יום רביעי , יוני 3 2020
דף הבית / איילת שקד: "ד"ר קידר טועה, יגאל עמיר רצח ויישב בכלא עד סוף חייו"

איילת שקד: "ד"ר קידר טועה, יגאל עמיר רצח ויישב בכלא עד סוף חייו"

בראיון בלעדי ל"אונו ניוז" מתייחסת יו"ר הימין החדש, שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד לתיאוריות הקונספירציות סביב רצח רבין, לכוונה לאחד רשויות מקומיות באזור, לדרישת התושבים בגבעת שמואל להרחיק פדופיל ולעוול שנעשה לדעתה לרב עוזי משולם

איילת שקד
איילת שקד

חברת הכנסת איילת שקד היא ללא ספק אחת הדמויות הפוליטיות האהובות בבקעת אונו. לראיה, לא פחות מ-31 אחוז מתושבי גבעת שמואל בחרו במפלגתה בבחירות האחרונות.

כשאני שואלת את יו"ר הימין החדש ושרת המשפטים לשעבר, איך היא מסבירה את ההצלחה הגדולה שלה בישוב היא אומרת בפשטות: "עשינו עבודת שטח טובה בישוב, שיש בו ציבור גדול מהציונות הדתית הליברלית. עשיתי שם שבת ונפגשתי עם פעילים מקומיים, כמו שוקי זוהר וגל לנצ'נר. היה מאוד מוצלח".

ימין חדש
שקד עם חבר מועצת גבעת שמואל גל לנצ'נר

האם גם בבחירות הקרובות תקבלו אחוזי תמיכה כאלה בגבעת שמואל?

"אני מקווה שלא יהיו עוד בחירות והסבל הזה ייחסך מהמדינה. בחירות נוספות הן לא טובות למדינת ישראל, כי לא ניתן להעביר בינתיים תקציבים ולטפל בגירעון. בנוסף, אני חוששת מאוד שגוש הימין ייאבד קולות בבחירות נוספות. אני פשוט לא רואה איך נרוויח ממהלך כזה".

אחת הסיבות לכך שלא מצליחים להגיע לממשלת אחדות היא כתב האישום המסתמן נגד ראש הממשלה. האם לדעתך נתניהו יכול לכהן תחת כתב אישום?

"על פי החוק, ראש ממשלה יכול לכהן גם אם הוגש נגדו כתב אישום, אחרת כל הממשלה נופלת. דעתי היא שפקיד אחד – בכיר ככל שיהיה – לא יכול להפיל ממשלה. הנושא הזה צריך להישאר בידיים של הפוליטקאים ולא של הפקידות".

בחירות 2019 ליכוד
בנימין נתניהו בכנס בחירות – דף הפייסבוק ליכוד

יגאל עמיר למד באוניברסיטת בר אילן. ד"ר מרדכי קידר, מרצה באוניברסיטה, טען כי הוא לא הרוצח. מה דעתך בנושא? מה דעתך על הדרישה לחנון את יגאל עמיר?

"יגאל עמיר רצח ראש ממשלה. על פי תיקון שעשו לחוק רוצח ראש ממשלה לא זכאי לקיצור מאסר. כל מי שמדבר על חנינה ליגאל עמיר אומר דברי הבל. לגבי קונספירציה, אני אוהבת ומכבדת את ד"ר קידר, אבל במקרה הזה הוא טועה".

לפני שבוע פרסמנו ידיעה על פדופיל בגבעת שמואל ובה הביעו השכנים חשש מפניו. מה דעתך צריך לעשות עם עברייני מין? האם לאפשר להם לחזור לקהילה?

"בכנסת הקודמת עלתה הצעת חוק שקבעה שצריך לפרסם ברבים את השמות של עברייני מין מורשעים כדי שהם לא יוכלו להגיע למקומות שבהם לא הם לא רצויים. גורמי מקצוע הסבירו שאם החוק הזה יעבור עברייני המין יפלו על השכונות החלשות שאין להם ידע או כוח לשנות את המציאות הזו. במקרה של גבעת שמואל אני חושבת שצריך ליידע את התושבים כדי שיידעו במי מדובר וכיצד להיזהר ממנו, אבל לא לפרסם את השם שלו ברבים".

שקד התייחסה בראיון לכתבה נוספת שפרסמנו בסוף השבוע במלאת 25 שנה לפרשת עוזי משולם ובה עלתה בקשה של התושבים להנציח את הרב ביהוד. כשאני שואלת אותה למה התכוונה כשאמרה שמדינת ישראל עשתה עוול לעוזי משולם היא אומרת שהתכוונה לכך שהרב הוצג בזמן הפרשה כמשוגע וברבות הימים התברר שיש צדק בדבריו.

"כשרת המשפטים הובלתי את המהלך של פתיחת המסמכים של ילדי תימן. נברנו במסמכים ופרסמנו הכל. היום מבינים שבוודאי נעלמו ילדים. לא יודעים איך זה קרה ומי הוביל את זה, אבל אי אפשר להתצעלם מהעדויות של המשפחות. לאור העובדות האלה בדקתי אפשרות לחנינה של משולם, אולם התברר לי שחנינה לאחר המוות היא הליך מאוד מורכב, לכן אני חושבת שצריך פשוט להכיר בכך שמאבקו היה מוצדק".

לסיום, האם את רואה את עצמך יום אחד מגיעה לכסא של ראש ממשלה?

"אני לא שוללת את זה ואני לא יודעת מה יהיה בעידן שאחרי נתניהו. כיום אני מובילה מפלגה ימנית ובעתיד הכל פתוח".

איילת שקד
מדף הפייסבוק של איילת שקד

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

משתתפות ומשתתפי הפורום ביחד עם ראש המועצה צילום: דוברות המועצה

גני תקווה מקדמת פורום לשוויון חברתי ומניעת אפילה