יום שישי , ספטמבר 24 2021
דף הבית / סערה באור יהודה: האם שלמה סיונוב ימונה למ"מ וסגן ראש העירייה?

סערה באור יהודה: האם שלמה סיונוב ימונה למ"מ וסגן ראש העירייה?

בשבועות האחרונים שאלה זאת מעסיקה רבות את חברי מועצת אור יהודה. שניים מהם מתנגדים למינוי, שאמור להיכנס לתוקף בעוד פחות משבועיים

שלמה זלמן סיונוב (צילום סטודיו גבריאל)
שלמה זלמן סיונוב (צילום סטודיו גבריאל)

בעוד פחות משבועיים, ב-1.8, אמור להיכנס לתוקף מינויו של חבר המועצה מטעם ש"ס שלמה זלמן סיונוב למ"מ וסגן ראש עיריית אור יהודה, אך לא ברור אם אכן זה יקרה. בשבועות האחרונים מופעלים לחצים כבדים ממספר גורמים על סיונוב לוותר על התפקיד. נציין כי לפי ההסכם הקואליציוני שנחתם בין ש"ס לראש העירייה סוכם כי במחצית השנייה של הקדנציה הנוכחית ש"ס תקבל לידה סגנות בשכר עד לסוף הקדנציה בתנאי שכל שלושת חברי המועצה של ש"ס יהיו שותפים ונאמנים לקואליציה, אך דבר זה לא קרה.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


נזכיר כי ש"ס קיבלה שלושה מנדטים בבחירות האחרונות לרשויות המקומיות ב-2018, אחרי משא ומתן עם ראש העירייה ליאת שוחט סיעת ש"ס הצטרפה לקואליציה. שלושה חודשים לאחר מכן אחד הנציגים של ש"ס דוד חיון התפטר מהמועצה ונכנס במקומו ליאור אגאי. מיד בכניסתו אגאי פרש לאופוזיציה ושנה אחריו יו"ר הסיעה ציון גזלה הלך בעקבותיו. רק זלמן סיונוב, שזוהי הקדנציה הראשונה שלו בתור חבר מועצה, נשאר בקואליציה.

בעקבות פרישת שני חברי סיעת ש"ס לאופוזיציה ניתנה הסגנות בשכר לסיעת כל העיר וליו"ר שלה אלירן אליה, שכעת מכהן כמ"מ וסגן ראש העירייה בתואר. ראש העירייה החליטה למנות את סיונוב לסגן ראש העירייה בתואר והוסיפה לכך גם את התואר מממלא מקום ראש העירייה. בישיבת המועצה שהתקיימה ב-26.5 הביעו את התנגדותם למינוי חבר המועצה אגאי ועוזי אהרון (הלב של אור יהודה), שהיה בעבר חבר סיעת ש"ס ופרש מהמפלגה והקים מפלגה עצמאית. חבר המועצה גזלה לא נכח בישיבה.

שלמה זלמן סיונוב וליאת שוחט. צילום: עיריית אור יהודה
שלמה זלמן סיונוב וליאת שוחט. צילום: עיריית אור יהודה

מקורביו של סיונוב מספרים כי 35 רבני קהילות באור יהודה, בהם הרב רפאל עגיב, הרב יוסף בנימין והרב יוסף קרלנשטיין, תומכים במינויו לתפקיד. הם אף שיגרו מכתב ב-29.6 לחברי מועצת חכמי התורה של ש"ס, ליו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי ולחברי הכנסת של המפלגה. "באנו בזאת כל רבני הקהילות כאן בעיר אור יהודה להמליץ בעד נציגנו היקר, שלמה זלמן סיונוב הי"ו מחברי תנועת ש"ס המעטירה בעירייה", כתבו הרבנים, "שזה כמה שנים בסיעתא דשמייא פועל ועושה להקים קרנה של תורה בעירנו, עזרה וחסד לאברכים ולנזקקים, אוזן קשבת בכל שעה לכל אחד מתושבי העיר ללא הבדל עדה, כיפה וקהילה. חרדים, דתיים ומסורתיים. דברים שלא ראינו הרבה שנים בעיר".

אחד מהרבנים שחתום על המכתב אומר לאונו NEWS: "לשלמה זלמן סיונוב יש אהדה מיוחדת מכל קצוות העיר, דתיים וחילונים, חרדים ומסורתיים. הוא בחור מיוחד במינו. ההוכחה שכל רבני הקהילות בעיר תמכו וחתמו בשביל סיונוב בגלוי, זו ראיה ברורה שסיונוב אהוב על כולם. לכן אנו פונים למרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס וליו"ר התנועה הרב אריה דרעי לחזק את מעמדו של סיונוב בתנועת ש"ס בעיר. אנו סוברים שאין מתאים יותר ממנו לייצג את יראי ה' בעיר. מי שמביא את הקולות בבחירות לש"ס אלה הרבנים בעיר ולכן הנהלת תנועת ש"ס הארצית חייבים לשמוע בקולנו. לא ייתכן שתנועת ש"ס יקבלו החלטה בינם לבין עצמם בנושאים הקשורים לעיר שלנו מבלי לשמוע את דעתנו".

ראש העירייה ליאת שוחט אומרת: "אני מברכת על מינויו של שלמה זלמן סיונוב לתפקיד ממלא מקום וסגן ראש העיר. שלמה הוכיח בשלוש השנים האחרונות כחבר מועצה שפועל בהתנדבות מלאה עד כמה הוא מסור, אכפתי ומחויב לתושבים שבחרו בו ונתנו בו אמון לצאת לשליחות הזו. בשלוש השנים האחרונות שלמה הוביל באמצעות מחלקת מורשת ישראל עשרות פעילויות, אירועים וסדנאות שבהם השתתפו מאות ואולי אפילו אלפי תושבים. את כל הפעילות הזו הוא עשה וימשיך לעשות בזמנו הפרטי וללא שכר. אני מאחלת לו הצלחה רבה בתפקידו החדש ובטוחה שהוא ימלא אותו על הצד הטוב ביותר".

סיונוב סירב להגיב לדברים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק תאונת אופנוע

כביש 471: רוכב אופנוע נפצע בינוני