יום שני , ספטמבר 28 2020
דף הבית / העסקים קורסים, עיריית יהוד אדישה

העסקים קורסים, עיריית יהוד אדישה

מעקב אונו ניוז – בעלי העסקים במתחם אשכנזי דורשים לפתוח את החניון הציבורי, סכסוך משפטי בין העירייה ליזם מצלואי מונעת את הפתיחה ואת פיתוח האזור, כרוניקה של זלזול בבעלי עסקים המשלמים ארנונה לעירייה ורוצים להתפרנס בכבוד

מתחם אשכנזי מרכז מסחרי

מעקב אתר אונו ניוז – כבר בחודש יולי 2017, דיווחנו כי פוגעים בפרנסה של בעלי העסקים, בצורה קשה. כבר שלושה חודשיים, מוחזק החניון הציבורי במתחם העסקים אשכנזי ביהוד שנפתח לפני מספר חודשיים, הקבלן כבר קיבל מהעירייה טופס 4 וסיים את חובותיו, כעת טוענת העירייה כי היזם לא סידר את כל הנושאים הקשורים לחניון טרם מסירתו.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


עשרות בעלי העסקים שהחליטו לפתוח ולהקים את בית העסק שלהם במתחם אשכנזי נמצאים במצב כלכלי קשה ביותר, חלקם אף על סף סגירה, הסיבה העדר מקומות חנייה ללקוחות  וההזנחה בה נמצא המרכז המסחרי החדש.

לא ברור איך מתארגנת עיריית יהוד לטפל בשני אזורי העסקים החדשים הנפתחים בעיר, האחד מתחם אשכנזי עם 50 חנויות ובעלי עסקים, והשני, במתחם לוגאנו, שם גם אמורים להיות שטחי מסחר ועסקים, האם עיריית יהוד הגדילה את כוח האדם בנושא רישוי עסקים וטיפול בבעלי העסקים, לא בטוח, מה שכן בטוח, הוא מצבם הכלכלי הקשה מאוד של בעלי העסקים שבחרו לפתוח את העסק, במתחם המסחרי אשכנזי.

היזם מצלואי, סיים את פעילותו במתחם אשכנזי, פינה את השוק הישן, הקים ארבעה בניני מגורים ומרכז מסחרי, בתוך החניון התת קרקעי של בניני המגורים, כך הוחלט בתוכניות, יוקם חניון ציבורי לטובת המרכז המסחרי. כבר חודשיים רבים, מנסים העירייה והיזם לכופף ידיים, מי ייקח על עצמו את האחריות לתפעול החניון ופיתוח האזוריים הציבוריים שמעליו. התוצאה, עד כה, החניון סגור, לקוחות כלל לא מגיעים אל המתחם המוזנח ואפילו פרח אחד לא נשתל במתחם העסקים.

גורמים המקורבים לנושא – החניון כבר עומד שלושה חודשיים, היזם סיים את חובותיו ולראייה הוא קיבל טופס 4, העירייה הבינה שהיא צריכה להתחיל לשלם ולא בא לה, חשמל, מים גינון, היזם זכה במכרז לבנות חניון  לא לתחזק אותו, הפיתוח זה בחזקת העירייה. הפתרון המסתמן כרגע כי העירייה תיקח את החזקה על השטח וחברת מצלואי תיתן אחריות.

מספרת אחת מבעלי העסקים במקום – זה ממש גובל בהתעללות בבעלי עסקים, הרי כל הדברים האלה היו ידועים מראש, מדוע העירייה מיהרה לתת לקבלן טופס 4 אם היא טוענת עכשיו שהוא לא סיים חובותיו, אנחנו שקועים בחובות והלוואות, באנו לעבוד ביהוד ולהתפרנס בכבוד,אנחנו משלמים ארנונה מאוד גבוהה אז מדוע העירייה משפילה עשרות בעלי עסקים וגורמת לנו, ערב החג לא לדעת מה קורה איתנו, עד מתי יימשך המצב הזה??
מחברת מצלואי – נמסר כי כרגע יש חלופת טיוטות בין החברה לעירייה לסיום הנושא
מעיריית יהוד נמסר – החניון טרם נמסר לעירייה על ידי היזם. העירייה מבקשת לוודא כי יוסדרו כל הנושאים הקשורים לבניית החניון על ידי היזם טרם מסירתו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

6 תגובות

  1. עבודה בעיניים , הקבלן הזה על הפנים ! כל המיתחם ניראה כמו שוק ! אין חוקים ! הבטיחו לנו הדיירים שלא יהיה פה מתחם אוכל והינה יש מתחם אוכל , הבטיחו שהמתחם יסגר בשעה 8 בערב והינה המתחם עובד עד 12 בלילה לפעמיים , הרעש ממנו בעלי החנויות שעושים מה שבה להם , אחד עושה פרגולה אחד מוציא אופניים החוצה אחד תולה כביסה ממש שוק ! איפה חוקים למתחם ?! כשקנינו פה אמר לנו הקבלן שזה יהיה חנויות בוטיק , איזה בוטיק ואיזה נעליים ! הבטיחו לנו עצים ירוקים הבטיחו לנו ניקיון וסדר ומה קיבלנו ?! קבלן שמתנער מהאחריות ! חשבנו שהביניינים יראו כמו הביניינים מול קניון קרית אונו , שם מצלואי השקיע וזה ניראה ממש אחרת , פה הוא זרק ז… בבניה , השאיר לנו הדיירים ליראות גגות מסריחים באמצע המתחם במקום – זוועה ! סמי מצאוי אתה על הפנים !!! קנינו בגלל השם שלך את הבתים ואתה דחפת לנו חתול בשק ! תסיים את הבנייה שלך כמו שצריך ! תכניס צוות שיעבוש על גימורים ! בחרתם לנו ריצוף בכניסה לביניינים שרואים את כל הליכלוך עליו , תמיד ניראה ישן ! הלכתם על מה שהכי זול ! בו תסדר לנו את הגגות מעל החנויות השארת שם גימורים ממש נוראים , למה אני צריך לפתוח חלון ליראות גג ישר עם זבל במקום ליראות איזה משהו ירוק שהיית שם לנו שם . עשיתם חניון תת קרקעי כשהרכבים שחונים שם לא יודעים שמעליהם יש אנשים שזורקים אבנים ויכולים גם ליפול עם השיטת בניה שלכם , השארתם את זה פתוח כדי לחסוך – עשיתם גידור מכוער ביותר וחשבתם שילדים לא יעלו שם – טעיתם ! אני קורא לסמי מצלאוי לבוא לפה לתקן את הכל לפני שאנחנו בארבעת הביניינים מתאגדים להכין לו את הטביעה של החיים שלו !!!

  2. שוב הדיירים המעוצבנים

    שלא נדבר על שירותים ציבוריים , היה מועיל מאוד אם זה היה ! איך חשבו לבנות מרכז כזה ללא שירותים שאנשים יוכלו להישתמש , כל יום ילדים משתינים בחניונים או על הקירות כי אין להם מקום לעשות את הצרכים שלהם . סמי מצלואי אתה אכזבה !

    • שהילדים הברברים שלכם ישתינו בבתים שלהם לא ברחוב . זה לא אשמת העירייה או קבלן זה או אחר שאתם ההורים לא מחנכים טוב את הילדים שלכם. שאני גדלתי הינו דלים באמצעים , לא זכור לי שעשינו פיפי על קירות . בוא נדבר על הילדים האלה , על ונדליזם, על האלכוהול שהם שותים, איך הם שוברים דברים ועושים צעקות בשעות מאוחרות, איך מדברים בחוצפה למבוגרים שמעירים להם. האשמה היא אפילו לא עליהם, היא עליכם ההורים שמזניחים אותם ומגדלים אותם ככה בלי גבולות כאשפה אנושית . צריך רישיון להיות הורה ואתם ההוכחה לכך. לגבי תוכן הכתבה, אין ספק שבעלי העסקים ניזוקים מהתנהלות העירייה ומצלאווי ולבי לבי איתם מקווה שימצאו פתרון במהרה כי לא נסתדר בלי החנויות האלה והם על סף פשיטת רגל כולם וזה לא צחוק .

      • גורג עדיף שתיהיה בשקט , העירייה וגם מצלוואי צריכים לקחת אחריות . אנחנו ההורים עושים הכל למען הילדים שלנו , אלכוהול זאת בעיה בכל המדינה . ועם כזה שם עדיף שלא תגיב פה , גורג אני יודע שהיית פה מנהל עבודה של מצווואי שפוטר בגלל שנימצא גונב לידיעה – חתיכת אפס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

טבלה קורונה אונו ניוז 27.9.2020

עדכון קורונה בבקעת אונו רגע לפני כיפור