יום חמישי , ינואר 23 2020
דף הבית / עו"ד טיפ לחיים: והפעם מה בית המשפט הכריע בסוגיית החיסון?

עו"ד טיפ לחיים: והפעם מה בית המשפט הכריע בסוגיית החיסון?

עו"ד שי זוהר מומחה לדיני משפחה משתף אותנו בפסקי דין והשבוע: מדוע בית המשפט הורה לחסן ילדה? והאם אב בהליך של פשיטת רגל שחייב מזונות קיבל הפטר מבית המשפט?

עו"ד שי זוהר
עו"ד שי זוהר

בחודש פברואר לאחרונה נדרש בית המשפט להכריע בשאלה האם לחסן ילדה בת 12 וזאת, בניגוד להסכמת אביה. כבוד השופט יהורם שקד הורה כי היעדר החיסון של הקטינה חרף המלצת משרד הבריאות להתחסן יש בה משום נטילת סיכון בלתי רצוי ובלתי אחראי ועל כן הורה בית המשפט לחסן את הילדה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


בהחלטה זו ניתן לראות מעין נבואה של בית המשפט ומניעה של מוות מיותר של קטינים בכך שהכפיף והכווין את ההתנהגות של הורים המתנגדים לחסן את ילדיהם.

רק לאחרונה אנחנו עדים להתפרצות המגפה במקומות שלא חוסנו כמו למשל בסמואה שם מתו מן המחלה 22 בני אדם ועקב כך הוכרז שם מצב חירום.
ארגון הבריאות הבינלאומי קובע כי ב-2018 מתו מהמחלה בסך הכול  כ-140,000 בני אדם מסביב לעולם.

לכו להתחסן.

***

לסוגייה אחרת לגמרי: 

בית המשפט הפטיר בעל בגין חוב מזונות שנצבר בזמן ניהול הליך פשיטת רגל.

אז איך זה עובד אב שנכנס להליך חדלות פרעון ובית המשפט קוצב מזונות עבור הילדים שישולם על ידי האב בדרך כלל סכום נמוך יותר ממה שנפסק לו לשלם בפסק הדין בבית משפט לענייני משפחה. בסוף ההליך מצטבר חוב לאב שאינו בר הפטר, אתמול בית המשפט המחוזי בפני כבוד השופט עודד מאור קבע שהפרשים אלו שנצברו במהלך ההליך הם ברי הפטר. מדובר בפסק דין תקדימי בו נלקח בחשבון מצבו הכלכלי של האב למול מצבה הכלכלי של האם תוך איזון ושיוויון בנטל הכלכלי הרובץ עליהם כבני זוג לשעבר לעניין הוצאות עבור גידול הילדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

דני וידיסלבסקי

הכל פוליטיקה: איך החמאס מנצח את ישראל?