יום שישי , פברואר 23 2024
דף הבית / פרסום ראשון: המועצה החליטה – גני תקווה תיהפך לעיר

פרסום ראשון: המועצה החליטה – גני תקווה תיהפך לעיר

חברי מועצת גני תקווה הצביעו בישיבת המועצה היום בעד הפיכתה לעיר. לקראת המהלך יצאה המועצה בקמפיין "משנים ולא משתנים" ובו נטען כי "רוב רובו של השינוי הוא מעמדי ופורמלי, כלפי חוץ". יו"ר האופוזיציה: "התושבים רוצים להישאר מועצה. אנו נדאג להשתמש בזכויות שיינתנו לנו לפי חוק ונילחם להשאיר את גני תקווה כמועצה לטובת כלל התושבים"

גני תקווה. צילום: דוברות מועצת גני תקווה
גני תקווה. צילום: דוברות מועצת גני תקווה

גני תקווה תיהפך לעיר – כך החליטו הערב חברי המועצה המקומית גני תקווה שהצביעו על הנושא בישיבת המועצה. עשרת חברי הקואליציה הצביעו בעד המהלך ושני חברי האופוזיציה התנגדו לו. ההצעה לסדר היום של חברי האופוזיציה להוריד את ההצעה על הנושא מסדר היום ולערוך משאל תושבים על ההחלטה להפוך את המועצה המקומית לעיר נדחתה.


רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


בחודשים האחרונים יצאה מועצת גני תקווה בקמפיין “משנים לא משתנים” לקראת המעבר ממועצה מקומית לעיר ולעירייה. בקמפיין מדגישה מועצת גני תקווה את התועלת של התושבים מהשינוי: “רוב רובו של השינוי הוא מעמדי ופורמלי, כלפי חוץ. בתוך כך, השינוי צפוי לסייע ליישוב למול משרדי הממשלה, כיון שמעמד מוניציפלי של עיר ישקף את גודלה וצרכיה האמיתיים של גני תקווה יבואו לידי ביטוי. מטרת השינוי הוא תדמיתי בראש ובראשונה, בכדי שנוכל לקחת חלק בשיח של הגדולים. בכדי שמשרדי הממשלה השונים, לצד חברות פרטיות – מקומות תעסוקה ו/או חנויות ייקחו אותנו בחשבון מבלי הצורך להציג עצמנו כל פעם מחדש ולהישאל כמה תושבים אנחנו ולתרץ מדוע חשוב להשקיע פה. כשנהפוך לעיר, זה יהיה ברור מאליו. לאחר יישום השינוי הפורמלי, גני תקווה לא תהיה עוד מועצה מקומית גדולה אלא עיר, על כל המשתמע מכך, יחד עם היכולת הארגונית לתת מענים לצרכים הללו. נהיה מועצה מקומית פלוס, נשמור על הפלוסים של המועצה המקומית ונביא את הפלוסים של העירייה”.

בנוסף מתחייבים במועצת גני תקווה כי גם כאשר היא תיהפך לעיר ההתנהלות והשירותיות של הנהגת והנהלת העיר ימשיכו להתקיים כסדרם. בנוסף הם מתחייבים כי התושבים יזכו ליחס אישי כפי שקיים כיום וכי “השינוי לא יגרום ליישוב לאבד את הקסם שלו כיוון שהקסם של היישוב נעוץ בכן/ם, התושבות/ים. לא איבדנו קשר עם התושבים במהלך השנתיים האחרונות על אף הצמיחה וזאת כיוון שאכפת לנו מאיכות החיים שלכ/ן, ההיפך הוא הנכון במהלך ובמסגרת הגידול האחרון בכמות התושבים פעלנו לחיזוק תמידי של הקשר עם הקהילה”.

עוד מתחייבים במועצה כי המעבר לעיר לא ישנה את תוכניות הבינוי של גני תקווה כפי שהן כיום. מהמועצה טוענים כי פעלו מול משרד התחבורה לקדם תוכנית של פתרונות תחבורה אקוטיים ליישוב, אך ישנם דברים שלא יכלו לקדם עד עכשיו כיוון שלא הוגדרו כעיר. הם גם מתחייבים כי לא יהיה שינוי בשכר העובדים הבכירים ובשכרם של נבחרי הציבור.

עוד מוסיפים מהמועצה כי “הקהילה שלנו תגדל, אבל בגדול – אותו דבר. אנחנו משנים, אך לא משתנים – אנחנו פועלים לשמור על הצביון הקהילתי של היישוב אבל יהיו בגני תקווה יותר שירותים שיאפשרו לתושבים לעשות יותר “ליד הבית” – שעות הפנאי, קניות, תרבות, ספורט וקהילה. המענים שהמועצה תיתן רק ילכו ויגדלו במסגרת היתרון לגודל. בגני תקווה ייפתחו שני מרכזים מסחריים חדשים, רחובות ביישוב הוותיק יעברו פיתוח ושדרוג, ברחבי היישוב יישתלו מאות עצים נוספים אשר ישפרו את ה”הליכתיות” ביישוב, וישפרו את האקלים להולכות והולכי הרגל. במסגרת הקמת הגוש הצפוני תוקם קרית חינוך נוספת ביישוב אשר תכלול בתי ספר נוספים לכל הגילאים, מגרשי ספורט נוספים, יקום פארק מרכזי גדול הזהה בגודלו לכיכר רבין”.

ישיבת מועצה בגני תקווה. צילום: דוברות מועצת גני תקווה
ישיבת מועצה בגני תקווה. צילום: דוברות מועצת גני תקווה

לפני כארבע שנים, בפברואר 2018, קיימה המועצה משאל בקרב התושבים ובו הם נשאלו האם הם בעד או נגד הפיכת היישוב לעיר. “בעבר קיימנו משאל תושבים בעניין הפיכת גני תקווה לעיר”, מספרים בעירייה, “השתתפו במשאל כמה מאות תושבים בלבד ואלה ביקשו להישאר כפר קטן במרכז הארץ. באותה תקופה התשובה הזו היתה מספקת”.

לקראת ראש השנה שלחה דלריצ’ה אגרת לתושבים עם ברכה לחג והודעה כי הגיע הזמן “לצעוד קדימה ולהפוך את גני תקווה לעיר הבוטיק הראשונה בישראל”. בנוסף לכך ביקשה דלריצ’ה מהתושבים לענות על השאלה “איך שינוי אפשרי כזה יגרום לכן/ם להרגיש?” בזירה לשיתוף הציבור שהקימה המועצה.

בספטמבר האחרון קיימו חברי האופוזיציה במועצה משאל בפייסבוק בקרב התושבים האם הם מעדיפים להישאר מועצה או רוצים להיהפך לעיר. 619 תושבים השתתפו במשאל – 577 השיבו כי הם מעדיפים להישאר מועצה ואילו 42 השיבו כי הם רוצים להיהפך לעיר.

יניב שחר, יו”ר האופוזיציה במועצת גני תקווה ויו”ר סיעת כוח לשנות, אמר לאונו NEWS: “נראה שהמועצה שמה לה למטרה להפוך את גני תקווה לעיר, ויהי מה, אחרת אין הסבר מדוע היא עורכת משאל ובסופו פועלת בניגוד לרצון הציבור. המניע מובן וברור, מספיק לקרוא את ההודעה לתושבים שפרסמה המועצה כי ‘ההשלכות העיקריות של הסיווג הם במישור של מוניטין ומיתוג הרשות המקומית והעומדים בראשה‘.

“המשאל שנערך התברר כמצג שווא ומראית עין, פשוט כך. בישיבת המועצה הסתבר כי השיבו עליו רק 80 תושבים (מתוך 13,000 בעלי זכות הצבעה) כשמטרתו היתה להבין מה החששות, על מנת שייצא מסמך שאמור להפיג אותן.

“ראש המועצה אומרת בפה מלא שאין כל הבדל מהותי בין עיר למועצה, שההבדל הוא בעיקר בשם ושבממשלה חושבים שאנחנו כפר של 7,000 תושבים. מה שהיא בעצם אמרה בלי להתכוון, זה שהיא כשלה ב’שיווק’ היישוב כלפי מעלה. מישהו העלה על דעתו להתייחס שלא ברצינות לסביון או שוהם? שתיהן מועצות. נראה שראש המועצה חושבת ששינוי הטייטל הוא התרופה לכל בעיות היישוב, בו בעת שהיא עצמה מסבירה שההפך הוא הנכון. מה שבטוח, כעת גם אנחנו משוכנעים שאין לטייטל שום תועלת, אלא שגם הובן שהמועצה מודה בפה מלא שללא הטייטל הזה מאמציה לשווא.

“אנו בסיעת כוח לשנות סבורים שהגיעה העת להראות מנהיגות אמיתית, כזו שלא עושה דברים מן הפה אל החוץ בלבד. מבחינתנו כאופוזיציה, הצענו שהעניין יועלה כמשאל מסודר לכל בעלי זכות ההצבעה ביישוב אולם לצערנו הקואליציה התנגדה נחרצות.

היינו שמחים להישאר מועצה, בראש ובראשונה כי זהו רצון התושבים, אך למרות זאת כחברי אופוזיציה אל לנו לשכוח כי הפיכה לעיר מקנה לנו זכויות נוספות שכיום אינן עומדות לרשותנו. על אף רצון התושבים הצביעה הקואליציה בעד הפיכתנו לעיר. אנו נדאג להשתמש בזכויות שיינתנו לנו לפי חוק ונילחם להשאיר את גני תקווה כמועצה לטובת כלל התושבים”.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מופע הג’אז הברזילאי.באדיבות מרכז התרבות סביון

לרגל יציאת סדרת מופעי הג׳אז בסביון: ראיון עם מפיק הסדרה עמיקם קימלמן

תפריט נגישות