יום שישי , ספטמבר 24 2021
דף הבית / אילו רשויות בבקעת אונו ביקשו להעלות ארנונה ואילו להוריד?

אילו רשויות בבקעת אונו ביקשו להעלות ארנונה ואילו להוריד?

איגוד לשכות המסחר בדק אילו רשויות ביקשו באופן חריג להעלות או להוריד את המס

קריית אונו. צילום: אונו NEWS
קריית אונו. צילום: אונו NEWS

לפי משרד הפנים, בשנת 2022 יעלה מס הארנונה ב-1.92% בכלל הארץ. 90 רשויות מקומיות ברחבי הארץ הגישו בקשות לאישורים חריגים בארנונה – הכוללות העלאות, הפחתות ושינויי סיווג לעסקים ולמגורים לשנת 2022. 49 רשויות מקומיות הגישו בקשה להעלאה חריגה של מס הארנונה, 17 רשויות מבקשות גם העלאות וגם הפחתות ו-12 רשויות ביקשו הפחתות בלבד – כך עולה מניתוח של אגף הכלכלה והמסים באיגוד לשכות המסחר. שרי האוצר והפנים צריכים לקבל החלטה בגין הבקשות עד ל-15.12.2021.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


לפי איגוד לשכות המסחר, בבקעת אונו ארבע רשויות הגישו בקשה לאישורים חריגים בארנונה – גבעת שמואל, גני תקווה, קריית אונו וסביון. בגבעת שמואל ביקשו לבטל את ההעלאה האוטומטית של 1.92% במס הארנונה והורדה נוספת של 1% לכל הסיווגים – מגורים ועסקים כאחד. סך כל ההפחתה – 796,344 שקל, כאשר ההפחתה למגורים היא 509,660 שקל ולעסקים – 286,684 שקל. בקריית אונו ביקשו להפחית במס הארנונה לקרקע תפוסה (כל קרקע שבתחום העיריה שאינה אדמה חקלאית, שמשתמשים בה ומחזיקים אותה לא יחד עם בניין – מ.ל.ג.), גני ילדים וחדרי כושר. אם תאושר ההפחתה – יירד סכום של 610,399 שקל מהכנסות הארנונה בקריית אונו.

לעומתן, בגני תקווה ובסביון היו בקשות חריגות להעלאת מס הארנונה. בגני תקווה ביקשו העלאה של 40.5% במס הארנונה לגני ילדים (תוספת של 62,436 שקל) ולאדמה תפוסה (תוספת של 380,968 שקל). בסביון ביקשו להעלות את מס הארנונה לבתי עסק, משרדים, תחנות דלק ובנקים ב-5.6% – מה שיתרום לקופת הארנונה עוד 100,139 שקל.

מעיריית יהוד-מונוסון נמסר כי גם הם הגישו בקשות חריגות – אחת להעלאת המס ואחת להפחתתו. הם ביקשו הפחתה חריגה למעברי חניה בחניונים המקורים לנכסי מגורים. כיום הדיירים משלמים על "מקום חניה מקורה" תעריף של 36.19 שקל למ"ר. העירייה מבקשת ליצור תת-סיווג חדש המתייחס למעברים ושטחי תמרון בחניונים תת-קרקעיים בבניה רוויה ולהוריד את התשלום עליהם לאפס שקלים. לפי העירייה, אומדן ההפחתה השנתי לשנת 2022 יהיה כ-2 מיליון שקל. בנוסף הגישו מהעירייה בקשה להעלאה חריגה בארנונה לקרקע תפוסה לתעשייה, למלאכה ולתחנת דלק ב-12.8% בנוסף להעלאה המתוכננת לשנת 2022 – כלומר כ-15%. נציין כי בקשת עיריית יהוד-מונוסון לא נכללה בבדיקת איגוד לשכות המסחר מכיוון שלא הופיעה באתר משרד הפנים. בעקבות פניית אונו NEWS נמסר ממשרד הפנים: "מבדיקה עולה כי אכן נפלה טעות והבקשה לא פורסמה באתר, בעקבות פנייתכם, הטעות תוקנה והמידע מפורסם באתר".

היחידה מבקעת אונו שלא הגישה בקשה חריגה להפחתה או העלאת הארנונה היא אור יהודה.

נדגיש כי אם יאושרו הבקשות החריגות של הרשויות המקומיות בבקעת אונו רק בגבעת שמואל תהיה הפחתה של מס הארנונה למגורים ואילו בשאר הרשויות המס יעלה ב-1.92%. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק תאונת אופנוע

כביש 471: רוכב אופנוע נפצע בינוני