יום רביעי , דצמבר 2 2020
דף הבית / מה מותר ומה אסור על פי ההנחיות החדשות שפורסמו הבוקר?

מה מותר ומה אסור על פי ההנחיות החדשות שפורסמו הבוקר?

החל מהבוקר פורסמו ההנחיות החדשות של משרד הבריאות. הלימודים בחינוך המיוחד יתחדשו תחת הגבלות נוקשות, איך עושים ספורט? והאם מותר לצאת לחתונות ובר מצוות? כל התשובות

חובת חבישת מסיכה. צילום: פיקסביי
חובת חבישת מסיכה. צילום: פיקסביי

משרד הבריאות איענן את הנהלים והתקנות בנוגע לחופש התנועה במרחב הציבורי. אלה ההנחיות החדשות:


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


יש לצאת עם מסיכה למרחב הציבורי. מי שאינו חובש מסיכה או נושא אחת כזו עלול לקבל קנס בגובה של 200 שקל. בפעם השנייה לביצוע העבירה ולאחר מתן התראה בעת ביצוע העבירה הראשונה.

יש להקפיד על שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם, רחיצת ידיים מספר פעמים ביום, וכן על יציאה מהבית למרחק של עד 100 מטרים למעט בכדי לקיים את הפעולות המותרות על פי ההנחיות החדשות.

חינוך:
הלימודים יתחדשו בחינוך המיוחד במגבלה של עד שלושה ילדים בקבוצה, בכפוף להפרדה של רבע שעה בין קבוצה לקבוצה והקפדה על היגיינה. כל שלושה משפחות יקבלו מטפל קבוע לצורך שמירה על הילדים תוך הקפדה על הכללים המחייבים.

ספורט:
כל אדם יוכל להתאמן עם עוד אדם קבוע או עם אנשים קבועים הגרים באותו המקום. ניתן יהיה להתרחק למרחק של עד 500 מטרים ממקום המגורים. אסור להיכנס לחופי ים, פארקים, גני משחקים ומתקני ספורט עירוניים. לא תתאפשר הליכה ושהות בבתים של אחרים (מעבר ל- 3 המשפחות הנמצאות בקשר קבוע לשם שמירה על הילדים).

ברית, חתונה ומקווה גברים:
ניתן להגיע לברית או לחתונה בשטח פתוח בלבד. בהשתתפות של 10 אנשים לכל היותר ותוך שמירה מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם. מותרת היציאה למקווה גברים ובלבד שבכל עת לא ישהו במתחם מעל לשלושה אנשים.

תפילה:
התפילה מותרת עד לעשרה אנשים. כל עוד הם שומרים על מרחק 2 מטרים אחד מהשני,בשטח פתוח. תותר התפילה במרחק של 500 מטר מהבית.

מרפאות:
טיפולי רפואה חיוניים למעט טיפולים אסטתיים.

תעשייה, ייצור ושירותים:
ענפי התעשייה, הייצור והשירותים יוכלו לשוב למתכונת עבודה של 30% ממצבת כוח האדם או עד 10 עובדים בו זמנית במקום העבודה, לפי הגבוה מביניהם. מגבלה זו לא תחול על מקומות עבודה ועסקים שיעמדו בכללי ה״תו הסגול״ ואלו יוכלו להעסיק היקפי כוח אדם גבוהים יותר.

להלן הכללים המרכזיים של "התו הסגול" למעסיקים: כל עסק ימנה ממונה קורונה מטעמו; שמירה על כללי היגיינה; איסור התקהלות בפינת הקפה ובמטבחונים; אכילה בחדרו של העובד ככל האפשר; שמירה על מרחק 2 מטר בין אדם לאדם; בדיקת חום בכניסה; שיבוץ באותה קבוצת הסעה ואותה משמרת, ככל האפשר; בחדר שגודלו עד 20 מ״ר – יוכלו לשהות שני עובדים, או מספר גדול יותר של עובדים אם בין עובד לעובד ישנה מחיצה שתמנע העברת רסס; בחדר שגודלו מעל 20 מ"ר- עד 5 עובדים או מספר גדול יותר של עובדים אם בין עובד לעובד ישנה מחיצה; קיום פגישות ודיונים יתאפשר עד 8 עובדים בחדר.

לגבי מחלת הקורונה עצמה: עם עובד מסויים נדבק במחלת הקורונה, מקום העבודה ייסגר כולו או חלקו לתקופה שתסתיים לכל המאוחר עם סיום החקירה האפידמיולוגית על ידי משרד הבריאות. מומלץ כי אנשים עם מחלות רקע ימנעו מהגעה פיסית למקום העבודה.

עמידת העסק בכללי ה״תו הסגול״ תהיה באמצעות רגולציה עצמית. ככל שהעסק עומד בכללים שנקבעו הוא יוכל לחזור לפעילות באופן מיידי ללא צורך בקבלת אישור. הפרה של הכללים כרוכה בעבירה פלילית וחזרה למגבלות הקודמות.

בכפוף לכך אושרה פתיחה של מספר ענפי מסחר ושירותים בכפוף להתחייבות לעמידה בתנאים הבאים (״התו הסגול״ למסחר): הצהרת בריאות ומדידת חום לנכנסים, סימון מרחק של 2 מטרים בין הלקוחות בקופה, מחיצה פיסית בין המוכר לקונה, עבודה במשמרות קבועות, שמירה על הגיינה וחיטוי באופן תדיר, הגבלה של מספר הנכנסים לחנות כך שלא יהיו יותר מ-2 לקוחות בו זמנית בחנות או 2 לקוחות לכל קופה רושמת פעילה, בחנות שגודלה מעל 100 מ״ר יוכלו לשהות 4 אנשים לכל קופה רושמת פעילה.

להלן הענפים שאושרה פתיחתם בכפוף לתנאים המופיעים מעלה (ה״תו הסגול״ למסחר): ציוד מידע ותקשורת, ציוד אודיו ווידאו, מחשבים, ציוד היקפי ,תוכנה וציוד תקשורת, טקסטיל, כלים ממתכת, צבעים וזכוכית, שטיחים, מרבדים וחיפויי קיר ורצפה, רהיטים, מוצרי חשמל וגז ביתיים, כלי בית וכן מוצרים אחרים לבית (למעט צעצועים ומשחקים), חפצי תרבות ופנאי, ספרים, עיתונים, ציוד משרדי וצורכי כתיבה, ציוד ספורט ואופניים, כלי נגינה, מוזיקה וסרטים על גבי מדיה, אביזרים רפואיים, מכבסה, מתפרה וסנדלריה. נקבע כי הפעלה של עסק בניגוד לאמור בתקנות תחשב כעבירה פלילית וכן כעבירה מנהלית שניתן להטיל בגינה קנס.

חובת חבישת מסיכה. צילום: פיקסביי
חובת חבישת מסיכה. צילום: פיקסביי

ניתן יהיה לבצע משלוחים מכל החנויות, ואיסוף עצמי מכל החנויות הפתוחות על פי התקנות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

קורס נאמני קורונה יהוד מונוסון

קורס הכשרה לנאמני קורונה יהוד-מונוסון יוצא לדרך