יום שישי , ספטמבר 24 2021
דף הבית / האם נמצא הפתרון להקמות הרעש – יחידת שיטור חדשה הוקמה בגני תקווה

האם נמצא הפתרון להקמות הרעש – יחידת שיטור חדשה הוקמה בגני תקווה

ביישוב החל לפעול צוות שיטור ביוזמת המועצה המקומית ומשטרת מסובים. בשלב ראשון תפעל חמישה ימים בשבוע, ותאכוף בין היתר עבירות תו סגול והקמות רעש. במועצה מדגישים, כי ליחידה סמכויות אכיפה של המשטרה

משמרת ראשונה של צוות השיטור היישובי בגני תקווה (צילום: רס"מ מוטי קופלמן)
משמרת צוות השיטור היישובי בגני תקווה (צילום: רס"מ מוטי קופלמן)

בבקעת אונו מנסים למגר את תופעת הקמות רעש מצד בני הנוער, בד בבד עם שלל תופעות מטרידות אחרות, כגון: הפרת הנחיות, אלימות וונדליזם ועוד, שלרוב מתגברות לקראת החגים בכלל וחג הפורים בפרט.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


כעת, בגני תקווה שמחו לבשר על הקמת יחידת שיטור יישובי ביישוב, המתבססת על מודל השיטור העירוני. הקמת היחידה, שהיא יוזמה משותפת של המועצה ומשטרת מסובים, היא תולדה של שיתוף פעולה פורה עם המשטרה אשר מטרתו יצירת סביבת חיים מוגנת ואיכותית, התורמת לחיזוק הביטחון האישי והקהילתי של התושבות והתושבים.

בשלב זה, הוגדר כי הקמת היחידה היא בגדר פיילוט משותף, כאשר במסגרת הפיילוט שיימשך לתקופה של שנה, השירות יינתן ללא גביית אגרה, זאת בהינתן שגביית אגרה להפעלת שיטור עירוני נעשית בהתאם לחוק ובמטרה לבחון את יעילותו של המודל בגני תקווה וגם האם הוא נותן מענה לצורך ותורם לעלייה באיכות החיים.

על היחידה יפקד רס"מ מוטי קופלמן, אשר שימש השוטר הקהילתי של היישוב עד לאחרונה. צוות השיטור היישובי יכלול 2 אוכפים לפחות והרכבו : שוטר/ת קבע ושוטר/ת חובה, שוטר/ת ומתנדב/ת,  וכן צוות משולב של שוטר/ת קבע ופקח מועצה.

בשלב ראשון, היחידה תפעל חמישה ימים בשבוע החל מ-06:00 בבוקר ועד 03:00 בלילה ותהווה כוח אכיפה רציף (בהמשך, ייתכן ופעילות היחידה תורחב גם לסופי השבוע). פעילות אכיפה הינה משותפת ע"י שני גורמים שונים (שוטרים ופקחים) והיא תפעל, מתוקף חוקי המדינה וחוקי העזר, בתחומי גני תקווה בלבד.

סל העבירות אותן תאכוף היחידה הוא רחב, בין השאר: אכיפת עבירות תו סגול, סיורים ומתן תגובה מהירה לאירועים, מניעה וטיפול בתופעות בריונות, אלימות וונזדליזם במרחב הציבורי וכן מניעה וטיפול באירועי איכות חיים: הפרעת מנוחה, עישון במקום ציבורי, הקמת רעש, סכנה, גרימת רעש מבית מגורים, גרימת רעש מעסק, גרימת רעש במקום ציבורי ועוד. על היחידה יפקד רס"מ מוטי קופלמן, אשר שימש השוטר הקהילתי של היישוב עד לאחרונה.

היחידה החלה לפעול בהתאם לחוזר מנכ"ל משרד הפנים, לאחר שבמשך חודשים ארוכים למדו במועצה את התחום באופן מעמיק, בשיתוף מינהלת הביטחון היישובית, המשלבת תושבים יחד עם אנשי המקצוע מטעם המועצה, כמו גם עם אנשי מקצוע במשטרה ועם גורמים במשרד לביטחון פנים.

ראש המועצה, ליזי דלריצ'ה: "אנחנו מודים בראש ובראשונה לתחנת משטרת מסובים על שיתוף הפעולה החשוב, תודה גדולה לחברי מינהלת חירום וביטחון על האכפתיות והדאגה ליישוב. אני שמחה לומר שהיחידה מורכבת מחמש שוטרות, שיסייעו לנו לשמור על הסדר ולהגביר את איכות החיים ביישוב. חיכינו לשירות הזה ואני שמחה שבשיתוף פעולה פורה הוא יוצא לפועל. שיהיה בהצלחה ושנדע ימים ולילות שקטים".

יחידת שיטור עם "שיניים"

על רקע הפרות רבות של הנחיות הקורונה ברחבי היישוב עד לאחרונה ולקראת חג הפורים המתקרב ובא, שמביא איתו את תופעת הנפצים והקמות רעש מצד בני הנוער, בדקנו מול מועצת גני תקווה האם הקמתה של יחידת  השיטור החדשה היא בשורה של ממש עבור התושבים.

כיצד תתרום היחידה לאכיפה של הפרת הנחיות קורונה ביישוב שעד לאחרונה היה אדום?

"ליחידת השיטור היישובי סמכות לתת קנסות על הפרת הנחיות, סמכויות של פקחים של המועצה וכן סמכויות של משטרת ישראל".

האם יהיו ליחידה הזו "שיניים" לאכוף את ההפרות?

"ודאי, היחידה יכולה לתת דו"חות מקומיים בתחום הקורונה בהתאם להנחיות המתעדכנות כל העת".

כיצד מתכוונת היחידה לטפל בנושא הקמות רעש מצד בני נוער ובכלל בפרט כשחג הפורים מתקרב?

"היחידה מקיימת ותמשיך לקיים סיורים יזומים ביישוב, והם גם ייאכפו בהתאם לסמכויותיהם (בנוסף להרתעה). נוכחות משטרתית כשלעצמה מסייעת ומרתיעה. כולנו תקווה, שגם הורי הילדות והילדים יקחו אחריות על הילדים ועל מעשיהם".

כיצד יתבטא שיתוף הפעולה עם משטרת מסובים?

"הקמת היחידה היא יוזמה משותפת של המועצה ומשטרת מסובים והיא תולדה של שיתוף פעולה פורה עם המשטרה. חמש השוטרות שהוקצו לגני תקווה מגיעות בעקבות שיתוף הפעולה הזה. השיטור היישובי בנוי מציוות של שוטרת ביחד עם פקח עירוני. היחידה תפעל 5 ימים בשבוע החל מ-06:00 בבוקר ועד 03:00 בלילה ותהווה כוח אכיפה רציף (בשלב השני יהיה גם בסופ"ש). היחידה תפעל מתוקף חוקי המדינה וחוקי העזר, הפעילות תתבצע בתחומי גני תקווה בלבד".

*סל העבירות אותן תאכוף היחידה:

עבירות תו סגול, סיורים ומתן תגובה מהירה לאירועים, מניעה וטיפול בתופעות בריונות, אלימות וונזדליזם במרחב הציבורי, טיפול בעבירות של עסקים, מניעה וטיפול בעבירות בתחום בריונות בתנועה, סיוע באבטחת אירועים עירוניים בהתאם לתקנות ומניעה וטיפול באירועי איכות חיים, כגון: הפרעת מנוחה, עישון במקום ציבורי, הקמת רעש, סכנה, גרימת רעש מבית מגורים, גרימת רעש מעסק, גרימת רעש במקום ציבורי ועוד.

יצירת קשר לשיטור היישובי מתבצעת באמצעות מוקד 106 של המועצה בטלפון.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק תאונת אופנוע

כביש 471: רוכב אופנוע נפצע בינוני