יום רביעי , יולי 8 2020
דף הבית / אחרי 16 שנות פעילות הסדנה של איקה זהר בגני תקוה על סף סגירה

אחרי 16 שנות פעילות הסדנה של איקה זהר בגני תקוה על סף סגירה

במכתב ששלח להורי הילדים כותב הבמאי כי החוזה שחתם עם מרכז הבמה קשה ובלתי סביר: "אני מוצא את עצמי לאחר שלושה חודשי עבודה בהפסד כספי. לא העליתי על דעתי שהסכם זה לא יאפשר לי להתקיים"

מרכז הבמה
מרכז הבמה
הבמאי איקה זהר הודיע כי אחרי 16 שנות פעילות נקלעה סדנת התיאטרון שלו במרכז הבמה בגני תקווה לקושי כלכלי וכי הוא על סף סגירה.
במכתב ששלח להורי הילדים הוא כותב: "פתחתי את שנת הלימודים הנוכחית תחת חוזה חדש שנחתם ביני לבין מרכז הבמה לאחר זכייתי במכרז שפורסם להפעלת סדנת תיאטרון. החוזה קשה ובלתי סביר ונחתם בתמימות. אני מוצא את עצמי לאחר שלושה חודשי עבודה בהפסד כספי. החוזה מאלץ אותי לחלוקה של 55% למרכז הבמה, 45% לי, כאשר מתוך החלק שלי עליי לעמוד בכל הוצאות הסדנה: מורים, ביטוח, עמלת קופה, דמי רישום, למרכז הבמה, מנוי להצגות מרכז הבמה של כל תלמיד למרכז הבמה, תלבושות, תפאורה ואביזרים".
המכתב של איקה זהר
המכתב של איקה זהר
עוד הוא כותב כי "סדנת התיאטרון ושיטת העבודה שלי הם מפעל חיי ומקור פרנסתי. אינני איש עסקים והסיבה שאני קם בבוקר היא להצמיח כישרונות. לא העליתי על דעתי שהסכם זה לא יאפשר לי להתקיים".
זהר כותב להורים כי "אין באפשרותי להמשיך את הסדנה", אולם מכיוון שהוא חש אחריות כלפי הילדים ומכיוון שהוא מחויב בחוזה להמשיך להפעיל את הסדנה הוא פונה אליהם לצורך גיוס תרומות.
יניב שחר
יניב שחר

חבר המועצה יניב שחר אומר כי "הסיפור של איקה זוהר הוא עוד סימפטום להתדרדרות של החינוך הבלתי פורמלי בגני תקווה, כשמרכז הבמה גורף 55% מתשלומי ההורים על ההשתתפות בחוג. הסיפור מצטרף לשינוי בנושא הכדורגל, שגרם לנטישה של הרבה ילדים לקבוצות ביישובים אחרים, ולסיפור מחולה שעזבו את גני תקווה לאחר שנים רבות של פעילות ענפה ביישוב. מועצת גני תקווה והעומדת בראשה צריכים להבין שהחינוך הבלתי פורמלי אינו צריך לשלוח יד לכיסי ההורים ולהיות מקור לרווחים לחברות העירוניות, אלא שירות בסיסי שיש לתת לילדי היישוב, במחיר עלות ואפילו במחיר מסובסד".


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


ממועצת גני תקווה נמסר: "מרכז הבמה והמועצה רוחשים כבוד רב ומייחסים חשיבות רבה לעולם התיאטרון. לפני 16 שנים ייסדה המועצה את מסגרת התיאטרון בשיתוף עם איקה זוהר ובתוך אותן שנים חיבקנו, טיפחנו, השקענו והסדנה נהנתה מבמה וחשיפה בכל הזדמנות".

עוד נמסר כי "מרכז הבמה היא עמותה שפועלת ללא מטרות רווח והיא מחויבת למנהל תקין. על כן, לקראת שנת פעילות תש"פ פורסם מכרז להפעלת בית הספר לתיאטרון, אשר במסגרתו נקבע רף מקסימאלי של תמורה לזוכה במכרז (45% מהתקבולים). רף זה מהווה שיפור באלפי שקלים מהתנאים שהיו קיימים למפעיל טרם פרסום המכרז".

בעניין זה נמסר כי המועצה תחשוף את המספרים בהסכמת איקה.

בנוסף, נטען כי "על פי תנאי המכרז, איקה מקבל 70% מהתקבולים מהקייטנות שהוא מפעיל בחודשי הקיץ. כמו כן, העמותה אפשרה לאיקה להפעיל הפקה פרטית אשר לא קשורה לפעילותו עבור העמותה, ובגינה הוא מקבל את כל ההכנסות. המועצה אף הלכה לקראת איקה ואפשרה לו לפעול תחת עמותת "תיאטרון ארצי" לצורך זיכוי במיסים והגשת בקשות לתמיכות/תרומות. איקה ניגש למכרז כשהיו בידיו כל הנתונים תוך שברור היה שאין כאן הרעת תנאים, אלא להיפך. לאור כל אשר עשו העמותה והמועצה המקומית על מנת לסייע לאיקה, טענותיו לא אמורות להיות מופנות למועצה או לעמותה. אנחנו מעריכים מאוד את עבודתו של איקה ומקווים שהדברים יסתדרו ושהוא ימשיך להפעיל את סדנת התיאטרון במרכז הבמה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

משרד הבריאות פרסם מסלולים נוספים לחולי קורונה מאומתים באור יהודה

משרד הבריאות – כמה חולים נוספו בבקעת אונו ביממה האחרונה