יום שני , אוגוסט 8 2022
דף הבית / אאורה מדווחת לבורסה – מכרנו 553 דירות בשנת 2021

אאורה מדווחת לבורסה – מכרנו 553 דירות בשנת 2021

לאחר שנת שיא בפעילות החברה, ועם כניסתה של החברה למדד תל אביב 90 אאורה משיגה יעד מרכזי נוסף: חברת הדירוג מדרוג מעלה את דירוג החברה ודירוג האג"ח של החברה לקבוצת ה-A וקובעת דירוג A3 באופק יציב

שכונת אאורה האורן. הדמיה: יח"צ אאורה
שכונת אאורה האורן. הדמיה: יח"צ אאורה

חברת אאורה מחדשים את ישראל דיווחה היום (א) לבורסה כי חברת הדירוג מדרוג מעלה את דירוג החברה ודירוג האג"ח של החברה לקבוצת ה-A וקובעת דירוג A3 באופק יציב.


רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


בדוח העלאת הדירוג ציינה חברת מידרוג כי אאורה מובילת ההתחדשות העירונית בישראל, עם כ-3,000 יח"ד לשיווק בשנה הקרובה ועוד כ-15,000 יח"ד לשיווק בשלבי תכנון שונים החל משנת 2024, כל זאת על רקע מחסור חמור בקרקעות זמינות המוביל לזינוק במחירי הדירות.

יעקב אטרקצ'י בעלים ומנכ"ל אאורה: "זהו צעד משמעותי נוסף בהתפתחות המואצת של אאורה. העלאת הדירוג היא פועל יוצא של העבודה הקשה שאנו עושים ובאה לידי ביטוי בכל הפעילויות של החברה וכמובן באה לידי ביטוי בתוצאותיה הכספיות של החברה. אנחנו נמשיך בעבודה הקשה כיוון שהצבנו לעצמנו יעדים שאפתניים אשר בכוונתנו לעמוד בכולם. כפי שעשינו עד היום, נמשיך לחדש את ישראל בכל הארץ-מטבריה ועד אילת עם פרויקטים חדשים, מגוונים ומאתגרים".

יעקב אטרקצ'י מנכ"ל ומבעלי חברת אאורה (צילום ראובן קפוצ'ינסקי)
יעקב אטרקצ'י מנכ"ל ומבעלי חברת אאורה צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

בין השיקולים המרכזיים של מידרוג להעלאת הדירוג היו:

צפי לגידול משמעותי בהיקף ההכנסות לאור מובילות החברה בתחום ההתחדשות העירונית וצבר הפרויקטים האדיר שלה; שיפור משמעותי בפרופיל הפיננסי המשתקף  בירידה ברמת המינוף של החברה; צויין לטובה שיפור ניכר ברווחיות הגולמית (מ-13% לכ-16%) וצפי לשיפור נוסף בטווח הבינוני (מעל 20%).

אאורה סיימה את שנת 2021 עם שנת שיא בכל הפרמטרים התפעוליים, ביניהם, מכירות שיא של 553 יח"ד מכורות, בהיקף של 1.23 מיליארד ש"ח (כולל מע"מ). רווח גולמי שנתי מכירת יח"ד שהסתכם ל-127.7 מיליון ₪ עם שיעור רווח גולמי שנתי ממכירת יח"ד עמד על 15.6%, בהשוואה ל-13.2% בשנת 2020. בנוסף, רווח נקי שנתי הגבוה בתולדות החברה שהסתכם ל-113.5 מיליון ₪ והון עצמי שעלה ל-520 מיליון ₪. החברה מציגה גידול עקבי בהון ל-CAP, נטו, שעמד על 41% עם קיטון בחוב הפיננסי של 233 מיליון ש"ח, לסך של 826 מיליון ₪.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מקלט באור יהודה. צילום: נטלי פורטי

עלות השחר: רשימת המקלטים בערי בקעת אונו