שבת , מאי 30 2020
דף הבית / חדשות חמות / הן רק רוצות ללמוד

הן רק רוצות ללמוד

עיריית גבעת שמואל פסלה בקשה מאורגנת של 45 בנות אולפנה ללמוד מחוץ לגבעת שמואל, החשש, מעבר מאסיבי של תלמידות לאולפנות שכנות ואיבוד תקציבים ממשרד החינוך, ההורים יוצאים למאבק נגד ראש המועצה יוסי ברודני

אולפנה גבעת שמואל
פחות מחודשיים לפתיחת שנת הלימודים 45 בנות נותרו בלי מקום לימודים בשל סירובו של יוסי ברודני, ראש עיריית גבעת שמואל, לאפשר להם ללמוד באולפנת צפירה הסמוכה לעיר. בניגוד למקובל לאורך השנים, בנות אלו, לא יתחילו את שנת הלימודים מכיוון שראש העיריה  החליט באופן מפתיע וחד צדדי כי לא יאשר לימודים במוסדות שמחוץ לתחום השיפוט של העיריה, כל זאת על מנת, בין היתר, להשאיר ברשות העייריה את תקציב הבנות ממשרד החינוך על חשבון איכות החינוך שההורים מבקשים לבנותיהן.
 אולפנה גבעת שמואל
לאורך שנים רבות, גם לאחר שהוקם המוסד העירוני, בנות רבות לומדות בחטיבה ובאולפנת צפירה שבמושב צפריה, אשר נמצא כ-20 דקות מהעיר וללא שום בעיה אך כעת, החליט ראש העיר בהחלטה חד-צדדית שלא לאפשר זאת באופן מוחלט וקובע שעל כל בנות העיר באשר הן ללמוד במוסד אחד ויחיד, ככל הנראה בעקבות הבקשה הקבוצתית, שמהווה איום ממשי על המוסד הלימודי והתקציבים המגיעים ממשרד החינוך. משלא נמצאו פתרונות עד כה, החליטו הורי הבנות הנחושים לצאת למאבק שבסופו של דבר לא ישלחו אותן לאף מסגרת חינוכית אחרת מלבד אולפנת צפירה.
אולפנה גבעת שמואל
אפי שפרבר ממטה המאבק מסביר את ההחלטה ואומר: "לא יעלה על הדעת שבמדינת ישראל ראש עיר יכול לכלוא את תושביו ולמנוע מבנות והורים לבחור במוסד חינוך המתאים לאופיים וערכיהן. במוסד המקומי רשומות לשנה הבאה כ-120 תלמידות ובעל 4 כיתות תקניות. במספרים האלו דרישתו של ראש העיר מקוממת עוד יותר".
פיני קרישר ממטה המאבק מוסיף: "בפועל מדובר בשינוי מדיניות העיריה, אשר היתה נהוגה מימים ימימה, תוך התעלמות מוחלטת מהנימוקים והצורך החינוכי של ההורים לשלוח את הבנות לאולפנת צפירה ואשר ידועים היו לראש העיר מקדמת דנא, זאת לצד אי מתן מענה הולם במוסד העירוני היחיד בעיר"
מעיריית גבעת שמואל נמסר: "ראשית יש להעמיד את העובדות על דיוקן. עיריית גבעת שמואל פועלת ע"פ הוראות החוק וכללי המנהל התקין המתחייב ממנה ומכל רשות אחרת במדינת ישראל.  על פי החוק וחוזר מנכל משרד החינוך לא ניתן להירשם למוסד לימודי מחוץ לעיר המגורים ללא הצטיידות באישור לימודי חוץ מהרשות בתחומה  מתגורר התלמיד/ה. משרד החינוך מצוי בקשר עם העירייה בעניין זה ואף  יאכוף  את הוראות החוק והנהלים שהוא עצמו קבע. הדברים הובהרו להורים כבר בחודש פברואר!  ולכן כל טענה באשר לכך שהנושא הועלה במפתיע, אינה נכונה.  גם הטענה שכל הבקשות נדחו- אינה נכונה עובדתית. וועדה מקצועית ומוסמכת שדנה בבקשות כפי המתחייב עפ חוק, אכן אישרה לימודי חוץ  למספר בנות שהעבירו בקשות אישיות וענייניות בדומה לשנה, גם בשנים קודמות  נתנה העירייה אישורים ללימודי חוץ וזאת ע"פ הגשת בקשה אישית, עניינית ומנומקת. שמה הטוב והאיכותי של אולפנת  גבעת שמואל הולך לפניה וכפי שמעידים והעידו ההורים עצמם במספר מפגשים שהתקיימו עימם מדובר באולפנה מצויינת הן בהיבט הפדגוגי, הן בהיבט הערכי- חברתי  והן בהיבט התורני,  וככזו היא אכן מהווה אבן שואבת לרובן המכריע של תלמידות העיר והסביבה. אנו רואים באופן חיובי את רצונם של ההורים שבנותיהן תכרנה בנות אחרות ומעודדים מפגשים עם אולפנות אחרות, יצירת קשרים ועוד, לצורך כך הן אינן צריכות ללמוד באולפנה מחוץ לעיר שכן אולפנת גבעת שמואל כאמור  קולטת גם היא תלמידות מערים שונות בסביבה. יודגש כי מתוך תפיסה חינוכית רחבה ה רואה במחוייבות הרשות להעניק רצף חינוכי ומענה כולל לכלל בניה ובנותיה,  נערכת  אולפנת גבעת שמואל לקליטת כלל התלמידות ואנו בטוחים כי הבנות תקבלנה באולפנה מענים רחבים אישיים  וקבוצתיים בכל התחומים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

זירת רצח בתל אביב

הותר לפרסום – צעיר מגבעת שמואל נעצר בחשד לרצח