יום שישי , יולי 3 2020
דף הבית / דרישה בעיריית אור יהודה: לבדוק את פעילותו הפוליטית של הרב מדהני

דרישה בעיריית אור יהודה: לבדוק את פעילותו הפוליטית של הרב מדהני

ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט, פנתה לרב הראשי לישראל בעקבות הצהרות שניתנו לאחרונה על ידי הרב נדב מדהני שפעל פוליטית על אף שהדבר מהווה איסור על פי החוק

רב הקהילה האתיופית באור יהודה
רב הקהילה האתיופית באור יהודה

ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט, פנתה לפני מספר ימים לרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף שליט"א המשמש גם כנשיא מועצת הרבנות הראשית, זאת בדרישה לקיים בדיקה רצינית על מעורבות פוליטית אסורה לכאורה של הרב נדב מדהני בבחירות לראשות העיר אור יהודה.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


בפנייתה מציינת שוחט כי על אף שבשנה האחרונה הגיעו לאוזניה שמועות לפיהן הרב, שמחזיק במשרה ציבורית ולכן אסור לו להיות מעורב פוליטית, נקט בעמדה פוליטית בבחירות 2018 ותמך בעוזי אהרון, היא בחרה להתעלם מרעשי רקע.

האיסור של עובדי ציבור, ובוודאי רבני קהילה וערים מהווה עבירה חמורה ועל כן מבקשת כעת ראש העיר לבצע חקירה של העניין, כולל זימון הרב לשימוע והטלת סנקציות במידת הצורך.

הדברים נחשפו בתקופה האחרונה באמצעות העתירה שהגיש הרב כנגד הכוונה להקים את בית הכנסת לקהילה האתיופית. "התנגדות הרב (לבניית בית כנסת) הגיעה לשיאה בשבוע שעבר משפנה לבית המשפט לקבלת צו אשר ימנע את בניית בית הכנסת", כתבה שוחט. "בתצהיר אשר צירף הרב לעתירה, הודה הוא בפה מלא כך: 'ברם שיתוף הפעולה בין הצדדים עובר לפרסום תוצאות הבחירות המקומיות הופסק באופן פתאומי וחד צדדי מטעם העירייה משהתקבלו תוצאות הבחירות בגלל תמיכתו של מנהל העמותה במועמד מתחרה של ראש העיר המכהנת'".

כך בדבריו כמי שבאותה עתירה הציג עצמו כמנהל העמותה הדגיש הרב מדהני כי תמך ביריב פוליטי של שוחט. למכתבה צירפה ראש העיר כתבה שפורסמה לאחרונה באונו ניוז שבה נטען על ידו כי "ראשת העיר אור יהודה משפילה אותי בגלל שתמכתי בעוזי אהרון", טענה שכמובן מוכחשת על ידי ראש העיר.

עו"ד ששון כביר מגיב לטענות הללו: "הרב מדהני לא עוסק בפוליטיקה נקודה. העירייה מנסה להסית את תשומת הלב מהריסת בית הכנסת באמצעות טענות שגויות ודמגוגיות.
כמו שנטען קודם לכן שבית הכנסת נבנה ללא היתר ולא כך הדבר (קיים היתר משנת 2007), העירייה משתמשת בטענות לא מדויקות עובדתית בלשון עדינה תוך הטעיית הציבור במקום לקיים את הסיכומים וההבטחות שנתנו על ידה לרב מדהני.
הרב מתנגד להריסת בית הכנסת מאחר וזה בניגוד להלכה. לפי ההלכה, אסור להרוס בית כנסת לפני שבונים בית כנסת חדש. היה סיכום בין העירייה לרב לפני הבחירות האחרונות, היום לאחר הבחירות ממדרים אותו מכל פעילות שקשורה לבית הכנסת ולא מספקים מידע לגבי הבנייה. הם גם זזו מההסכמות המקוריות".

עו"ד ששון כביר
עו"ד ששון כביר

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. זכותו של הרב לבחור במי שהוא רוצה. כמו שרב העיר הרב ציון כהן תמך בליאת שוחט והשפיע גם עלי לבחור בה. יש לי הקלטה של זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

כיתת ותיקים

מסיבת סיום לכיתת ותיקים בגני תקווה