שבת , ספטמבר 25 2021
דף הבית / בוני התיכון: "מקדמת פינוי-בינוי ברחוב הרמה"; מועצת גני תקווה: "הטעיה חמורה של הציבור"

בוני התיכון: "מקדמת פינוי-בינוי ברחוב הרמה"; מועצת גני תקווה: "הטעיה חמורה של הציבור"

חברת בוני התיכון פרסמה הודעה בדבר קידום פרויקט הפינוי-בינוי באתר האינטרנט של הבורסה לניירות ערך בתל אביב. המועצה המקומית גני תקווה הגיבה לפרסום וטענה בין השאר כי מדובר ב"דיווח שגוי ומטעה" וכי ״לא הוגשה כל תוכנית שעניינה קידום פרויקט"

רחוב הרמה. צילום: אונו NEWS
רחוב הרמה. צילום: אונו NEWS

חברת בוני התיכון עדכנה אתמול (יום שני) את הבורסה לניירות ערך בתל אביב כי היא מקדמת פרויקט פינוי-בינוי ברחובות הרמה/הגליל/הרי יהודה בגני תקווה. בהודעה שפרסמה החברה באתר הבורסה לניירות ערך נכתב: "החברה מתכבדת לעדכן כי הינה מקדמת פרויקט פינוי בינוי הממוקם ברחובות הרמה, הגליל והרי יהודה בגני תקווה, במסגרתו צפויים להיות מפונים 18 בניינים ובהם 408 דירות ושטחי מסחר במקומם יבנו, ע"פ הערכות החברה ובכפוף לקבלת האישורים הנדרשים, כ-1,300 דירות, שטחי מסחר ומבני ציבור ("הפרויקט"). להערכת הנהלת החברה ועל פי תחשיבים שנערכו על ידה, היקף ההכנסות הצפוי מהפרויקט יסתכם לסך של כ-5.2 מיליארד ש"ח (הכוללים מע"מ).


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


"פרויקט זה מצטרף ל-23 פרויקטים נוספים בתחום התחדשות העירונית בהיקף צפוי של כ-14 אלפי דירות הנמצאים בשלבי החתמות ותכנון וכן לפרויקטים נוספים שהחברה מקדמת בתחום ההתחדשות העירונית בהם למועד הדוח טרם חתמו למעלה מ-25% מבעלי הזכויות באותם פרויקטים".

במועצה המקומית גני תקווה הגיבו על הפרסום: "המועצה המקומית גני תקווה הופתעה לראות היום דיווח שגוי ומטעה לפיו חברת בוני התיכון 'מקדמת' פרויקט פינוי בינוי הכולל הקמת 1,300 דירות חדשות בגני תקווה. השימוש במילה 'מקדמת' מהווה הטעיה חמורה של הציבור, שכן כרגע מדובר בקידום רעיוני של חלום אותו מנסה החברה למכור לציבור ושאין בינו לבין תחילתו של שלב תכנוני כלשהו דבר". במועצה מיהרו להוציא מכתב תגובה רשמי לפרסום של החברה הקבלנית, באמצעות עו"ד רונית עובדיה ממשרד עו״ד הררי, טויסטר ושות', לבורסה לניירות ערך בתל אביב. בתגובה נטען כי "לגורמי התכנון המוסמכים לא הוגשה כל תוכנית שעניינה קידום פרויקט כאמור כך שלא ברור כיצד מתבטא 'קידום' הפרויקט. עוד יודגש כי המועצה מתנגדת  לקידום פרויקט במתווה המוצע על ידי החברה, אשר אינו תואם את תוכנית המתאר הכוללנית ליישוב שאך אושרה בחודש שעבר וכי דבר התנגדותה נמסר לבעלי הזכויות במקרקעין ולבאי כוחם זה מכבר".

עוד נכתב כי "אמנם בפנייתה אליכם ציינה החברה 'אזהרת מידע צופה פני עתיד', אולם נראה כי גם ניסוח זהיר זה אינו יכול לסבול פרשנות כה תלושה מחיי המעשה, שכן אין כל קשר ריאלי בין הפרויקט האמור לאפשרות יישומו נכון להיום".

נציין כי עורכת הדין המייצגת את מועצת גני תקווה לא פירטה מעבר לאמור מדוע ישנה לכאורה הטעיה בהודעה שהוצאה מטעם החברה ולא פירטה במכתבה מה אינו ישים לשיטתה ולמה באופן פרטני מבחינת תכניות הבניה הכפופות לאישורים שטרם הוגשו קיים קושי. ‏נראה כי "המריבה" בין שני הצדדים מתקיימת סביב הפרויקט עוד לפני שקרם עור וגידים.    

מהרשות לניירות ערך בתל אביב נמסר בתגובה: "הרשות אינה מתייחסת לפעילותה למול הגופים המפוקחים וככל שיידרש, פעילות זו תבוא לידי ביטוי בדיווחי החברות".

מחברת בוני התיכון נמסר בתגובה: "חברת בוני התיכון הוזמנה על ידי בעלי הזכויות במתחם, באמצעות עוה״ד שמייצגים אותם, להציע הצעה לקידום פרויקט התחדשות עירונית ובתום תהליך ארוך נבחרה על ידם להוביל את הפרויקט. על הסכם פינוי בינוי, המבטיח לבעלי הזכויות בכל 408 דירות חדשות, מודרניות עם מרחב מוגן דירתי ומיגון מפני רעידות אדמה, חתמו עד כה למעלה מ-25% מבעלי הזכויות במתחם. על מנת להוציא את הפרויקט אל הפועל תידרש תוכנית בסמכות הוועדה המחוזית לתכנון ובניה – מחוז מרכז. החברה תקדם תכנית כאמור על פי אבני הדרך הקבועים בהסכם פינוי בינוי עם בעלי הזכויות. במועד שבו תידרש לכך על פי הדין תציג אותה גם בפני הוועדה המקומית. חברת בוני התיכון, ביחד עם דיירי המתחם, נחושה להביא להתחדשות עירונית אמיתית במתחם".

חברת בוני התיכון נוסדה בשנת 1985 על ידי אהרון פרץ ז"ל ובנו עמי פרץ, שכיום החברה בשליטתו והוא מכהן כדירקטור וכמנכ"ל החברה. החברה נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב משנת 1993. החברה מקימה את פרויקט ONO ONE בקריית אונו שבו נבנות 1,077 יחידות דיור בתשעה בניינים בני 20 קומות וכ-3,300 מ"ר שטחי מסחר. באוגוסט 2020 החלה החברה בהריסת הבניינים הישנים בשלב א' של הפרויקט וכעת שני המגדלים המתוכננים בבניה. ביולי האחרון הרסה החברה שלושה בנייני רכבת ותיקים בשלב ב' של הפרויקט והחלה בעבודות הבניה. החברה צופה כי ההכנסות מפרויקט ONO ONE יסתכמו בכ-1.8 מיליארד שקל וכי הרווח הגולמי שהיא תרשום מהפרויקט יסתכם בכ-250 מיליון שקל.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק תאונת אופנוע

כביש 471: רוכב אופנוע נפצע בינוני