יום שישי , ספטמבר 25 2020
דף הבית / ראש עיריית אור יהודה: "אפי גוטמן ועוזי אהרון פוגעים בתלמידי העיר"

ראש עיריית אור יהודה: "אפי גוטמן ועוזי אהרון פוגעים בתלמידי העיר"

הקרב בין ראש העיר לסגניה המודחים עולה שלב, ראש העיר ליאת שוחט טוענת כי השניים מתנגדים לשיפוצי הקיץ. עוזי אהרון - שתביא הצעת מחיר כחוק ונצביע עליה. אפי גוטמן - ראש העיר תפסיקי להסית את הציבור

שיפוצי קיץ באור יהודה
צילום ארכיון - שיפוצי קיץ באור יהודה

ראש העיר: "הסגנון הזה שבו אנשי ציבור מעדיפים שיקולים פוליטיים על פני שיפוץ מבני חינוך לא מקובלת עליי. אנשים כאלה לא ראויים לשרת את הציבור"


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


אפי גוטמן ועוזי אהרון, שני סגני ראש העיר, התנגדו להחלטות חשובות כחלק מההיערכות של עיריית אור יהודה לשנת הלימודים הבאה. כך טוענים בעיריית אור יהודה. בדיון בוועדת המכרזים שהתקיימה השבוע, השניים  סירבו להעלות לסדר היום של ועדת המכרזים את בקשתה של ראש העיר בנושא שיפוצי הקיץ.

שיפוצי קיץ באור יהודה
צילום ארכיון – שיפוצי קיץ באור יהודה
ליאת שוחט - ראש עיריית אור יהודה
ליאת שוחט – ראש עיריית אור יהודה

ליאת שוחט ראש העיר בדברים לאתר אונו ניוז – "כזכור, שני סגני ראש העיר איבדו את הסמכויות שלהם  במהלך החודש האחרון, בשל העדפות פוליטיות על פני טובת התושבים. גם עכשיו, השנים מבקשים למנוע את שיפוצי הקיץ למוסדות החינוך, תוך שהם מעדיפים את טובתם הפוליטית על פני טובת הילדים.

מיותר לציין ששיפוצי הקיץ כוללים בתוכם תיקון בעיות בטיחות הקיימים במוסדות החינוך. לצערי הרב, אפי ועוזי פוגעים בהחלטתם בראש ובראשונה בבטיחות ילדינו. אני לא אאפשר לפוליטיקה הישנה, אותם מובילים השניים להצליח, בטח לא על חשבון התלמידים והוריהם שמצפים להיכנס ב-1 בספטמבר למבנים בטוחים. הסגנון הזה שבו אנשי ציבור מעדיפים שיקולים פוליטיים על פני שיפוץ מבני חינוך לא מקובלת עליי, ואנשים שנוהגים כך אינם ראויים לשרת את הציבור ואין להם מקום בהנהלת העיר, שתוקם לאחר הבחירות. אני מבטיחה להורים ולילדים שהשניים לא יצליחו לפגוע בילדי העיר. על אפם ועל חמתם אני אדאג שכל שיפוצי הקיץ יבוצעו במהלך החופשה".

עוזי אהרון
עוזי אהרון

סגן ראש העיר עוזי אהרון בתגובה לדברי ראש העיר – יש לי את ההזמנה לוועדת מכרזים בכלל לא רשום מוסדות חינוך בסדר יום, זה שקר גס מאד. שתביא בצורה מסודרת הצעה לסדר עם הצעות מחיר כחוק אני הראשון שאצביע בעד. היא התעלמה מהמכרזים עליהם היה דיון ושהם שערורייתיים.

אפי גוטמן

סגן ראש העיר אפי גוטמןלצערי הרב שוב ראשת העיר מנסה להטעות את הציבור ואינה דוברת אמת . בזימון לישיבת ועדת המכרזים המצורף ניתן לראות כי אין כל סעיף בסדר היום המדבר על שיפוץ מוסדות חינוך !  גם הניסיון להוסיף סעיף לסדר במהלך הישיבה אינו חוקי.

ליאת , למה את שוב זורה חול בעיני התושבים? רק לפני כחודש וחצי זכה קבלן במכרז בהיקף של כ-30,000,000 ש"ח לביצוע בניית מבני ציבור ושיפוצים. אני דורש שתנחי אותו לבצע את כל השיפוצים הנדרשים לרווחת התושבים במוסדות החינוך.

בנוסף, יש קבלן זוכה לשיפוץ מבני ציבור העובד בעיר מזה שנתיים בהיקף של  כ-,6,000,000 ש"ח בשנה אשר ראשת העיר במקום להפעילו לשיפוץ מוסדות חינוך בחרה לשפץ את הבריכה בסכום של 4,000,000 ש"ח ועוד להוסיף לו סכום של 2,000,000 ש"ח נוספים על עבודות שבוצעו לפני שהתוספת אושרה במועצת העיר (פעולה לא חוקית).

לידיעתכם, לקבלן זה יש יתרה כספית לביצוע בהיקף של כ-4,500,000 ש"ח לשיפוץ מוסדות ובכללם מוסדות חינוך. גברת ראשת העיר ,טלי קורה מבין עינייך ותפסיקי מנסיונותייך להסית את הציבור ובכך לנסות לחפות על התנהלות לא תקינה.

ברצוני להדגיש כי עפ"י תקנה 22 (ו) לתקנות העיריות (מכרזים) התשמ"ח 1987 נקבע "לא תמליץ הועדה,דרך כלל, על הצעה אם היתה זו ההצעה היחידה שהוגשה, או שנותרה יחידה לדיון בפני הוועדה; המליצה הוועדה כאמור,תרשום בפרוטוקול את הנימוקים להחלטה"
5 סעיפים שביקשת להעלות לדיון בועדת מכרזים הינם של מציע יחיד ! אולי תסבירי לנו איך זה קורה שיש רק מציע יחיד לרוב המכרזים שרצית להעלות?

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

11 תגובות

 1. עם הכספים שלנו חוגגים בעירייה! אני גרה מול ביה"ס כל הזמן מחליפים את הבלטות ומשפצים. שופכים מלא כסף לריק! ולדתיים פה בעיר אין כיתות לימוד, תנאים מזעזעים כאילו שלדתים/חרדים בעיר לא מגיע כלום!! בושה בושה! השקיעו כ'כ הרבה כסף בבריכה העירונית וכל זה מכספי ציבור! ולציבור הדתי נתנו מטוב ליבם לנשים פעם בשבוע ל4 שעות בלבד!!! בושה וחרפה!!
  חבל שפה בעיר יש כ'כ אי שוויון וצדק.

  • ילדים חרדים לומדים בקראוונים ועם שטח של חצי דונם ל13 כיתות. בושה!

  • נכון מאוד!!! ממש התאכזבנו! העיקר בבחירות רצתי בחודש תשיעי, ביום של סופות חול כדי לתת לה את קולי, אני וכל מכריי החרדים, ומה קיבלנו?? זבנג לפרצוף! מתהדרת ומתייהרת בבתי הספר הכלליים וכלל לא מזכירה ולו ברמז את החינוך החרדי! הבנות שלנו לומדות במכתב מאליהו מבחירה בצוות חינוכי ובערכים בדרג גבוה, איזה תת תנאים! קראוונים, שירותים….
   וראש העיר שנמצאת בעיריה בזכותנו עוד יש לה מצח לדבר על חינוך ועל ילדים!!!!!

 2. ממש היא צודקת כסף נשפך כחול אם על זמרים ואם זה כל פעם מחלפים בלטות לחנם בקיצור הרבה כסף לפח

 3. תטשבת מודאגת

  בושה וחרפה שממניעים פוליטים שני הצדדים בוחרים בליכלוכים הדדיים. תשקיעו את האנרגיות שלכם ברווחת העיר ונועם הליכות. תהוו דוגמא לילדי ולתושבי אור יהודה.

 4. ליאת כנראה שהחבל מתהדק סביב צווארך ולכן מטיחה האשמות שווא תושבי אור יהודה אינם טיפשים חלפו הימים שאפשר היו לעבוד עליהם חבל.דמגוגיה זולה על גב הילדים.

 5. כתבה שיקרית מהיסוד..מי שמכיר את עוזי אהרון יודע…שהוא פועל ימים ולילות למען תושבי אור יהודה ובפרט למוסדות החינוך..כל בקשה כל פניה מיד מטופלת… אדם שכל כולו עשיה…אז לכתוב כתבה כזאת הכי פטטי שיכול להיות…

 6. הכותרת נראת לא הוגנת….
  כנראה הכתבה מטעם ראש העיר
  רואים בתוכן ובתגובת הסגנים כי מדובר בכותרת שנועדה
  להכפיש…כאשר הנושא כלל ל היה בסדר יום…
  ויש מכרזים אחרים שערורייתיים..
  פשוט בושה!!!!!!!!!!
  ובנוסף מי שמכיר את עוזי אהרון יודע שכל כולו עשיה למען התושבים ובמיוחד למוסדות החינוך…..אז לכתוב דבר כזה
  זה הכי פטטי שיש….

 7. נער הייתי וגם זקנתי

  אני לא יכול להאמין שהסגן המודח "ימציא" האשמות כה חמורות מהגיגי ליבו. הדברים שמר גוטמן מציג כאן גובלים בשחיתות נוראית. עד כה לא הוצגו לציבור מאזנים לגבי התקופה הקצרה של ראש העיר הנוכחית. אם גבריו הם הבל (מבדיקת שעשינו עם אחד ממשתתפי הישיבה -הם לא) ומאחר והדברים המתוארים גובלים בשחיתות חמורה. אני ממליץ לראש העיר לתבוע את עלבונה בבית המשפט. אם לא תעשה זאת כניראה שיש דברים בגו.

 8. מנסה לכסות את מחדלי ההתנהלות בעירייה על ידי הפצת שקרים ודמגוגיה בגרוש.
  ליאת היא הגרועה בראשי ערים שהיו לאור יהודה לדורותיה
  בזבוזי כספים מיותרים, התנהלות לא תקינה שגובלת בשחיטות ומרמה….חבל

 9. כתבה שיקרית!! מי שמכיר את עוזי אהרון יודע שכל כולו 24/7 עשיה למען תושבי אור יהודה!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

סמל אלאור אמיגה מיהוד. צילום דוברות צהל

תעודת הצטיינות הוענקה לסמל אלאור אמיגה מיהוד