יום שני , ספטמבר 20 2021
דף הבית / מדד הגאווה: יהוד מונסון במקום העשירי, אור יהודה בתחתית הדירוג

מדד הגאווה: יהוד מונסון במקום העשירי, אור יהודה בתחתית הדירוג

מדד הגאווה של האגודה למען הלהט"ב בדק בצורה מקיפה את יחסן של 47 ערים ורשויות מקומיות ברחבי הארץ לקהילת הלהט"ב. קריית אונו דורגה במקום ה-11, גני תקווה במקום ה-18 וגבעת שמואל במקום ה-40, מקום אחד מעל אור יהודה

חודש הגאווה. צילום: Canva
חודש הגאווה. צילום: Canva

עיריות יהוד מונסון וקריית אונו מדורגות ביחס ללהט"ב במקומות ה-10 וה-11 מתוך 47 רשויות מקומיות בארץ. גני תקווה במקום ה-18 וגבעת שמואל ואור יהודה בתחתית הדירוג במקום ה-40 וה-41. כך עולה ממדד הגאווה ברשויות המקומיות של האגודה למען הלהט"ב. במקום הראשון והשני מדורגות עיריות תל אביב-יפו וגבעתיים ובתחתית הרשימה עיריות נהריה, יבנה ובית שמש.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


המדד, שהתפרסם בפתח חודש הגאווה (יוני), בדק בצורה מקיפה את יחסן של ערים ורשויות מקומיות ברחבי הארץ לקהילת הלהט"ב וכיצד תמכו וקידמו את צרכי הקהילה במרחב העירוני בשנה החולפת. השנה נמדדו 47 ערים ורשויות מקומיות שמקדמות עשייה למען להט"ב ומלוות על ידי האגודה על סמך עשרות שאלות בחמש קטגוריות: רווחה, חינוך, תשתיות, נראות ציבורית ותרבות. מטרת הפרויקט הינה לקדם מרחב בטוח ללהט"ב בכל מקום בישראל. נבדק בין היתר, האם הרשות אישרה רישום זוגיות ללהט"ב  והתאימה את הטפסים המוניציפאליים עבור משפחות גאות, האם קיים מענה טיפולי עבור להט"ב והאם הרשות תמכה או סירבה לתמוך באירוע הגאווה.

מנתוני המדד עולה כי עיריות יהוד מונסון, קריית אונו ומועצת גני תקווה התאימו את טופסיהן למשפחות גאות, בעוד שעיריות גבעת שמואל ואור יהודה לא עשו זאת. עיריות יהוד מונסון וקריית אונו קיימו השנה הכשרות בנושא להט"ב לצוותי החינוך והרווחה בערים, בעוד שמועצת גני תקווה קיימה הכשרות רק עבור צוותי הרווחה ועיריות אור יהודה וגבעת שמואל לא קיימו הכשרות בנושא כלל. כמו כן, עיריות יהוד מונסון, קריית אונו ומועצת גני תקווה מעסיקות אחראי להט"ב בשירות הפסיכולוגי החינוכי ועו"ס אחראי בנושא להט"ב, בעוד שעיריות גבעת שמואל ואור יהודה אינן מעסיקות אנשי מקצוע כאלו.

על פי הנתונים הארציים, כ-11 ערים ורשויות מקומיות אישרו רישום זוגיות לזוגות להט"ב לצורך קבלת זכויות ושירותים מהרשות המקומית, 28 רשויות מקומיות התאימו השנה את הטפסים העירוניים למשפחות גאות ו-20 מתוכן התאימו את הטפסים באופן מלא. בכ-21 רשויות מקומיות קיים עובד סוציאלי פעיל שאחראי על נושא הלהט"ב וכ-17 רשויות ביצעו הכשרה בנושא להט"ב לצוותי הרווחה.

מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב רן שלהבי אומר: ״בשנים האחרונות בישראל חלה מהפכה מקומית גאה. נתוני המדד מראים את כוחה הארצי של הקהילה הגאה והמאבק הגאה בכל הארץ. אנחנו רואים ורואות יותר ויותר ראשי עיר, חברי מועצה, פעילים, תושבים ותושבות שמצטרפים למסע שלנו לשוויון וביטחון עבור כל אחד ואחת. בכל הארץ יש התעוררות של עשרות התארגנויות גאות של פעילים ופעילות מהקהילה הגאה שאנחנו מלווים ושפועלות יום יום ליצירת מרחב בטוח ללהט"ב בכל יישוב, עיר וכפר ברחבי הארץ. המאבק שלנו לחיים בביטחון ובכבוד ולהיות מי שאנחנו בכל מקום בארץ עוד רחוק מלהסתיים ואנחנו נמשיך להביא את אור הסובלנות והגאווה לכל ישראל".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

עמית עשהאל. צילום: באדיבות עמית עשהאל

הנס של עמית עשהאל