שבת , ספטמבר 19 2020
דף הבית / בעקבות חשיפת אונו ניוז – משרד התחבורה מבטל את קו האוטובוס הפנימי באור יהודה

בעקבות חשיפת אונו ניוז – משרד התחבורה מבטל את קו האוטובוס הפנימי באור יהודה

מחדל תכנון קו השאטל הפנימי באור יהודה נחשף, אפי גוטמן סגן ראש העיר התנהל ישירות מול משרד התחבורה, התחייב בשם העירייה לדאוג לתשתיות. אך בפועל לא קרה דבר, במשרד התחבורה הגיבו בזעם והחליטו לסגור את הקו

בעקבות חשיפת אתר אונו ניוז – החליטו במשרד התחבורה לסגור לאלתר את קו 3, הקו הפנימי של אור יהודה בעקבות שורת מחדלים בדרך ההתנהלות ואי עמידה בהבטחות. 


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


כתב אונו ניוז שנסע על הקו הפנימי חשף את גודל המחדל, מסלול הקו לא עובר כלל באזורים מרכזיים בעיר, הקניון, הבריכה, תנועות הנוער, קופות חולים, הספרייה העירונית ועוד, אין תחנות לנוסעים בשכונת נווה סביון ואין מבנה מסודר לנהגים בסוף הקו.

ראש העיר ליאת שוחט – "במשך חצי שנה ולו פעם אחת לא מצא גוטמן לנכון לעדכן את גורמי העירייה השונים בסיכומים שאליהם הגיע עם משרד התחבורה ובהתחייבויות שלקח בשם העירייה כדי שהקו יפעל".

אפי גוטמן – "לא אכפת לה לזרוק לטמיון עבודה של שנתיים וחצי מצדי ובידיעתה, בהשתתפות מנכ"ל העירייה ויועצה בישיבות ובדיונים בנושא, וכל זאת רק כדי לפגוע בעשייה שלי למען התושבים תוך הקרבת התושבים"

קו 3 אור יהודה

במשרד התחבורה שלחו מכתב זועם אחרי פרסום הכתבה ובו נכתב – "הבקשות להפעלת הקו הועלו מספר פעמים על ידי נציגי העירייה, והתוואי שלו תוכנן בתיאום מלא עם נציג הרשות מר אפי גוטמן, מחזיק תיק התחבורה וסגן ראש העיר. אין צורך להכביר במילים במשמעות של הפעלת קו שירות ללא תחנות במסלולו הן מבחינת הנראות הציבורית, בזבוז כספי ציבור, ובזבוז נהגי האוטובסים אשר נמצאים במחסור לשווא".

משרד התחבורה מבטל את קו 3 באור יהודה

עם קבלת המכתב, קיימה ראש העיר ליאת שוחט בדיקה מקיפה מול משרד התחבורה ובעירייה כדי להבין מיהו הגורם שקיבל את התכתובות שהועברו על ידי משרד התחבורה. בסיום הבדיקה התברר שהגורם היחיד שקיבל את ההנחיות הוא גוטמן, שלא טרח להעביר אותן לאף גורם בעירייה.

אפי גוטמן
אפי גוטמן

כידוע, לפני כשבועיים החל לפעול בעיר קו 3 פנימי, כשהדבר נעשה בתיאום עם גוטמן, שלא טרח לעדכן את גורמי העירייה בהתחייבויות שלקח על עצמו בשם העירייה לדאוג לתחנות אוטובוס ראויות עבור הקו. גוטמן, שסגר בעצמו את תוואי הקו מול משרד התחבורה כנציג העירייה המטפל בנושא התחבורה הציבורית, אמור היה להעביר את הדרישות של משרד התחבורה לגורמי העירייה לצורך יישום, כעת משרד התחבורה העביר הודעה לראש העיר, ליאת שוחט, על ביטול הקו.

ניר משה, מנהל תחום תחבורה ציבורית במחוז גוש דן – "הבקשות להפעלת הקו הועלו מספר פעמים על ידי נציגי העירייה, והתוואי שלו תוכנן בתיאום מלא עם נציג הרשות מר אפי גוטמן, מחזיק תיק התחבורה וסגן ראש העיר. כחצי שנה טרם הפעלתו ועם ההתקדמות בתקצוב, הועבר ליידוע ואישור נציג הרשות מסלול הקו תוך שהמשרד מתריע שעל העירייה לדאוג לתשתיות הנדרשות ולהציב תחנות".

קו 3 אור יהודה

"לאור לחץ משמעותי שהופעל על ידי נציג הרשות המקומית ואמירה כי הרשות תדאג עד למועד הפעלת הקו להצבת תחנות במסלולו בשכונת נווה סביון, נקבע מועד ההפעלה לתאריך 26.6.18", נכתב במכתב.

"הקו החל לפעול במועד האמור תוך השקעה כספית משמעותית של המשרד והגדלת צי הרכב של חברת קווים. אולם בניגוד לתיאומים עם הרשות המקומית, עד כה טרם הוצבו במסלולו תחנות המאפשרות את פעילותו התקינה ויתרה מכך עולה כי קיימות מחלוקות משמעותיות בעירייה לגבי הצבתן.

לאור האמור ומאחר והעירייה טרם פעלה במישורים הנדרשים להצבת התחנות – אישור בוועדת תנועה מקומית, הגשה למפקחת על התעבורה – תופסק פעילותו החל מה-15 ביולי 2018 והתשומות שהושקעו בו יוסטו לטובת שירות ביעדים אחרים".

ליאת שוחט מציינת: "צר לי שאפי גוטמן שוב התעסק בפוליטיקה קטנה ומאבק על קרדיטים במקום לדאוג שהמיזם שחשוב מאוד לכל הציבור אכן יפעל בצורה נאותה. במשך חצי שנה ולו פעם אחת לא מצא גוטמן לנכון לעדכן את גורמי העירייה השונים בסיכומים שאליהם הגיע עם משרד התחבורה ובהתחייבויות שלקח בשם העירייה כדי שהקו יפעל. אני מצרה על ההחלטה של משרד התחבורה להפסיק באופן מיידי את פעילות הקו. למרות זאת, אני נחושה בדעתי לקחת את הסמכויות בנושא זה בעקבות המחדל שיצר גוטמן, ולפעול מול משרד התחבורה כדי לייצר לתושבי אור יהודה תחבורה ראויה בתוך העיר ומחוצה לה".

תגובת משרד התחבורה – משרד התחבורה נעתר לבקשתה של עיריית אור יהודה להפעיל את קו 3, המספק שירותי תחבורה ציבורית לתושבי שכונת נווה סביון. לצורך הפעלת הקו המשרד העמיד תקציב, לצורך גיוס נהגים ורכישת כלי רכב ייעודיים. בחצי השנה האחרונה הודיע המשרד לעירייה כי באחריותה להקים תחנות אוטובוס לטובת הפעלת הקו.
תוואי הקו תוכנן בשיתוף פעולה מלא עם העירייה. לצערנו הרב ובניגוד לתיאום התברר לנו כי העירייה אינה מתכוונת להקים את התשתית, לכן הוחלט לבטל את הפעלת הקו החל מסוף השבוע.

תגובת אפי גוטמן – "ראשת העירייה עושה הכל למען יישום הפוליטיקה הישנה שלה ולא אכפת לה לפגוע ולהקריב את הנוער, הקשישים, ניצולי השואה וגם את כל אלו שאין להם כלי רכב בנווה סביון ונווה רבין. לאורך כל התקופה היתה מיודעת ! כל מה שאני אומר מגובה בפרוטוקולים והתכתבויות.
לא אכפת לה לזרוק לטמיון עבודה של שנתיים וחצי מצדי ובידיעתה, בהשתתפות מנכ"ל העירייה ויועצה בישיבות ובדיונים בנושא, וכל זאת רק כדי לפגוע בעשייה שלי למען התושבים תוך הקרבת התושבים. סה"כ היתה צריכה לאשר בחתימתה את 3 התחנות בציר שאושר ע"י משרד התחבורה.
מיום שהחל הקו לפעול סירבה בתוקף לאשר את מיקום התחנות וחיפשה כל דרך לשנות את המסלול שנקבע ואושר ע"י משרד התחבורה.
הראיה לכך שרצתה לפגוע בתושבים. המטרה של העירייה ושלי היתה לתת שירות טוב לתושבי העיר , אך ראשת העיר החליטה למנוע זאת מהתושבים. ראשת העיר ידעה על דרישת העירייה לקו פנימי ואם תאמר שלא הרי היא מנותקת מהמציאות. אמשיך לפעול לכך שהקו יחזור לפעול בהקדם האפשרי, משום שמשרד התחבורה ער לצורך בקו פנימי."

מעיריית אור יהודה נמסר בתגובה: "לצערנו הרב, אף גורם רשמי בעירייה לא עודכן בשום שלב בדרישות משרד התחבורה לגבי תחנות האוטובוס הנדרשות ובתוואי הקו, מלבד סגן ראש העיר אפי גוטמן, שלא טרח לעדכן בכך את גורמי העבודה השונים, כולל את ראש העיר ומנכ"ל העירייה. אנו מצרים על ההטעייה שמנסה גוטמן לעשות עם טענות שונות ומשונות לפיהן היו שותפים נוספים להחלטות ולתנאים שהעלו במשרד התחבורה. בעקבות המחדל שהביא לביטול קו האוטובוס, העירייה תבחן את האפשרויות העומדות לרשותה תוך ראיית טובת התושבים וצרכיהם בלבד. חבל שגם בנושא כל כך חשוב ומהותי שאמור לשרת את תושבי העיר, יש מי שמוצא לנכון להכניס ניגוחים פוליטיים, לספר חצאי אמיתות לציבור ולפעול באופן שאינו הולם נבחר ציבור".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

8 תגובות

 1. תתביישי לך, את אמורה לדאוג לתושבים שבחרו בך, פוליטיקאית קטנה

  • ליאת שוחט תתפטרי.
   כל יום שעובר הנזק גדל. אין מה לחכות עד לבחירות.
   אדישות לצרכי הציבור, בזבוז מליוני שקלים על עצמך והחלטות נדלן איומות שיגמרו את העיר .
   חוסר מענה לפניות הציבור ובזבוז כספים על שטויות כמו סלוגן ולוגו ועוד במקום השקעתם בפיתוח העיר
   ת ת פ ט ר י .

 2. אני לא מהעיר אך מבקרת בה הרבה. לדעתי ליאת שוחט ראשת עיר מצויינת שדואגת לתושבים וקשובה לצרכיהם.
  יש סמכויות לבעלי תפקידים וזה תקין היא לא יכולה לעשות הכל. אם משהו לא נראה לתושבים צריך לדבר. היא לא יכולה לדעת כל דבר. אלא אם כן מגיע לפיתחה.

 3. שלום ירושלמי

  אפי,
  נמאסת על התושבים.

  לא היה סגן שגם כל כך הרבה נזק לעיר כמוך.
  רק הפייסבוק שלך מעניינ אותך.
  לא.אכפת לך לפגוע באלפי תושבים העיקר שיהיה לך קרדיט למשהו שעשית. תודה לך שביטלת קו שכולנו היינו צריכים

 4. ליאת שוחט
  לא אכפת לך להקריב את התושבים על מזבח בפוליטקה הישנה והמכוערת שלך!!!
  מחפשת לעצמך קרדיט על דבר של את עשית ואף ניסית לטרפד!!!
  סרבת לחתום על הפרוטוקול בידיעה ברורה שבקו יבוטל כדי לכאורה לפגוע באפי אך בפועל פגעת בנו התושבים!!!
  אני מתבייש בך שאת ראשת העיר שלי אבל מקווה מאוד שבעוד 3 חודשים התושבים יראו לך את הדרך החוצה!!!

 5. ליאת שוחט, אין גבול לחוצפה שלך
  עדיף כבר את דוד יוסף!!!
  את ראשת העיר הכי גרועה שהיתה פה
  לכי תנהלי את המכולת שלך לא את העיר

 6. גרתי בנווה סביון
  מכרתי את הבית לפני חצי שנה ועברתי לקריית אונו
  שם יש לנו ראש עיר מעולה
  אני רואה את מה שליאת שוחט ממשיכה לעשות לעיר ושמחה שעזבתי
  מקווה בשבילכם שתחליפו אותה בבחירות או תחליפו את הבית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת מאמה בלה (צילום: יח"צ)

חצי כוס היין המלאה ביהוד: סיכום תש"פ