יום שלישי , אוקטובר 20 2020
דף הבית / יהוד מונסון / קאט דה בולשיט – מה קורה עם ההזנחה באזור התעשייה של יהוד

קאט דה בולשיט – מה קורה עם ההזנחה באזור התעשייה של יהוד

פרויקט אונו ניוז - בחירות 2018, התושבים שואלים המועמדים מתחייבים. השבוע, מה יעשו המועמדים לטיפוח ושדרוג אזור התעשייה ביהוד. המועמד אמנון סעד סרב למסור התחייבות לציבור

יהוד. אילוסטרציה.
יהוד. אילוסטרציה.

ביהוד מונוסון אזור תעשייה אחד. לצד מסעדות נחשבות, מוסכים וגריי הבית למוסיקה ישראלית, יש הרבה הזנחה וחוסר טיפוח של המרחבים הציבוריים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


התושבים שואלים, המועמדים מתחייבים. אתר אונו ניוז הציג שאלה זהה לכל המועמדים לראשות העיר ביהוד. מה הפעולות שתעשו לשפר את אזור התעשייה?

המועמד אמנון סעד – סרב למסור מידע לציבור.
הצטרפו לקבוצת הוואטס אפ חדשות יהוד מונוסון  – להצטרפות
ישירות למייל – כל מה שקורה בעיר – להרשמה

נתן בז'ה: הקמת אזור פיתוח ותעשייה בתחום תעשיות החלל והרובוטיקה

נתן בזה
"בשנת 2013 העברתי במועצת העיר תקציב בלתי רגיל של  1,400,000 ש"ח להכנת תוכנית בניין עיר לפארק תעשיות ביהוד מונוסון מדרום לכביש 461 בשטח אשר נמצא בשטח השיפוט של העיר. הצביעו נגד: עופר עינבל, אמנון סעד, בני רזניק ויעלה מקליס. ההחלטה עברה.
לצערי, בקדנציה הנוכחית לא טיפלו בנושא. אני אחדש את התוכנית, הקמת אזור פיתוח ותעשייה בתחום תעשיות החלל והרובוטיקה ימשוך עובדים בעלי כישורים בתחום. כך יהוד מונוסון תהפוך להיות מרכז לאומי בתחום החלל והרובוטיקה ברמה ארצית ומעבר לכך. כל זה יחזק את שגשוגה של העיר מבחינה כלכלית וחברתית ויאפשר לנו להשקיע בעניינים החשובים כגון: חינוך, תשתיות, פרנסה ורווחת התושבים.

לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים  – אונו  ניוז
רוצים להגיב לכתבה? הכנסו לקבוצה – אתר החדשות של בקעת אונו 

יעלה מקליס: אזור התעשיה של יהוד מונוסון עומד להפוך לפנינה אמיתית
יעלה מקליס

מתחם סקיי הענק שמוקם בו מצד אחד מרכז עסקים, קניות ובילוי של 10 קומות ומתחם ביג שמכפיל את שטחו מצד שני עומדים להפוך את אזור התעשיה של יהוד מונוסון למרכז קניות ובילוי מטופח ושוקק חיים. אזור התעשיה המחודש יהפוך למרכז תעסוקה ומסחר מודרני וימשוך אליו תושבים רבים מכל האזור. תרומה ענקית לכלכלת יהוד מונוסון. בהמשך ייהנה אזור התעשייה המחודש מנגישות גבוהה, צירי תנועה חדשים, תחבורה ציבורית נוחה על תוואי הקו הסגול של הרכבת הקלה. כל התכניות נמצאות

בשלבי יישום מתקדם שאפשר לראות בשטח. מבחינת נדל״ן – כבר היום קשה מאוד להשיג נכסים באזור התעשיה. לכולם ברור כי ערך  הנדל״ן באזור עומד לעלות באופן משמעותי".

מוטי חבר: הנראות הכללית מוזנחת ומיושנת מאוד

מוטי חבר

"במסגרת ראייה כוללת של ארגון פני העיר יהוד- מונוסון, יש לראות באזור התעשייה חלק מהתוכנית העירונית ולא ראיה נקודתית בלבד. א.ת נפרש על פני רחובות גרון, שבזי, אלטלף, החרושת ורחוב התעשייה. בקרוב מאוד "ביג" מרחיבה את נוכחותה בעיר, על גבי רחוב אלטלף, באמצעות מתחם שיכיל 12,000 מ"ר של שטחי מסחר ובנוסף כ – 6500 מ"ר של בניין משרדים, סה"כ תוספת של כ- 18,500 מ"ר.

חלק חשוב שחובה להתייחס אליו, וכרגע אין לנו כל השפעה עליו, הוא תוכנית "הסכם הגג" באם תאושר לפני הבחירות או לא, מה שישנה את היחס לצרכים, לשיפור ולתוכנית העירונית הכוללת של האזור והעיר בכלל. להחלטה שנוגעת לאזור התעשייה הסמוך לנתב"ג גם כן תהיה השפעה על המראה הסופי של א.ת הקיים כחלק מהתוכנית העירונית הכללית. יש צורך לקחת בחשבון את העובדה שאזור התעשייה גובל באזור מגורים (מוהליבר ושבזי) ותושבים מתנהלים ביום יום בסמיכות לאזור התעשייה שלעיתים קרובות הוא מגביל את חופש הניידות שלהם.

כיום קיימת בעיית חניה באזור לעובדים וללקוחות העסקים ויש צורך לנכס חניות עבור לקוחות העסקים. הנראות הכללית מוזנחת ומיושנת מאוד ולאחר הבנה של הצרכים מול העסקים יש צורך לשתף איתם פעולה ולעזור להם לשפר את המראה תחת החסות של בעלי תפקידים המצויים בעירייה (מהנדס העיר, אדריכל וכו').

עמיר הזאב שבתאי: התחלתי כבר לפנות לבעלי שטחים ולברר איתם האם יסכימו לפינוי בינוי

עמיר הזאב שבתאי

"אזור התעשיה הישן ביהוד דורש רענון מסיבי. במסגרת חוגי הבית שלי אני מציג הדמיה של רחוב אלטלף כפי שאני רואה אותו בעתיד. כיזם בנשמתי, התחלתי כבר לפנות לבעלי שטחים ברחוב ולברר איתם האם יסכימו לפינוי בינוי לטובת בנייני משרדים, שיכניסו להם מצד אחד תשואה גבוהה יותר, אבל כמובן שהכוונה הברורה היא לייצר לעיר הכנסה של מיליונים בחודש כתוצאה מארנונה ומסחר מבניינים בעלי 6-10 קומות. כך גם נחדש את אזור התעשיה, גם נייצר הכנסה גבוהה פי כמה וכמה לקופת העירייה, וגם נייצר איזור בילוי וחנויות כשהמודל שלי הוא רחוב הברזל בתל אביב".
 

יוסי בן דוד: אם הייתי נשאר בתפקיד אחרי 2012 היה כבר אזור תעשייה מודרני

יוסי בן דוד

"אזור התעשייה הישן כבר היה בתהליך תב"ע חדש תחת אדריכלית נעמה מליס. מדובר גם ברחוב העצמאות ובפארק התעשייה בדרום העיר. לצערי, ב-5 השנים האחרונות לא הועברו כספים לנעמה מליס לכך אלא רק בחצי שנה האחרונה, כי זו תקופת  בחירות. היא מציגה כאילו היא עושה הכל וזה לא נכון, אני לא רוצה לקרוא לזה בשם אחר. אזור התעשייה הישן בביצועי היה צריך להיות מתקדם ומודרני, אם הייתי נשאר בתפקיד אחרי 2012 זה כבר היה מסתיים".
 

ליאור גלבוע: אם ראש עיר פועל נכון, ניתן להוציא ממשרד הכלכלה מיליוני שקלים

ליאור גלבוע
לכן, כצעד ראשון, ראש עיר ביהוד-מונוסון צריך לצאת למאבק איתנים על מנת לבטל את התוכנית ההזויה להעביר את הכביש החדש מדרום לעיר על השטח שהיה אמור להיות עתודת אזור התעשייה החדש של יהוד-מונוסון ומנוע הצמיחה העיקרי שלה לעתיד. זה מאבק של עיר שלמה כנגד גחמה של פקיד בודד. חייבים לנצח בו! חייבים להרעיד עולמות בתקשורת ובמסדרונות הממשלה על מנת שנקבל לידנו את השטח הזה, הצמוד לשדה התעופה, בכדי לפתח שם קריית היי-טק בדומה לאיירופורט-סיטי, שהוא אחד מאזורי התעשייה המצליחים והמבוקשים בארץ. במקביל חייבים לטפח מחדש את אזור התעשייה הקיים. ואני שוב חוזר לממשלה. יש לא מעט תקדימים לכך, שאם ראש עיר פועל נכון, ניתן להוציא ממשרד הכלכלה מיליוני שקלים על מנת לטפח את תשתיות אזור התעשייה. קראתם נכון. לא יהוד-מונוסון תשקיע. המדינה תשקיע. לדוגמא, תשאלו את ראש עיריית קריית גת לשעבר, אלברט ארז. ויש עוד דוגמאות רבות. צריך רק להבין איך הדברים עובדים באמת וצריך להיכנס לרכב ולעלות לירושלים, ולא לרדת משם עד שהמטרה מושגת.
אחרי שאזור התעשייה שלנו יטופח (בכספי מדינה), העיריה תרחיב עוד את אחוזי הבניה על חלק מהשטחים, ואז יהיה קל יותר לשווק פינוי-בינוי לחלק מהמפעלים ובתי המלאכה שקיימים שם. אני לא מדבר על חיסול מוחלט של בתי המלאכה והמוסכים. מוסכים למשל הם שירותים שהתושב זקוק להם ולא צריך בהחלטה לסלק את כולם. אבל בתי מלאכה שבקושי מצליחים להתקיים, וודאי ישמחו אם תחתם יבנה בניין משרדים מפואר שמפירותיו יוכלו ליהנות הם וצאצאיהם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

5 תגובות

  1. אונו ניוז מקבל כסף מליאור גלבוע הכותרת של גלבוע בבולד !! זה הרמה של גלבוע שידוע שתקציבו השני בגודלו על פני כל המעומדים.

  2. שקרנים הרסתם את העיר רק בונים ובונים איפה יהוד של ילדותי נהיה פה נוף לבטון כול חלקה טובה הרסתם לטובת בצע כסף וכבוד עוד שנתיים אי אפשר לצאת מהעיר עם הרכב

  3. חוסר הבנה מוחלט של העיתון ושל מרבית המועמדים .
    לא זה ולא אלו יזמו מ"ר אחד של משרדים , אבל אלפי קילומטרים
    של מילים .
    קצת גישה לאנשי מקצוע , והיו מבינים שהכתבה לא רלוונטית .

  4. למה לא מציגים את ליאור מול יוסי אם הוא מוביל ב75%?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

נחש (צילום pixabay)

נחש נצפה סמוך לגינת משחקים במונוסון