יום ראשון , מאי 16 2021
דף הבית / מחאת ההורים נגד החלטות משרד החינוך: "חינוך לפני מלונות וקניונים"

מחאת ההורים נגד החלטות משרד החינוך: "חינוך לפני מלונות וקניונים"

הערב יתאגדו הורי תלמידי בתי הספר בקריית אונו בגני תקווה כחלק ממחאה כלל ארצית, ההורים יוצאים נגד החלטות משרד החינוך וטוענים לקיפוח שכבות כיתות ה' ומעלה. יו"ר הנהגת ההורים הארצית: "אין לנו על מי לסמוך אלא על עצמנו"

מחאת הורים קריית אונו
צילום: הנהגת ההורים הארצית

הלימודים לכיתות א'-ד' ייפתחו מחדש ביום א' אחרי הסגר במתווה מיוחד. נכון לעכשיו, אין פיתרון לכיתות ה' ומעלה, מה שהזעיק את ארגוני ההורים והוציא אותם משלוותם.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו


כעת, הם מארגנים מחאה שתיערך היום (חמישי) ב-19:00 בקריית אונו תחת הכותרת – 'כולנו יוצאים לרחובות למען הילדים', שתתקיים בכניסה לשכונת רייספלד בעיר – רחוב שלמה המלך פינת יהושע באום. בהנהגת ההורים הגדירו את המחאה כצו 8 וקראו להורים להתעורר.

ראש עיריית קריית אונו צפוי להגיע וגם יו"ר הנהגת ההורים של בי"ס איילות בגני תקווה. המחאה המקומית מצטרפת לעוד מחאות כלל ארציות במספר מוקדים, כגון: ירושלים, רמלה, מודיעין, רחובות, פ"ת, לוד, הוד השרון ועוד.

מחאת הורים קריית אונו.jpg1
קריית אונו וגני תקווה מתאגדות למחאה (צילום הנהגת ההורים)

דרישות הנהגת ההורים: חזרה מיידית, באופן בטוח, של כל בתי הספר היסודיים, מענה לפן הרגשי-חברתי של כל ילדי מערכת החינוך, פתרון ומענה לילדים ומשפחות בסיכון בריאותי, כולל אי אכיפת נוכחות חובה, פתרון מלא לבגרויות, בתיאום האחראים על ההשכלה הגבוהה, חזרה של כל העל-יסודי בתוך חודש לכל היותר, בכפוף לנתוני התחלואה וחזרה מיידית של החינוך המיוחד ללמידה מלאה, בכל מוסדות החינוך.

יו"ר הנהגת ההורים הארצית, מירום שיף: "כולנו עדים להחלטות הזויות שמתקבלות ללא שום שכל או היגיון והגיעו לשיאן בימים האחרונים. יתרה מכך, למרות שהיום יום חמישי וביום ראשון תלמידי כיתות א-ד חוזרים ללימודים, עדיין אין מתווה סופי. ילדים עם סיכון בריאותי לא קיבלו מענה, אין תכנון עתידי כיצד מחזירים את שאר הילדים.

בזמן שילדינו הולכים לאיבוד בתוך הזום, למשרד הבריאות אין בכלל תכנית להחזיר את הלימודים בשכבות ה'-י"ב מאחר והבנו שאין לנו על מי לסמוך אלא רק על עצמנו וזוהי חובתנו הבסיסית לדאוג לעתיד ילדינו, אנו נצא היום להפגנות במוקדים מרכזיים ברחבי הארץ בכדי להעביר למשרדי הממשלה מסר ברור וחד משמעי: אל תוותרו על עתידם של ילדי ישראל! אל תפקירו את חינוך ילדינו!!"

איילת גבאי, מהנהגת ההורים בקריית אונו וממארגני המחאה: "יש המון ביקורת על האופן שמחזירים את הילדים וגם על כיתות ה'-ו' שבכלל שכחו אותם בבית ואת כל החטיבה. אף אחד לא מדבר על כיתות ה'-ו'. המחאה היא להחזיר את הלימודים ואת מערכת החינוך לפני שמחזירים את הקניונים. יש פה סדר עדיפויות לקוי ברמות. לדברי גבאי, ייתכן כי ראש העיר ישראל גל יגיע אף הוא לתמוך במחאת ההורים. "גם ראשי הרשויות כבר מיואשים מההתנהלות".

מחאת הורים
מחאת ההורים (צילום: הנהגת ההורים הארצית)

מתי התחלתם לגלגל את הרעיון של המחאה?
"זה התחיל להתגלגל אתמול, אחרי שפורסם מתווה הזוי שמחזירים את כיתות א'-ב' ליומיים בשבוע ואת כיתות ג'-ד' ל-5 ימים. אחרי זה פורסם היום מתווה נוסף של 4 ימים מינימום של א'-ד', שגם אותו ועדת החינוך סירבה לקבל כי לא היה מנומק".

גבאי דיברה גם על ההשלכות העתידיות: "כיתות ה'-ו' זה שכבות ששכחו, אף אחד לא מדבר עליהן, אף אחד לא דן בפערים הפדגוגיים שהם צוברים, הרגשיים, החברתיים, הם יושבים בבית לבד, ההורים בעבודה. המחאה היא למשרד החינוך על המתווים המגוחכים, על ההפקרות של הילדים, על זה שקבלת ההחלטות מעוותת ולא מחוברת למציאות".

איילת גבאי מהנהגת ההורים בקריית אונו (צילום פרטי)

יכול להיות שאתם ההורים "נחמדים מדי"?
"אנחנו לא נחמדים. אנחנו עייפים, מותשים. כולם אמרו בהנהגת ההורים שהגיע הרגע לפוצץ את העניינים ולצאת לרחובות, אחרי אינספור מכתבים למשרדי הממשלה, וראיונות טלוויזיוניים ומחאות זום. זה לא עובד, צריך לצאת לרחובות".

אורית בן יוסף, יו"ר משותף בהנהגת ההורים בבית ספר 'עלומים' וחברת הנהגה בחטיבות 'בן צבי' ו'פרס': "הילדים שלנו חיים במציאות שפוגעת בהם נפשית וחברתית, יש עוד דברים בחיים חוץ מקורונה. בשביל בריאות הנפש שלהם הם חייבים מסגרת שתכיל אותם, מקום אליו הם יגיעו כל בוקר ולא יסתובבו ברחובות כל ערב. הם חשופים לפגיעות שנובעות משעמום וחוסר תעסוקה. כואב לי שהם נאלצים בגיל הזה להתמודד עם מצבים שלא מתאימים לילדים בגילם".

יו"ר בית ספר איילות בגני תקווה, לילך קפלן: "הנהגת ההורים היישובית של גני תקווה קראה היום לכל הורי היישוב להגיע למחאה ולהצטרף למחאת ההורים הארצית. יצאנו בקריאה זאת כיוון שהגענו לנקודת קצה, לא ניתן להכיל את המצב הקיים עוד רגע אחד. המציאות מראה מאבקי כוחות פוליטיים, מתווים מנותקים מהשטח שלא מתחשבים בתנאים בהם מצויים מנהלי/ות צוותי החינוך, בילדים ובהורים.

את המחיר הכבד משלמים הילדים והילדות שלנו – בראש ובראשונה פגיעה רגשית, נפשית וחברתית, וכמובן פגיעה לימודית וצבירת פערים שסיכוי קלוש שיהיה ניתן להשלימם. הילדים שלנו זקוקים שנשמיע את קולנו, למען ההווה ולמען העתיד שלהם.

מטרת המחאה היא פנייה בדרישה למצוא דרך בטוחה להחזרת מערכת החינוך לתפקוד מלא ככל האפשר, מענה להיבטים הרגשיים-חברתיים של כלל הילדים, מענה לילדים ומשפחות בסיכון בריאותי, ופתרון מלא לנושא הבגרויות בתיאום עם המל"ג".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

2437D94A-10E2-4B60-9249-8ECDC28E9086

רקטה נפלה בחניית מבנה ציבורי בגבעת שמואל, פצוע בינוני ופצוע קל