יום שני , אוקטובר 26 2020
דף הבית / הציונים בבקעת אונו נחשפים – גבעת שמואל וקריית אונו מצטיינות

הציונים בבקעת אונו נחשפים – גבעת שמואל וקריית אונו מצטיינות

משרד החינוך מפרסם את תמונת המצב של מערכת החינוך בישראל לפי חלוקה לישובים. ''התמונה החינוכית'' מציגה את כלל הרשויות ואת המקומות בהם ממקומות לפי מדדים שונים של זכאות לבגרות, נשירה ועוד. הנתון הבולט הוא של גבעת שמואל שקוטפת את המקום הראשון בזכאות ל - 5 יחידות מתמטיקה בארץ.

משרד החינוך מפרסם היום תמונת מצב חינוכית הנוגעת בכל הערים והמועצות במדינת ישראל. מהנתונים ניתן להפיק מידע רב על איכות החינוך בערים השונות.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


מהנתונים עולים הפערים הקיימים בין הערים בבקעת אונו כאשר גבעת שמואל מככבת במקום הראשון הארצי בזכאות ל – 5 יחידות בגרות במתמטיקה עם 41.9% .

גם קריית אונו מעלה הילוך וממקמת את עצמה במקום השלישי הארצי בזכאות ל – 5 יחידות בגרות באנגלית עם 86.2% זכאים בעיר.

על פי נתוני משרד הבריאות
על פי נתוני משרד הבריאות

4.5% זכאים לבגרות 5 יחידות במתמטיקה באור יהודה – המידע על כל הערים

באור יהודה, על אף ההשקעה הניכרת בחינוך והזכייה במקום התשיעי בפרס ההשקעה בחינוך הוצגו נתונים נמוכים מאוד ביחס לשכנותיה – אחוז הזכאים לבגרות 5 יח"ל במתמטיקה בעיר עומד על 4.5% בלבד ואילו אחוז הזכאות ל – 5 יח"ל אנגלית עומד על 17.8%. אחוז הזכאים לבגרות בעיר עומד על 56.1%. 

אחוזי הזכאות בבקעת אונו
אחוזי הזכאות בבקעת אונו

בגבעת שמואל יכולים להיות גאים, חוץ מההישג הכלל ארצי של נתוני הבגרות במתמטיקה, 96.5% מכלל התלמידים בעיר זכאי לתעודת בגרות. גם אחוז הזכאות באנגלית הוא מהגבוהים בארץ ועומד על 79.3%.

גם בגני תקווה קיימת אווירה לימודית עם 39.3% הזכאים לבגרות 5 יח"ל במתמטיקה, ו- 89.6% זכאים לתעודת בגרות מכלל התלמידים בעיר.

ביהוד מונוסון אחוז הזכאות לבגרות גבוה ועומד על 90.1% מכלל התלמידים בעיר. 56.6% מהם זכאים לבגרות 5 יח"ל באנגלית. נתוני הבגרות במתמטיקה בעיר מרשימים עם 21.8% זכאות ל- 5 יחידות מתמטיקה מכלל התלמידים.

קריית אונו ממשיכה לככב עם 92.1% זכאים לבגרות, 86.2% מהם עם זכאות ל – 5 יח"ל באנגלית שמיקמו אותה במקום השלישי בארץ. ו – 37.4% זכאות לבגרות 5 יח"ל במתמטיקה.

לאור העובדה שבני הנוער בסביון לומדים בבתי הספר התיכונים בערים השכנות, אין נתונים ממשרד החינוך עליהם והם מצטרפים לסטטיסטיקה הקיימת בכל עיר.

רוצים לקרוא עוד? – לחצו כאן לצפייה בטבלה המלאה

מדד התמונה החינוכית מתפרסם באופן קבוע בשנים האחרונות זאת על מנת לתת לתושבים כלי מדידה ושקיפות אל מול מערכת החינוך בעיר.

המדד בודק כאמור את מצב החינוך בפרמטרים רבים נוספים שאינם מצויינים בכתבה כמו – חשד להעתקות ומקרי נשירה ממערכת החינוך בכל עיר.

מעיריית אור יהודה נמסר בתגובה: "הנתונים שפורסמו כעת במסגרת התמונה החינוכית מציגים עלייה יפה מאוד עבור העיר באחוזי הזכאות לבגרות בקרב התלמידים הגרים בעיר – עלייה ל-74.2% ועלייה ל-80.2% ללא החינוך המיוחד. בנוסף, תיכון יובלים, התיכון הגדול בעיר הגיע ל-82.3 אחוזי זכאות, ועל פי הצפי שברשותנו, בקיץ הבא יגיע לאיזור 90 האחוזים, הנתון הגבוה ביותר מזה שנים.

"אז מאיפה נוצר הפער בנתונים בין התלמידים הלומדים בעיר (הנתון שפורסם באונו ניוז) לבין התלמידים הגרים בעיר? אחוזי הזכאות לבגרות בקרב הלומדים בעיר מגלמים בתוכם את נתוני "ישיבה קטנה תומכי תמימים", ישיבה חרדית שאף אחד מתלמידיה הוא לא תושב העיר, אך בשל העובדה כי יש לו סמל מוסד, הוא נכלל בנתוני העיר. בנתונים שפורסמו כעת, הישיבה הכפילה (!) את כמות תלמידיה ולכן באופן אוטומטי הורידה משמעותית את נתוני הזכאות של הלומדים בעיר. בנוסף, צריך לציין כי באור יהודה פועל המוסד החינוכי בית אקשטיין, בית ספר איזורי לתלמידים עם לקויות למידה, שלא מגיש לבגרות. אנו אוהבים ומחבקים כל אחד ואחת מתלמידיו (שכחציים הם תלמידים שאינם גרים בעיר). נתונים אלו גורמים לכך שנקודת הפתיחה שלנו, במדד הזה ובממדים האחרים שניגזרים מאחוז הלומדים (כגון: מתמט', אנגלית…) מתחילה מתקרת ה-76 אחוז (ולא 100 כמו ברשויות אחרות).

"אנו נמשיך ונשקיע את מירב המשאבים בתלמידינו ובטוחים שנמשיך לראות אותם ממשיכים להצליח ולהציב את החינוך באור יהודה במקום הגבוה והאיכותי ביותר".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

IMG-20201026-WA0011

מאחדים כוחות בקריית אונו: קואליציה ואופוזיציה הפגינו במשותף על גשר בר אילן