יום רביעי , אוגוסט 5 2020
דף הבית / "היום שאחרי הקורונה" התשובה של ליאת שוחט לעוזי אהרון

"היום שאחרי הקורונה" התשובה של ליאת שוחט לעוזי אהרון

הקרב על תקציב 2020. ראשת אור יהודה, ליאת שוחט מגיבה למכתב הפתוח של יו"ר הוועדה לענייני ביקורת וחבר מועצת אור יהודה, עוזי אהרון: "מכתבך מבהיר יותר מכל עד כמה אינך מתמצא בניהול מוניציפאלי"

ראש העיר, ליאת שוחט צילום איתן אלחדז
ראש העיר, ליאת שוחט צילום איתן אלחדז

בשבוע שעבר שלח יו"ר הוועדה לענייני ביקורת וחבר מועצת אור יהודה, עוזי אהרון, מכתב לראשת אור יהודה ליאת שוחט. במכתב אותו הגדיר "מכתב פתוח" לכלל התושבים, הוא פירט את מה שלטענתו צריך לעשות עם התקציב של שנת 2020. אהרון טען כי בעקבות משבר הקורונה שפקד את העיר יש להפנות תקציבים לעזרה לאוכלוסיות המוחלשות תחילה, וכי התקציב המקורי אינו רלבנטי עוד. עוד הוא טען כי "יש לעצור את כלל הפרויקטים העירוניים וההתחדשות העירונית לפחות עד סוף 2020 ואולי אף מעבר לכך עד שנבין את גודל המשבר הכלכלי בעירנו".

עוזי אהרון צילום יחצ
עוזי אהרון צילום יח"צ

במכתב התשובה הרשמי שנשלח אליו השבוע, שוחט מגיבה בציניות: "שמחתי מאוד שהחלטת להתעניין סוף סוף בנעשה בעיר סביב נושא המגיפה", אינה חוסכת בביקורת אישית על התנהלותו של זה כחבר מועצה מן המניין: "אם היית מתחבר לדיונים מרחוק שקיימנו יחד עם שאר חברי המועצה, היית בוודאי יודע שאור יהודה מתמודדת עם האתגר (הקורונה) הקשה באומץ ונחישות". מזמינה אותו להתעדכן ביישומי התקציב: "הרעיונות שהועלו במכתבך- או יושמו כבר, או שאינם ניתנים ליישום ולכן כדאי שתתעדכן בסיכומי הדיונים שהתקיימו עד כה ונשלחים אליך למייל מדי יום", ולבקשתו לעצור את תהליכי ההתחדשות העירונית היא קוראת "הזויה".


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


המכתב

לכבוד: מר עוזי אהרון, חבר מועצת העיר

בחודשיים האחרונים, מאז תחילת ההתמודדות של העיר אור יהודה ושל מדינת ישראל בכלל עם מגפת הקורונה, הנושאים הציבוריים העיקריים שלכאורה עסקת בהם היו:

פגיעה ב-7,500 תלמידי העיר וכן צוותי החינוך בטענות כנגד זכייתם בפרס החינוך שהוענק להם.

טענות על אכיפת חניה כנגד רכב שסיכן חיי אדם.

טענות נגד סימוני כבישים לבטיחות תושבי העיר.

הפעלת בית הכנסת במתחם "חסדי שמחה" בניגוד להנחיות ולפסקי ההלכה של רבני ישראל תוך זלזול

בבריאות הציבור, זלזול בצוו האלוקי ״ונשמרתם מאוד לנפשותיכם״ וחילול השם גדול.

ועוד נושאים מהותיים מעין אלו.

שמחתי מאוד שהחלטת להתעניין סוף סוף בנעשה בעיר סביב נושא המגיפה, למרות שבפועל לא טרחת ולו פעם אחת לקחת חלק בדיונים וישיבות העדכון שהתקיימו בפני חברי מועצת העיר בנושא. למרות כל זאת, אציין שאנו באור יהודה וגם במדינה כולה רחוקים מלחזור לשגרה מלאה, זאת על אף העובדה שנעשה הצעד הראשון ברמה הלאומית לשחרר את המשק לעבודה. אם היית מתחבר לדיונים מרחוק שקיימנו יחד עם שאר חברי המועצה, היית בוודאי יודע שאור יהודה מתמודדת עם האתגר הקשה באומץ ונחישות, ומכתב זה צר מלהכיל את פעולותיה הרבות של העירייה למען התושבים בימים אלו.

הרעיונות שהועלו במכתבך- או יושמו כבר או שאינם ניתנים ליישום ולכן כדאי שתתעדכן בסיכומי הדיונים שהתקיימו עד כה ונשלחים אליך למייל מדי יום.

לצערי, ברור לכולנו שבעקבות האירועים תקציב 2020 לא ייראה כמו בתכנון המקורי, אך עדכונו יערך, בעזרת השם, לקראת סיום שלב היציאה כאשר נוכל להעריך כראוי את מימדי הנזק. גם בנוגע לזה, אתה מוזמן לעיין בסיכומי הדיונים שנערכו זה מכבר בנושא.

אין לי אלא להתייחס מהותית רק לנושא אחד במכתבך שמבהיר יותר מכל עד כמה אינך מתמצא בניהול מוניציפאלי.

בקשתך לעצור את כל הזדמנויות הפיתוח העירוניות כאילו לא די לנו בנזקי הקורונה עד כה היא הזויה. העיר ותושביה זקוקים לפרויקטים אשר ייצרו הזדמנויות תעסוקה ומגורים חדשות, תשתיות חדשות ומשופרות ופתרונות פנאי ותרבות. הזדמנויות אלו יגדילו את יכולותיה של העירייה להעניק שירותים טובים יותר, תוך הסתמכות כלכלית על תעסוקה ומסחר ולא על כיסי התושבים. זאת כמובן מבלי להיכנס לנזקים אחרים שיגרמו בעקבות בקשותיך כמו עיכוב בקבלת הדירות לכל הרוכשים בשכונת בית בפארק, עיכוב פרויקטים של התחדשות עירונית שאחת התכליות שלהן היא שיפור עמידות המבנים מפני רעידות אדמה, עיכוב בשדרוג מערכות הניקוז הקורסות בעשורים האחרונים, ועוד.

אסכם: כפי שפעלנו עד כה, נמשיך לפעול כדי לחזק את התושבים ואת הקהילה שלנו בעת הזו ולשמור על בריאותם. נדאג להקל עליהם ככל יכולתנו (על פי החוק כמובן), כל זאת לצד פעולות שיסייעו לעסקים המקומיים – הקטנים, הבינוניים והגדולים – להתרומם מהמשבר העולמי שנקלענו אליו. את זה נעשה באמצעות מעשים, פעולות ותכניות עבודה, ולא על ידי מכתבים חסרי תכלית.

מזמינה אותך בשמחה להשתתף בדיוני העירייה ולהתעדכן כדי להימנע ממכתבים מביכים מעין אלו.

בכבוד רב,

ליאת שוחט, עו"ד

ראש העיר

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. למה רק להתנגח … מה עם להיות מאוחדים
    הציע עזרה תעני עניינית !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

זוגיות. צילום: PIXABAY

ט"ו באב: אחוזים גבוהים של רווקים בבקעת אונו בקרב הצעירים