יום שישי , פברואר 23 2024
דף הבית / עוברים התחדשות עירונית? כך תתנהלו מול עורכי הדין

עוברים התחדשות עירונית? כך תתנהלו מול עורכי הדין

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הגישה לוועדת האתיקה הארצית של לשכת עורכי הדין תלונות כנגד שני עורכי דין, בשל התנהלות לא תקינה מול דיירים בהתחדשות עירונית. בעקבות כך פרסמה הרשות המלצות לבעלי הדירות לגבי התנהלות מול עורכי הדין

מנופים. צילום אילוסטרציה canva
צילום אילוסטרציה canva

בעקבות תלונות הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: ועדת האתיקה הגישה כתב קובלנה נגד עורכי דין בגין פעולה בניגוד עניינים, התנהגות שאינה הולמת את מקצוע עריכת הדין ופגיעה בכבוד מקצוע עריכת הדין.


רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


התלונות הוגשו במסגרת מאמציה של הרשות הממשלתית לאתר ולפעול למניעת התנהלות פוגענית של עורכי דין במיזמי התחדשות עירונית.

בעקבות התלונות, הרשות פרסמה המלצות  לבעלי הדירות לעניין בחירת עורך הדין שילווה אותם בפרויקט התחדשות עירונית, הכוללות המלצה לבחור עורך דין בעצמם ושלא בהמלצת מארגן דיירים או יזם. כמו כן פרסמה הרשות נוסח הסכם מומלץ להתקשרות עם עורך הדין הנבחר.

אנו מביאים כאן את הדגשים לגבי מחויבותו של עורך הדין כלפי בעלי הדירות:

ככלל, מומלץ כי בעלי הדירות יתארגנו ויבחרו נציגות קודם לבחירת עורך הדין, כאשר ניתן להסמיך את הנציגות לבחור עורך דין ולהתקשר עמו בהסכם בשם בעלי הדירות, וזאת בפרט כאשר מדובר במתחמים גדולים.

אסור לעורך דין, בעצמו או על ידי אחר, לפנות לבעל דירה ולשכנע אותו לשכור את שירותיו. פנייה אישית ויזומה כזו, גם אם היא נעשית באמצעות גורם אחר, מכונה “שידול”, שהיא פעולה האסורה על עורך דין.

בעלי הדירות הם הבוחרים בעצמם את עורך הדין שייצג אותם. מומלץ כי בעלי הדירות יבחרו בעורך דין לאחר פנייה למספר עורכי דין ובחינת הניסיון והשירותים המוצעים על ידם.

על בעלי הדירות להסמיך את עורך הדין לפעול בשמם באמצעות חתימה על ייפוי כוח. ניתן לחתום על ייפוי הכוח במסגרת ההתקשרות עם עורך הדין בהסכם למתן שירותים, או במסגרת החתימה על העסקה עם היזם.

עורך הדין יספק שירותים אך ורק לבעלי דירות בפרויקט, והיזם רשאי להעביר לעורך הדין תשלום אך ורק בגין שירותים אלו שניתנים לבעלי הדירות.

בעלי הדירות רשאים להפסיק את ההתקשרות עם עורך הדין ולהעביר את הטיפול בעניינם לעורך דין אחר, ובלבד שהוסדר התשלום המגיע לו.

אסור לעורך דין לייצג לקוח, אם קיים חשש שהוא ימצא במצב של ניגוד עניינים.

על עורך הדין להסביר לבעלי הדירות את משמעויות העסקה באופן מפורט לפני החתימה.

על כל אחד מבעלי הדירות לחתום בעצמו על העסקה לאחר שהוסברו לו כלל התנאים על ידי עורך הדין בשפתו.

במסגרת החתימה על העסקה עם היזם, נהוג לחתום על ייפוי כח המייפה את כוחו של עורך הדין לבצע את השלבים השונים בעסקה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מופע הג’אז הברזילאי.באדיבות מרכז התרבות סביון

לרגל יציאת סדרת מופעי הג׳אז בסביון: ראיון עם מפיק הסדרה עמיקם קימלמן

תפריט נגישות