יום חמישי , יולי 9 2020
דף הבית / האופוזיציה האמיתית באור יהודה

האופוזיציה האמיתית באור יהודה

גבי גפן, ממובילי התנועה החברתית "או יה" באור יהודה, מדבר בראיון ל"אונו ניוז" על הפעילות החברתית ומכחיש כל מניע אישי מול ראש העירייה: "אני לא מכיר אותה אישית, מעולם לא דיברתי איתה והיא לא מעניינת אותי"

גבי גפן
גבי גפן
אור יהודה מתחממת לאחרונה. יותר ויותר נשמעים קולות ביקורת, אבל פחות מכיוון שורות האופוזיציה במועצה, אלא יותר מצד "או יה" – קבוצת תושבים, בראשות גבי גפן, שרבים רואים בה האופוזיציה האמיתית בעיר.
גבי, מדוע הקמת את או יה?
"תמיד הייתי מעורב ופעיל בעניינים ציבורים, כמאמן וכיו"ר מועדון כדורסל. בית"ר ירושלים בכדורסל הוא יותר פרויקט חברתי שמאפשר לילדים מעוטי יכולת לקבל מסגרות. לאורך השנים נתקלתי בהרבה קשים ודאגתי למצוא פתרונות לאותם אנשים. זה א'-ב' של חינוך. כשאני רואה את המצב באור יהודה אני מבין שחייבים לטפל בשורש הבעיה. נתקלתי בירושלים בילדים משכונות מצוקה שמוציאים בגרות עם ציונים יפים ופה ליד הבית שלי באור יהודה, לא נגשים ילדים לחמש יחידות מתמטיקה. העירייה צריכה להתעורר, וזה יקרה רק אם התושבים ידרשו זאת".
האם יש קשר בינך לראש העיר? נראה שיש קרע עמוק ביניכם.
"אני לא מכיר אותה אישית ומעולם לא דיברתי איתה. אין לי איתה שום קשר והיא לא מעניינת אותי. אני רחוק מהעסקנות העירונית. חשוב לי להקים קול צעקה כשאני רואה מפגעים. יש דברים בעיר הזאת שחייבים טיפול דחוף".
ליאת שוחט ראש עיריית אור יהודה
ליאת שוחט ראש עיריית אור יהודה
היו לך הצעות מהפוליטיקה הארצית שלא לקחת?
"היו כמה פניות לפני מערכות הבחירות האחרונות, אבל בית"ר ירושלים זה מפעל החיים שלי. זה מה שאני רוצה לעשות. פוליטיקה לא מעניינת אותי".
אז אתה לא רוצה להחליף את שוחט?
"אני עובד ביום במה שאני הכי אוהב לעשות. לאמן כדורסל, לחנך ילדים לערכים, למצוינות. זה מהנה, זה מאתגר, זה מפעל החיים שלי. במשך שנים נאבקנו בביורוקרטיה העירונית. זה לא היה קל. כשאני רואה את המצב באור יהודה אני מבין שצריך לפעול באותה אינטנסיביות כדי להביא שינוי בעיר. יכול להיות שבעתיד 'או יה' תהיה חלק מהמציאות הפוליטית בעיר. לא בטוח שמתוך בניין העירייה, אבל לפחות כגורם שמשפיע על החלטות העירייה לטובת התושבים".
עיריית אור יהודה
עיריית אור יהודה
כמה פעילים יש לכם בחזית התושבים?
"יש יותר מאלף איש שפקדנו ומביעים תמיכה בדרישות שלנו מהעירייה. אנחנו מסיירים בעיר, משוחחים עם תושבים, בעלי עסקים אנשי חינוך, קשובים לבעיות, למצוקות. לאחר מכן אנחנו מעלים את הנושא לדיון ציבורי, בין אם באמצעות הפייסבוק ובין אם בשאילתות לעירייה. פעם בחודשיים אנחנו מוציאים עלון לטובת אלה שלא נמצאים ברשתות החברתיות שידעו מה נעשה בעיר. יש לנו פעילים בכל שכונה באור יהודה ואנחנו יודעים כול מה שנעשה בעיר המטרה שלנו שכמה שיותר תושבים יהיו מעורבים ופעילים. שידרשו דין וחשבון מנבחרי הציבור, על תשתיות, תקציבים, חינוך. לא מספיק להיזכר פעם בחמש שנים להצביע, צריך לדרוש יום יום מהעירייה לפעול לטובת הציבור".
מה הכי חשוב לקדם בעיר שלדעתך העירייה לא עושה?
"לשפר את הנראות של העיר, צריך להפסיק עם ההזנחה. ליצור מקומות בילוי לצעירים, לשפר את החינוך בעיר. צריך להחזיר את הגאווה לעיר, לגרום לאנשים לרצות לבוא לגור, לעבוד ולבלות בעיר".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

עדי בלומנפלד

עדי בלומנפלד נבחרה למנכ"לית החברה לפיתוח אור יהודה