יום ראשון , מאי 16 2021
דף הבית / הצלצול הגואל: התוכנית של ראשי הערים לחזרה לבתי הספר

הצלצול הגואל: התוכנית של ראשי הערים לחזרה לבתי הספר

חוזרים לכיתות - מתווה החזרה ללימודים יוצא לדרך ובבקעת אונו מתכוננים לחזרתם של התלמידים אל מערכת החינוך: כך העירייה שלכם עומדת לעשות את זה

חזרה לביה"ס canva
חזרה לביה"ס

בגבעת שמואל יופעל מערך צהרונים ובאור יהודה טרם התקבלה החלטה לגבי כיתות א'-ב': אחרי חופשת חגים ארוכה מידי, בתי ספר רבים ברחבי הארץ מתכוננים לקראת חזרתם של מאות אלפי תלמידים לספסלי הלימודים – איך יעשו את זה אצלכם?

גבעת שמואל

על פי הנחייתו של ראש העיר יוסי ברודני, הלימודים יתחדשו ביום ראשון הקרוב (1.11) ויתקיימו חמישה ימים בשבוע על פי חלוקה לקפסולות ובהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך.
במקביל, יופעל גם מערך הצהרונים עבור תלמידי כיתות א'-ג'.

כמו כן, לקראת חזרתם הצפויה של ילדינו ללימודים, קראנו שוב לכל הצוותים החינוכיים שלנו בעיר, לגשת למתחם בדיקת הקורונה, שיפתח במיוחד עבורם ביום רביעי הקרוב 28.10 בין השעות 12:00-20:00, במטרה להמשיך לשמור על בריאותם של ילדים ולהבטיח את חזרתם הבטוחה חזרה אל ספסל הלימודים.

ראש עיריית גבעת שמואל, יוסי ברודני: "לאחר החלטת קבינט הקורונה על מתווה החזרה ללימודים, הנחתי את צוות אגף החינוך בעיר להיערך לקראת חזרתם של תלמידי כיתות א'-ד' לבתי הספר חמישה ימים בשבוע לרבות הצהרונים.

אולם, על מנת שנוכל להמשיך לשמור על בריאותם של ילדינו גם בבתי הספר ועל עירנו ירוקה, אני קורא שוב לכל התושבים, להמשיך להפקיד על הנחיות משרד הבריאות הכוללות עטית מסכה, שמירת מרחק והיגיינה אישית. רק כך נוכל לעמוד איתנים מול אתגר הדור והשעה, לשמור על ילדינו ועל עצמנו בריאים ושלמים ולנצח את הקורונה. זה גם הזמן לומר תודה לצוות אגף החינוך, למנהלות ולמנהלי בתי הספר, למורות ולמורים ולכל סגלי ההוראה, על עבודתם המסורה מרחוק ועל היערכותם המקצועית ללמידה מקרוב".

יהוד מונוסון 


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו


נערכים לקראת חידוש הלימודים בעיר: תלמידי א'-ד' ילמדו 5 ימים בשבוע – העירייה עושה ככל שביכולתה כדי להחזיר את תלמידי העיר לשגרת לימודים תקינה, ובכפוף להוראות משרד החינוך ומשרד הבריאות.

לאחר דיונים בהשתתפות גורמי החינוך בעיר ובראשות ראש העיר יעלה מקליס, גובש אמש מתווה לפיו החל מיום ראשון ילמדו תלמידי כיתות א' עד ד' במתכונת של 5 שעות ביום ו – 5 ימים בשבוע. הלימודים יתקיימו בקפסולות של חצאי כיתות.

חזרה ללימודים צילום דוברות מדא
צילום: דוברות מדא

חזרתם של כיתות ה-ו לבית הספר תהא בכפוף להחלטת המדינה. העירייה ביקשה שעל פי המתווה הרשותי אם יותר להחזיר את כיתות ה-ו, להחזיר מפגשי פנים אל פנים חברתיים לפחות בימי שישי. בנוסף, למנהלות בתי הספר ישנה אוטונומיה בקבלת ההחלטה לפי מצבת כח האדם אשר ברשותן.

קריית אונו

לאחר היערכות מקצועית של מנהלות בתי ספר היסודיים בעיר, מפקחות משרד הבריאות וצוות אגף החינוך, מיום ראשון, 1.11.2020 יתקיימו לימודים לכיתות א'-ד' בימים ראשון עד חמישי, חמש שעות בכל יום.

כמובן שתהיה הקפדה מלאה על יישום התקנות וההנחיות שהוציאו משרד החינוך והבריאות.

מערכת שעות מפורטת תצאנה מהמנהלים ישירות אל ההורים.

בגני תקווה 

כיתות א'-ד' ילמדו חמישה ימים בשבוע, חמש שעות ביום.

מראש המועצה ליזי דלריצ'ה נמסר כי "כל התלמידים יגיעו לבית הספר. זה אפשרי בזכות מנהלים ומנהלות מצויינים. זה אפשרי בזכות רצון ויצירתיות. יש לאפשר להורים לצאת לעבודה ולא למנוע מהם את שיגרת היום יום.

לא מרוצים מהמתווה החדש. גן ילדים. אילוסטרציה. צילום: דורית
גן ילדים. אילוסטרציה

אור יהודה

באור יהודה נערכים לחידוש שנת הלימודים ביום ראשון הקרוב, כשנכון לעכשיו עדיין לא התקבלה החלטה באיזו מתכונת ילמדו תלמידי כיתות א'-ב'. ראש העיר, ליאת שוחט, הצהירה כי היא פועלת בימים האחרונים במטרה לאפשר לימודים של 5 ימים לתלמידי כיתות א'-ב', על אף העובדה שמתווה משרד החינוך מתייחס ל-3 ימים בלבד.

ביום שלישי התקיים שידור פייסבוק לייב בהשתתפות מנהלי בתי הספר היסודיים יחד עם ראש העיר ומנהלת אגף החינוך, דלילה אשכנזי, שבו התייחסו כולם לסוגיות שמעניינות את ההורים. מעבר לכך, בתי הספר מוכנים וערוכים לקלוט את תלמידי כיתות ג'-ד' במתכונת של חלוקה לקפסולות, בזמן שכיתות ה'-ו' ימשיכו בשלב זה את הלימודים באופן מקוון.

"אנחנו נעשה את הכול כדי לאפשר לימוד בכיתות א'-ב' במתכונת של חמישה ימים בשבוע", מציינת שוחט. "הסוגיה היא לא כלכלית ולא של כוח אדם. בנוגע לכוח אדם, מכיוון שאנחנו מכניסים מדי שנה תכניות חינוכיות חדשניות לבתי הספר, מתאפשר לנו כעת להשתמש באותם מדריכים ועוזרי הוראה כדי לפתוח לימודים חמישה ימים בשבוע. מעבר לזה, הסוגיה העיקרית היא ההגבלה של משרד החינוך לפיה כל קפסולה לא יכולה לפגוש יותר מ-3 מורים. זה ברור שזה צורך בריאותי חשוב, אבל הוא מייצר מגבלה. אנחנו כל הזמן חושבים איך לאזן בין הצורך החינוכי לצורך הבריאותי, וכמובן שהמגבלה הזו יוצרת קושי בשיבוצים כי אותם 3 מורים הם אלה שילוו את הקפסולה בשבועיים הקרובים. אנו נעדכן בהקדם בנוגע למתווה הנבחר".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

2437D94A-10E2-4B60-9249-8ECDC28E9086

רקטה נפלה בחניית מבנה ציבורי בגבעת שמואל, פצוע בינוני ופצוע קל