יום ראשון , מאי 31 2020
דף הבית / המדריך לסטודנט: המלגות השוות ביותר לסטודנטים באור יהודה

המדריך לסטודנט: המלגות השוות ביותר לסטודנטים באור יהודה

נמצאים בעיצומה של תקופת המבחנים ומתקשים לשלב עבודה ולימודים בו זמנית? אולי אתם לא חייבים. החלטנו לבדוק עבורכם, סטודנטים הגרים בעיר, את כל הפרטים אודות המלגות השוות ביותר שיש לאור יהודה להציע לתושביה ומלגות כלליות, כך שתוכלו גם להתנדב , גם ללמוד ועדיין ישאר לכם זמן לצאת עם חברים ולהנות.

מלגות לתושבי אור יהודה
מלגות לתושבי אור יהודה

כשהיינו קטנים היו שואלים אותנו "מה תרצו לעשות כשתהיו גדולים"?, אנחנו מאמינים שהתשובה אצל רובנו השתנתה לא מעט פעמים לאורך השנים.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


החלטנו באונו ניוז לעשות קצת סדר ולהמליץ במיוחד עבורכם על המלגות השוות ביותר שיש לעיר אור יהודה להציע לתושביה, מה שתצטרכו לעשות זה להתנדב מספר שעות בעיר במגוון פרוייקטים מיוחדים שיתנו לכם מעבר לסיוע הכספי, הרבה ערך מוסף. אז למה אתם מחכים, לכו להירשם ובהצלחה!


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות אור יהודה  – להצטרפות


אז לפני שנתחיל, ישנם כמה קריטריונים שאתם אמורים לעמוד בהם על מנת לקחת חלק בקבלת המלגה:

1. תושב אור יהודה (עפ"י תעודת זהות בפועל) המתגורר בעיר לפחות שנתיים.

2. סטודנט לתואר ראשון או שני במוסד להשכלה גבוהה בארץ (אוניברסיטה או מכללה) המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה.

3. על המועמד ללמוד לפחות 12 שעות שבועיות (סטודנט באוניברסיטה הפתוחה לפחות 4 קורסים בשנה)

4. שכר לימוד שנתי אוניברסיטאי

המלגה מטעם העיר מתחלקת על פי סכומים המותאמים לשעות ההתנדבות השנתית בקהילה, כאשר ישנן מספר אפשרויות להתנדבות שעל פיהן ייקבע גובה המלגה.

* סטודנט שיתרום לקהילה 100 שעות התנדבות שנתיות – יקבל מלגה על סך 5,000 ₪

* סטודנט שיתרום לקהילה 50 שעות התנדבות שנתיות – יקבל מלגה על סך 2,500 ₪

* סטודנט חונך בפר"ח יקבל מלגה על סך 1,000 ₪ בנוסף למלגת פר"ח. חונך בפרויקט זה יכול להגדיל את המלגה על ידי הוספת שעות התנדבות בקהילה

* סטודנט חונך בפרויקט "חינוך לפסגות" יקבל מלגה על סך 1,000 ₪ בנוסף למלגת הפרויקט. חונך בפרויקט זה יכול להגדיל את המלגה על ידי הוספת שעות התנדבות בקהילה

* מלגה מוגדלת בשיתוף מפעל הפיס

* סטודנט שאין באפשרותו לתרום לקהילה יקבל מלגה על סך 500 ₪

בנוסף ישנם כמה מלגות נוספות בכל הנוגע למוצא, ספורט, קהילה גאה, ניצולי שואה ועוד:

מלגות עידוד מצוינות בספורט – מלגות לעידוד מצוינות בתחרויות אס"א – איגוד הספורט האקדמי. סטודנטים וקבוצות שמייצגים את המסלול האקדמי המכללה למינהל בתחרויות ספורט לאורך שנת הלימודים וזוכים במקום 1 – 3 זכאים למלגה. להגשת מועמדות יש לפנות לרכז הפעילות הספורטיבית בקמפוס, שמעון אמסלם.

מלגה מטעם הקרן סיוע לסטודנטים – משרד החינוך, היקף המלגה: 12480₪ -אין צורך בביצוע פעילות חברתית עבור המלגה! , המועצה להשכלה גבוהה ומשרד החינוך מעניקים מלגות סיוע לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון במוסדות להשכלה גבוהה שהוכרו על פי חוק המל"ג, לתלמידי מכינות קדם אקדמיות, ולסטודנטים הלומדים במכללות לתעודת הנדסאי. המלגות אשר יוענקו יקבעו לפי רמת הזכאות של הסטודנט ינועו בין 4,000 ל-12,480 ש"ח.
מלגת מרטין גהל – מלגה לסטודנטים מעוטי יכולת –  גם במלגה זו אין צורך בביצוע פעילות חברתית עבור המלגה! קרן המלגות מרטין גהל מעניקה מלגות לסטודנטים/ות אשר נמצאים במצוקה כלכלית. כדי להגיש מועמדות יש לשלוח מכתב פנייה אישי לקרן, לרחוב מרטין גהל 9 בפ"ת (מיקוד 4951252). ניתן להוסיף כל מסמך אשר מעיד על מצוקתו הכלכלית של הסטודנט/ית.

מלגת קרן אלרוב – היקף המלגה: 10,000₪ – תנאי סף להגשת מועמדות: סטודנטים/ות אשר הינם דור ראשון להשכלה גבוהה בארץ (לשני ההורים אין תואר אקדמאי) ועולים חדשים. צעירים שהתקבלו ללימודי תואר ראשון/לימודי תעודה באחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה המוכרים ע"י המל"ג. סטודנטים הנמצאים בשנה א' לתואר. עדיפות תינתן לצעירים ששירתו בצה"ל או שהתנדבו בשירות לאומי/אזרחי. סטודנטים שאינם מקבלים/יקבלו מלגת לימודים נוספת העולה על50% משכר הלימוד.

student-849821_960_720

התאחדות הסטודנטים – האחווה הסטודנטיאלית הגאה – היקף המלגה: 5200₪. "האחווה" הינה הארגון הסטודנטיאלי הלהט"בי בישראל, ומפעילה 25 קבוצות חברתיות בקמפוסים שונים ברחבי הארץ, במכללות ובאוניברסיטאות, מתל חי שבצפון ועד בן גוריון שבדרום. הפעילות כוללת ארגון אירועי גאווה, הרצאות, פאנלים, מפגשי קבוצות אחת לשבועיים וסמינרים ארציים. התפקידים הדרושים: רכז/ת איזור- אחריות על 5 קבוצות באיזור מסויים והכשרת צוותי ההנחייה שלהן, ליוויים ותמיכה בהם במהלך השנה. רכז/ת משאבי אנוש- אחריות על גיוס, מיון, גיבוש וניצול המשאב האנושי של מתנדבי ומתנדבות האחווה. רכז/ת יחסי ציבור- מיתוג האחווה וייצוגה אל מול גופי תקשורת, הקמפוסים והמדיה החברתית.

התאחדות הסטודנטים – סטודנטים למען אזרחים ותיקים – הפרויקט הלאומי – היקף המלגה: 5600₪ , בישראל ישנם כ­200,000 ניצולי שואה, רבים מהם אינם מוכרים לרשויות המדינה או לקרנות הסיוע ותפקידנו הוא להגיע אל כל הניצולים ולסייע בידם לממש את זכויותיהם. מטרת הפרויקט נחלקת לשני מישורים: האחד, סיוע בבירור זכויות ניצולי השואה המגיעות להם על­ פי חוק ובמקרים רבים הם כלל לא מודעים לקיומן. במישור השני, איסוף סיפוריהם האישיים של הניצולים במטרה לשמר את הזיכרון ולעצב את תודעת החברה הישראלית. אופי הפעילות – לאחר ההכשרה, יקבל כל סטודנט רשימת ניצולים מהרכז האזורי ויחל בפעילותו עם הניצולים. הפעילות תיעשה בתיאום עם הניצול בהתאם לנוחיות הסטודנט.

התאחדות הסטודנטים – סטודנטים למען אזרחים ותיקים – מחשבים. מלגה על סך 5,600 ש"ח בתמורה ל-130 שעות התנדבות. תכנית משותפת של התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל והמשרד לשוויון חברתי המשלבת עשייה של סטודנטים ואזרחים ותיקים. מטרת הפרויקט היא לצמצם את הפער הדיגיטלי באמצעות שיח בין­ דורי לאפשר לכל אזרח ותיק נגישות לעולם המחשבים. את מערך החונכות יפעילו סטודנטים ממגוון הפקולטות השונות, אלו יעבירו הדרכה לציבור האזרחים ותיקים בתחום המחשבים. הפעילות תתקיים במרכזי יום לקשיש הפועלים משעות הבוקר ועד הצהריים, כאשר כל סטודנט ידריך קבוצה של ותיקים.

קרן מכבים ליוצאי איראן – מלגת קרן מכביםהיקף המלגה: אין צורך בביצוע פעילות חברתית עבור המלגה! המלגה מיועדת לסטודנטים יוצאי איראן או בעלי זיקה (דור שני/שלישי). מלגות קרן מכבים מיועדות לסטודנטים לפי הקריטריונים הבאים: לימודים לתואר אקדמי בתכנית לימודים מלאה במוסד מוכר ע"י המל"ג, בעדיפות לתלמידי תואר ראשון (לרשימת המוסדות לחץ כאן). שירות צבאי או לאומי (מינימום שנה), למעט במקרה של עולים חדשים או פטור מסיבות רפואיות (בצירוף אישור). גיל מרבי להגשת מועמדות: 30. זיקה לאיראן: עולים מאיראן ו/או צאצאים של עולי איראן מדור ראשון ושני. מצב סוציו-אקונומי. סכום המלגה המדויק יפורסם עם קבלת אישור על קבלת המלגה.

תכנית "חבר כלבבי" היקף המלגה: 10000₪, "חבר כלבבי" – תכנית מלגות מבית התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, משרד החקלאות, קרן פילנתרופית ועמותת S.O.S חיות. במסגרת התכנית סטודנטים ישמשו כמשפחות אומנה לכלבים שממתינים לאימוץ וכן לספק להם מחסה וטיפול, עד למציאת בית חם וקבוע. מלגה על סך 10,000 ש"ח תוענק על ביצוע 35 שבועות של אומנה לאורך השנה.

לסיכום, מקווים שהצלחנו להרגיע אתכם ולעזור לכם להגיע ללימודים בראש שקט יותר. אז כל שנותר הוא לאחל הצלחה רבה בלימודים וזכרו שכמו הרבה שלבים אחרים בחיים, גם זה עובר, אז תירשמו, תלמדו ותהנו!

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

2 תגובות

  1. סופסוף כתבה שימושית, מנוסחת בצורה קולחת ועניינית.
    כל הכבוד!

  2. סופסוף כתבה מושקעת ועניינית!
    כל הכבוד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

משרד הבריאות פרסם מסלולים נוספים לחולי קורונה מאומתים באור יהודה

כללית: בדיקות קורונה יזומות בקרב כ-85 תלמידים וצוותי חינוך באור יהודה