יום רביעי , ספטמבר 23 2020
דף הבית / מתרחבים: מתחם עירוני חדש בגני תקווה

מתרחבים: מתחם עירוני חדש בגני תקווה

הוועדה המחוזית מרכז החליטה להפקיד תכנית למתחם עירוני חדש בגני תקווה שישלב מגורים, תעסוקה, מבני ציבור ושטחים פתוחים

אילוסטרציה: משרד נעמה מליס אדריכלות ובינוי ערים
אילוסטרציה: משרד נעמה מליס אדריכלות ובינוי ערים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, בראשות שירה ברנד, החליטה להפקיד תוכנית למתחם עירוני חדש בגני תקווה שישלב מגורים, תעסוקה, מבני ציבור ושטחים פתוחים. התכנית קובעת הנחיות להכנת תכניות איחוד וחלוקה לפי חלוקה לשני מתחמים.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


התוכנית כוללת 1,204 יחידות דיור שייבנו במבני מגורים בני 8-24 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-240 יוקצו עבור דירות קטנות. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 250,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה שיוקמו במבני תעסוקה בני 8-30, כ-45 דונם עבור מבני ציבור בהם שטח שיוקצו לטובת קריית חינוך חדשה, וכן כ-52 דונם של שטחים פתוחים.

התוכנית שביוזמת הרשות המקומית ונערה ע"י משרד נעמה מליס אדריכלות ובינוי ערים, ממשיכה את הפיתוח של גני תקווה בצפון. התוכנית הינה על שטח של 271 דונם וגובלת מצפון- כביש 471; ממזרח- מועצה אזורית דרום השרון; ממערב- קרית אונו ומדרום-גני תקווה.

בהיבט התחבורתי, התוכנית מתבססת על תחבורה ציבורית, כולל סלילת נתיבים יעודיים (נת"צ) והקמת מסוף לתחבורה ציבורית שממוקם בסמוך לכביש 471, וכן מערך של צירים ירוקים ושבילי אופניים.

מתכנן מחוז מרכז במינהל התכנון, גיא קפלן, ציין כי "תוכנית צפון גני תקווה הינה תכנית המשלימה את פיתוח הישוב בין כביש 471 לדרך התקווה על ידי עירוב שימושים- מגורים, תעסוקה, מבני ציבור בבנייה מרקמית המשולבת במגדלים. התוכנית הנשענת על מערך תחבורה ציבורית, כוללת הקמת קריית חינוך גדולה לצד שטח ציבורי פתוח".

התוכנית קודמה בד בבד עם תוכנית המתאר לגני תקווה שאושרה להפקדה בוועדה המחוזית בחודש שעבר. התוכנית שביוזמת מינהל התכנון, מתווה עקרונות ומדיניות ארוכת טווח לתכנון ופיתוח העיר. התוכנית כוללת תוספת של 1,700 יחידות דיור עבור יעד של כ-32,000 תושבים.

תוכנית המתאר לגני תקווה חלה על שטח כולל של כ-2,100 דונם – המרחב המוניציפאלי של הישוב. עפ"י התוכנית, נקבע כי עיקר הפיתוח יהיה בצפון היישוב.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית מציעה לשמר את מערך השטחים הפתוחים הקיים ביישוב וחיזוקו על ידי פיתוח גנים נוספים בתחום השכונות החדשות שיוקמו בעיר.
כמו כן, תוכנית המתאר מציעה להקים מתחם תעסוקה חדש בצפון היישוב שיתחבר עם אזור תעסוקה המקודם בצפון קרית-אונו, באופן שהמרחב המשותף לשתי הרשויות יהפוך למוקד משיכה למגוון שימושי תעסוקה בתחומי תעשיית ההי- טק והשירותים העסקיים הנהנה מיתרון לגודל ומקרבה למוסדות אקדמיה סמוכים ולתחבורה ציבורית.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

צילום: דנה טייטלר

חרם הזום: הורי ילדי הגנים במחאה על הלימודים מרחוק