המעשית, רובם פתוחים לכך שילדם ילמד בכיתה עם מורה עם מוגבלות פיזית או חושית.

נתון מעניין נוסף שהתגלה בסקר הוא שלמרות הפתיחות הגבוהה למוגבלויות, להורים החרדים כן מפריע אם למורה של ילדיהם יש מוגבלות. המגבלה שמפריעה באופן הכי משמעותי היא מגבלה נפשית עם כ-80% ולאחריה מגבלה חושית עם שיעור של כ-20% ול-6% מפריעה מגבלה פיזית.

אתמול נערך בקמפוס החרדי של הקריה האקדמית אונו כנס בנושא שילוב ילדים עם מוגבלות במסגרות החינוך החרדי, בשיתוף נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים.

ד"ר חיים זיכרמן, ראש קמפוסים חרדיים בקריה האקדמית אונו– "היחס לבעלי מוגבלויות בקהילה החרדית, היה לאורך השנים במגרש החסד. אתגר השילוב מבקש לשנות את הגישה מהתסכלות של חסד להסתכלות של שוויון זכויות. נתוני הסקר מלמדים כי קיים שינוי פנימי בתוך הקהילה, ולפיו בעלי המוגבלויות זוכים למקום גדל והולך בתוך הקהילה, כחלק טבעי בה. קבלתם של בעלי מוגבלויות בבניין המגורים, בבתי הספר ושילובם בסביבה הטבעית, מסייעת להם אך לא פחות מכך לקהילה כולה ההולכת ומתגוונת גם בהיבט זה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

2 תגובות

  1. והורים שאינם חרדים כן מעוניינים שלמורה תהיה הפרעה נפשית?! מחקר מגמתי שנועד להאיר את האוכלוסיה החרדית בתור אוכלוסיה שאינה מקבלת את שילובם של האנשים הסובלים מבעיות נפשיות בחברה, דבר שאיננו נכון כלל ועיקר.

    • מסכימה איתך לחלוטין מה קשור אוכלוסיה חרדית?? גם המגזר החילונ י לא היה רוצה מורה עם הפרעה נפשית.. חבל סתם לעורר שנאה בין כולם… לסיכום אף אחד לא היה רוצה!! ואין צורך לתייג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

נתוני הקורונה 26.10.2020

26.10.2020 – נתוני הקורונה בבקעת אונו