יום רביעי , יוני 3 2020
דף הבית / אור יהודה / אור יהודה הציגה את מערכת החינוך בהתמודדות לפרס חינוך ארצי

אור יהודה הציגה את מערכת החינוך בהתמודדות לפרס חינוך ארצי

במשך כ-4 שעות הוצגו פרויקטים ייחודיים, תכניות, סיפורים אישיים ושיטות עבודה בפני הוועדה בראשות גילה נגר, משנה למנכ"ל משרד החינוך. ראש העיר, ליאת שוחט: "גאה במערכת החינוך שמספקת מענה לכל אחד מתלמידיה"

בית ספר באור יהודה. צילום אילוסטרציה
בית ספר באור יהודה. צילום אילוסטרציה

אחרי חודשים ארוכים של הכנות והתרגשות רבה, הוצגה בשבוע שעבר מערכת החינוך העירונית במסגרת וועדת פרס החינוך הארצי. אחרי שהעיר עברה בהצלחה את השלב המקדים של הוועדה המחוזית, ניגשה אור יהודה יחד עם עוד 20 רשויות ברחבי הארץ להתמודדות ברמה הארצית, כאשר חברי הוועדה בראשות המשנה למנכ"ל משרד החינוך, הגב' גילה נגר, הגיעה לעיר כדי להכיר מקרוב את מערכת החינוך העירונית. את נגר ויתר צוות חברי הוועדה קיבלו ראש העיר, ליאת שוחט, מנהלת אגף החינוך, דלילה אשכנזי, ומנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, חיה שיטאי.

במסגרת פרס החינוך נבחנים עשרות קריטריונים בתחום הלמידה, ההישגים, חיזוק המנהיגות החינוכית, ביצוע יוזמות עירוניות לקידום חינוך מדעי, טכנולוגי ומקצועי, פיתוח יוזמות לקידום מעורבות חברתית ואזרחית, טיפוח אקלים מיטבי לחיזוק החוסן, ועוד.

חינוך באור יהודה צילום איתן אלחדז
חינוך באור יהודה צילום איתן אלחדז

הביקור של הוועדה התקיים בחט"ב יובלים, ולטובת האירוע התגייסו עשרות אנשי חינוך מהעיר: אנשי אגף החינוך, מנהלי העירייה, מנהלי בתי הספר, צוותי הוראה, נציגי הפיקוח במשרד החינוך, גננות, הורים, תלמידים, מחלקת הנוער העירונית ושותפים נוספים. במרכזו של הביקור הוצגו מיצגים רבים שעליהם עומלים כלל אנשי החינוך בעיר, ביניהם "בוקר בריא" שבמסגרתו קיבלו האורחים שתייה קלה ומזון בריא כחלק מתפיסה חינוכית שהעיר מובילה.

בהמשך הוצגה תערוכה מרשימה בנושא "מסע בזמן – עבר, הווה, עתיד" ובמסגרתה הציגו התלמידים את ההיסטוריה הענפה של העיר החוגגת 70 שנה להיווסדה, הצגת 17 הפסיפסים שנוצרו על ידי התלמידים מכל מוסדות החינוך שמבססים את ערכי השייכות והזהות היהודית-ישראלית של התלמידים למורשתה של העיר. בשלב הבא הציגו שוחט ואשכנזי את מערכת החינוך העירונית תוך הצגת ההישגים המרשימים בצד האתגרים שעוד נכונו לעיר. במרכזו של המפגש הוצגה התכנית האסטרטגית לחדשנות בחינוך שמתבצעת בשנתיים האחרונות בעיר.

חינוך באור יהודה צילום איתן אלחדז

בלב המפגש הוצגו בפני חברי הוועדה התכניות הייחודיות בתחום קידום נוער, חינוך מיוחד, ביסוס מרכז המצוינות, צמצום נשירה והתמדה, תנועות ומרכזי נוער, גיוס משמעותי לצה"ל, ועוד. בסיומו של החלק הזה הופיעו תלמידי להקת שבא מבית הנוער קדימה צעירים שפצחו ב"שבט אחים ואחיות". אחד הרגעים המרתקים היה הכניסה של חברי הוועדה לחדר מחשבים שהוכן כ"קוקפיט" של תא טייס והכיל 17 מחשבים דמויי "שעונים ביולוגים" שכללו מיפויים וניתוחי עומק של מערכת החינוך העירונית כחלק מהתפיסה של העיר הוא לבצע פעולות ממוקדות ומדויקות שמגיעות עד לאחרון התלמידים בכל רצפי הגיל.

אחד הרגעים המרגשים ביותר היה ב"שיח סלון" שאותו הוביל מנהל התיכון, ד"ר נתי ברק, בנושא "פיתוח מקצועי", ובמסגרתו הוצגו סיפורים אישיים שהראו עבודה של מערכת החינוך גם בתחום המצוינות וגם בטיפול במקרים מאתגרים. המפגש ננעל בתערוכה של "מדעניות העתיד" של תפוח הפיס, להקת בנות מסעדיה גאון והצגת גני הילדים.

ראש העיר, ליאת שוחט, סיכמה: "אני גאה במערכת החינוך שמספקת מענה לכל אחת ואחת מתלמידיה ותלמידותיה, ובעיקר שבעת רצון מההתגייסות של כלל אנשי החינוך המעורבים בעיר שמאוחדים סביב המטרה לקידום המטרות החשובות שלנו בתחום החינוך. אנו משקיעים משאבים רבים בחינוך ורואים את התוצאות בכל התחומים, ובכוונתי להמשיך ולהפוך מערכת החינוך לכזו שתושבי העיר יהיו גאים בה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

GINDI. צילום: יח''צ

שלמו 100,000 ₪ ותוכלו לגור בשכונה המבוקשת ביותר בישראל