יום שישי , מאי 7 2021
דף הבית / גינת הכלבים בקריית סביונים ננעלה בערב – בעלי הכלבים זועמים

גינת הכלבים בקריית סביונים ננעלה בערב – בעלי הכלבים זועמים

המתחם שעד לפני שבוע וחצי היה פתוח ללא הגבלת שעות, נסגר ביום בהיר אחד מהשעה עשר בערב. בעלי הכלבים טוענים, כי העירייה נוהגת בבריונות ונביחות הכלבים לא מוגדרות בחוק הרעש. תגובת העירייה: "ההחלטה התקבלה נוכח גידול משמעותי בתלונות השכנים"

שלט בן פלד
שער נעול בגינת הכלבים בקריית סביונים (צילום פרטי)

מזה שבוע וחצי קבוצה של בעלי כלבים נתקלת בשער נעול בגינת כלבים, היכן שכלביהם אהבו להשתובב בשעות הערב.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו


להפתעתם, גילו התושבים כי העירייה החליטה ביום בהיר אחד לנעול את השער אחרי 22:00, הציבה שלט ולדבריהם אף לא הודיעה על כך מראש.

מדובר בגינת הכלבים היחידה בשכונת קריית סביונים הממוקמת אל מול רחוב משה דיין 16. לדברי בעלי הכלבים, דיירי הבניין הם אלה שהזעיקו את המשטרה ופנו לעירייה כדי שתפעל.

גינת כלבים חורף- בן פלד
גינת הכלבים בקריית הסביונים (צילום פרטי)

אחד מבעלי הכלבים שפוקד את הגינה, נדהם כמו יתר חבריו, על ההחלטה באישון לילה לסגור את המתחם בערב: "מילא זה היה חוקי, אבל שעירייה, שאמורה לתמוך בתושבים שלה, באה ועושה דבר כזה. יש פה עבירה על החוק.

גינות כלבים לא מוגדרות בחוק הרעש ולא אמורות להיסגר בעשר בערב או בכלל. החוק אומר שבגינות ציבוריות, למשל, אתה יכול לשבת אחרי 11 בלילה, אבל אתה לא יכול לעשות רעש סביר.

רעש סביר זה משהו עם דציבלים גבוהים, אנחנו בדקנו באפליקציה את הרעש של נביחות הכלבים. זה אפילו לא מתקרב בפרומיל לחוק הרעש. בגינות כלבים אתה יכול להישאר גם כל הלילה".

בנוסף, סיפר אחד החברים בגינה , על האכיפה כנגדם:כל יום מגיע שיטור עירוני ופקח ומבקשים מאיתנו לצאת, אנחנו אומרים – חבר'ה, זה לא חוקי. אנחנו אנשים שומרים חוק. בפעם הראשונה רצו לתת קנס, הוא הלך לניידת, חזר, וכנראה הבין שהוא לא יכול לתת".

לדבריו אי אפשר להיות בגינת הכלבים בשעות היום. "אפשר להגיע משעה שבע בערב ועד עשר, אז מגיעים עיקר האנשים. סה"כ יש 6-7 חבר'ה שמגיעים כמוני אחרי העבודה סביב 21:30-21:45. הכי מאוחר שמישהו נשאר זה עד 23:15-23:30".

עד לא מכבר, ראש העיר הייתה פוקדת את הגינה עם כלבתה. לדבריו, מאז הופעת השלט שהציבה העירייה, נעלמו עקבותיה, כפי שהוא מתאר: "ממה שהבנתי, ראש העיר, היא בעצמה בעלים של כלב והייתה מגיעה פעמיים אם לא יותר אחרי השעה עשר וגם בעלה, אני הייתי שם. פתאום מאז שצץ השלט, היא נעלמה וגם לא מגיבה לפניות. אין עם מי לדבר.

פנינו לעירייה, העוזר שלה חזר לאחד מהאנשים שבאים לגינה ואמר – אני לא יודע על מה מדובר, אני לא מכיר את החוק, אני צריך לבדוק. עבר מעל שבוע והוא לא חזר עם תשובה. בינתיים, אנחנו נכנעים ללחצים של דיירים מהבניין ממול שמזמינים משטרה, שמגיעה ומוציאה אותנו בכוח. בכל פעם שהפקח והשוטר מגיעים הם אומרים שהם קיבלו הוראה ישירה לסגור לנו את הגינה.

כדי שעירייה תסגור גינת כלבים היא צריכה להעביר חוק עזר עירוני, אבל אין כזה ולכן גם הפקחים לא יכולים לתת קנסות. יש עוד גינות שיצרנו קשר עם התושבים שמגיעים אליהן ואמרנו להם – תצטרפו למאבק שלנו, כי מחר זה יכול להיות אתם".

אחד החברים בגינה , פתח עצומה תחת הכותרת – 'שחררו את גינת הכלבים בקריית הסביונים', שקיבלה מעל 100 חתימות. "יש גבול כמה אפשר לזלזל בתושבים. אותו בניין שממנו הגיעו התלונות, זה אותם תושבים שלפני כמה חודשים ביטלו קו אוטובוס שעבר ליד הבית שלהם".

גינת כלבים בקיץ- בן פלד
כלבים מחפשים צל בגינת הכלבים (צילום פרטי)

"ממתי בעל כלב ביהוד הופך אותך לתושב סוג ב'?"

תושבים נוספים הצטרפו לדבריו . מיכל זוהר, שפוקדת אף היא את הגינה, סיפרה: "אני די המומה מהתנהלות הרשות, לבוא בכוחניות כזו אל מול התושבים, מבלי לדון תחילה, לקיים שיח, לבחון פתרונות אחרים. שנים נאבקנו לקבל גינת כלבים בשכונה, שיש בה ריכוז כלבים גבוה מאוד.

אף אחד מאנשי העירייה לא התייעץ איתנו לפני כן מה אנחנו צריכים בגינה, איפה כדאי שתהיה ממוקמת. פשוט הציבו לנו עובדה, שמו ארבע גדרות וסגרו עניין. עכשיו לבוא אלינו בטענות על רעש, כאשר זה המקום היחידי שבו לכלבים שלנו יש קצת חופשיות לשחק ולהשתולל וכאשר אנחנו לא אלה שביקשנו שהגינה תהיה ממוקמת על הכביש, זאת חוצפה.

גם תליית השלט עם הגבלת השעות, לא רק שאינו חוקי, אלא גם נעשה מאחורי גבינו, יום בהיר אחד וללא כל אזהרה. יועילו בטובם ראש העיר והעירייה לדעת לדבר עם התושבים שלהם לפני ביצוע פעולות לא חוקיות רק לשם להגיד "עשינו".

אסף חגי-פריי, גם הוא מנפגעי המצב הנוכחי: "המצב אבסורדי, בעלי הכלבים שמגיעים לגינת הכלבים הם דווקא בעלי כלבים ששומרים על החוק, הסביבה והקהילתיות. הם אלו שנפגעים מהמהלך הכוחני של הרשות. אלו בעלי כלבים שאוספים את הצואה, שלא משחררים את הכלב בגינות ילדים, מטפחים את כלבם ונוטים להתחשב בסביבה.

דווקא תושבים אלו מוצאים עצמם מאוימים מידי ערב ע"י פקחים שירשמו דו"חות, חרף העובדה כי אין בסיס חוקי לכך והכל כבשל אטימות של הרשות, חוסר שיתוף מצידה ורצון "להשתיק" תלונות של תושבים אחרים. ממתי להיות בעל כלב בעיר הופך אותך לתושב סוג ב'?

תגובת עיריית יהוד-מונוסון: "העירייה קיבלה את ההחלטה על הגבלת שעות השימוש בגינת הכלבים, נוכח גידול משמעותי בתלונות השכנים על מטרד רעש מגינת הכלבים המדוברת, גם בשעות מאוחרות. הוחלט על הגבלת שעות השימוש בגינה עד השעה 22:00, לטובת איזון בין השימוש בגינה לרווחת בעלי הכלבים לבין צמצום מטרד הרעש".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. כל פתרון צריך להגיע מתוך הידברות ולא מתוך כוחניות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

אביטל חורב משפחת פרג'ון צילום רונית תמם

15 שנה לנפילתו של סמ"ר רועי פרג'ון ז"ל: מרוץ אביב לזכרו יתקיים מחר ביהוד