שבת , ספטמבר 25 2021
דף הבית / אחרי תקופה ארוכה ללא סניף דואר: האם ייפתח סניף בגני תקווה?

אחרי תקופה ארוכה ללא סניף דואר: האם ייפתח סניף בגני תקווה?

לפני יותר משנה נסגר סניף הדואר האחרון בגני תקווה. מאז נאלצים התושבים לכתת רגליהם ליישובים הסמוכים עבור שירותי הדואר ולהסתפק במרכזי המסירה ביישוב שמשתנים חדשות לבקרים

סניף של דואר ישראל. צילום: תמר מוצפי
סניף של דואר ישראל. צילום: תמר מוצפי

שר התקשורת יועז הנדל שיגר בימים האחרונים לראש מועצת גני תקווה ליזי דלריצ'ה מכתב שבו הוא מבשר על פתיחה של סניף דואר ביישוב. "הנחיתי את מנכ"לית המשרד להורות לדואר על פתיחה מחודשת של יחידת דואר ביישוב, שתופעל על ידי דואר ישראל", כתב הנדל.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


סניף דואר ישראל שהיה במרכז לידר בגני תקווה והופעל על ידי זכיין נסגר בסוף פברואר 2019, לאחר שספג ביקורות רבות מהתושבים על חוסר תפקודו. במקביל אליו עבד סניף דואר במרכז המסחרי ברחוב הכרמל 20 שהופעל גם הוא על ידי זכיינים שהתחלפו לא פעם – דבר שגרם לכך שתושבי היישוב קיבלו שירותי דואר חלקיים או נותרו ללא שירותי דואר כלל למשך תקופה ארוכה.

לאחר שנסגר סניף הדואר האחרון סביב אפריל 2020, שלחה באותו החודש מנכ"לית מועצת גני תקווה דליה לוין מכתב למנכ"ל משרד התקשורת דאז נתנאל כהן על סגירת סניף הדואר היחיד ביישוב ברחוב הכרמל 20. ביוני 2020 שיגרה ראש המועצה מכתב בנושא לשר התקשורת יועז הנדל שרק נכנס לתפקיד. בשני המכתבים ביקשו מהמועצה להסדיר את מתן שירותי הדואר לתושבי גני תקווה באופן תקין ורציף. במכתב שנשלח מדואר ישראל באפריל 2020 בתגובה הוסבר כי הבעיה נוצרה בעקבות בקשת זכייני סוכנויות הדואר ביישוב לסיים את ההתקשרות בשל היעדר כדאיות כלכלית. בנוסף, צוין במכתב כי דואר ישראל פרסם שלושה מכרזים להפעלת סוכנות הדואר ביישוב אך אלה הסתיימו ללא מציעים.

ליזי דלריצ'ה ויועז הנדל. צילומים: דוברות מועצת גני תקווה ואבי אוחיון לע"מ

רק בסוף 2020 התבשרו התושבים כי ייפתח מרכז מסירה ראשון בגני תקווה בחנות התבלינים של דוד כוכבי ברחוב הנגב 19. מאז נפתחו ונסגרו מספר מרכזי מסירה ביישוב והתושבים נשלחו לא פעם לאסוף חבילות ממוקדים ביישובים הסמוכים – קריית אונו, סביון, יהוד ואור יהודה. באתר דואר ישראל מפורסם כעת כי כיום פועלים בגני תקווה שני מרכזי מסירה ברחוב הרי יהודה 54 ו-67. עם זאת, תושבי גני תקווה שזקוקים לשירותי דואר נוספים נאלצים לכתת את רגליהם לסניפי הדואר ביישובים הסמוכים – לקריית אונו ולסביון.

צעד זה של פתיחת סניף דואר הינו חריג מאוד לנוכח העובדה כי בשנים האחרונות נסגרו סניפי דואר רבים בארץ ובמקומם נפתחו מרכזי מסירה שחלקם מספקים שירותי דואר נוספים בחנויות מקומיות. דבר חריג נוסף הוא הפעלת הסניף על ידי דואר ישראל, מכיוון שסניפים רבים מנוהלים כיום על ידי זכיינים. במועצת גני תקווה מספרים כי יש מגעים של חברת הדואר עם המע"ר (מרכז עסקים ראשי) של חברת רני צים "צים אורבן" שאמור להיפתח בקרוב ונמצא בין דרך התקווה לבין דרך הים בגני תקווה. במועצה מאוד מקווים כי אכן ייפתח שם סניף דואר בקרוב.

ראש מועצת גני תקווה אמרה לאונו NEWS: "לאחר שנים של מאבק עיקש מצד המועצה, אני שמחה שסוף סוף נעשה צדק עם תושבות ותושבי גני תקווה. אנחנו לא צריכים להתחנן ולהודות על שירות כל כך בסיסי. אני שמחה ששר התקשורת יועז הנדל הבין זאת מיד ונעתר לבקשתי להביא סוף למלחמות עם חברת הדואר. דואר ישראל, שכמדיניות כלל ארצית לא פותח סניפים חדשים – יפתח את הסניף החדש בגני תקווה בהקדם האפשרי".

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "בעקבות פניות תושבי גני תקווה וראש המועצה, משרד התקשורת פועל על מנת להביא לשיפור שירותי הדואר להם זוכים התושבים. בחודשים האחרונים המשרד ביצע בדיקה מקצועית שהעלתה כי חברת הדואר לא סיפקה לתושבים שירותים ברמה הנדרשת בהתאם להוראות רישיונה, ולכן הורה לחברה לפתוח בתוך חודשיים סניף שיופעל ע"י החברה עצמה  במטרה להבטיח לתושבים שירותי דואר ראויים".

מדואר ישראל סירבו להגיב בנושא והפנו אותנו למשרד התקשורת לתגובה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק תאונת אופנוע

כביש 471: רוכב אופנוע נפצע בינוני