יום שישי , יולי 3 2020
דף הבית / מדוע מקימה עיריית אור יהודה קומה שנייה מעל גן ילדים ולאיזה צורך?

מדוע מקימה עיריית אור יהודה קומה שנייה מעל גן ילדים ולאיזה צורך?

ד"ר נסים ארביב ("סיעת רק") נמנע בהצבעה על הקמת קומה שנייה מעל גן ילדים בנווה רבין: "התשובות שקיבלתי לא הניחו את דעתי והמספרים לא הסתדרו". העירייה: "מוטב לאלו שמעלים טענות הזויות ללמוד את הנושא בטרם הם יוצאים בהשמצות"

העבודות מעל גן הילדים
העבודות מעל גן הילדים

בשכונת נווה רבין באור יהודה מתבצע בימים אלה פרויקט בניית מעלית וקומה שנייה מעל גן ילדים. הפרויקט מעורר תמיהות בקרב חברי אופוזיציה שביקשו בישיבת המועצה האחרונה הבהרות בנושא.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


אחד מהם הוא ד"ר נסים ארביב ("רק עוזי אהרון") שאומר בשיחה עם "אונו ניוז": "נמנעתי בהצבעה כי התשובות שקיבלתי לא הניחו את דעתי. לא הבנתי למה אני צריך לאשר מיליון וחצי שקל כשעלות של גן עולה 800 אלף שקל. המספרים לא מסתדרים לי".

נסים ארביב

נסים ארביב (מימין)

לדבריו, "אף אחד לא הסביר מה יהיה בקומה השנייה. רק אמרו שזה לשימוש עתידי".

גורם במועצה אומר כי "חמור שלא הובאה לידי חברי המועצה הידיעה כי מדובר בבנייה שכבר החלה ואישור התקציב ניתן בדיעבד".

אותו גורם הביע תמיהה גם לגבי המעלית. "לא ברור לשם מה המעלית במקום", הוא אומר. "אם מדובר במעלית עבור הילדים הרי שהמעלית הייתה צריכה להיות בתוך המבנה ולא מחוצה לו".

מהעירייה נמסר: "כפי שצוין בישיבת המועצה האחרונה, על פי החוק כל מבנה ציבורי שנבנה ביותר מקומה אחת מחייב הקמת פיר מעלית לטובת נגישות. למען הסר ספק, אין אפשרות חוקית לבנות היום מבנה ציבורי בקומות ללא פיר מעלית. העירייה פועלת על פי החוק, ומוטב לאלו שמעלים טענות הזויות כגון 'למה צריך מעלית?' ללמוד את הנושא בטרם הם יוצאים בהשמצות שמובאות בכסות של ביקורת".

עוד הוסיפו כי "מאחר והקומה נבנתה על קומה קיימת, גם עלויות הבנייה נחסכו".

בעירייה הבהירו מעל לכל ספק כי המעלית לא מיועדת לילדי הגן. "צוין באותה ישיבה כי הקומה השנייה המתוכננת היא קומה לצורכי הקהילה ולא לצורך גן הילדים שמופעל במקום. לכן לא הגיוני שמי שיעשה שימוש עתידי בקומה השנייה יצטרך להיכנס לגן הילדים בשביל לעלות לקומה השנייה", נמסר מהעירייה. "ביטחון ילדי אור יהודה הוא הדבר החשוב עבור ראש העיר והנהלת העיר ולכן נדרשה הפרדה בין המשתמשים בקומה השנייה לבין גן הילדים. לא תהיה פעילות במקביל בין הקומה שתשמש את הקהילה לבין גני הילדים".

מתגובת העירייה לא ברור מה יהיה הייעוד של הקומה השנייה. "בימים אלו מתקיימת בחינה מקיפה של כלל הבקשות למבני ציבור בשכונה, ולאחר מכן יוחלט כיצד להשמיש אותה".

ומה לגבי העובדה שחברי המועצה הצביעו על פרויקט שכבר בעיצומו? על כך אומרים בעירייה כי "בניית הקומה השנייה לא נעשתה במחשכים, אלא בשקיפות מלאה ועל פי הוראות החוק. מרבית חברי המועצה מסיירים בשטח ורואים את התקדמות הבנייה, דבר המצופה מכלל נבחרי הציבור, ואנו מצפים מהספקנים ואלו שמעלים את הטענות שלא מחוברות למציאות – ללמוד את הנושאים בטרם הישיבה, לקיים פגישות עבודה עם הגורמים המקצועיים, לסייר בעיר ולקבל מענה לשאלות שהם מעלים, ככל והם באמת מצפים שיתייחסו לכך ברצינות".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

כיתת ותיקים

מסיבת סיום לכיתת ותיקים בגני תקווה