יום שישי , מאי 7 2021
דף הבית / עיריית יהוד מונוסון "מחזירה את הצבע לחינוך" בתקציב של יותר ממיליון ש"ח

עיריית יהוד מונוסון "מחזירה את הצבע לחינוך" בתקציב של יותר ממיליון ש"ח

התכנית העירונית תוקצבה ביותר ממיליון ש''ח לביצוע מיידי עם החזרה ללימודים מלאים ועד לחודש יוני. צפויה לגשר על הפערים הרגשיים, החברתיים והלימודיים

תוכנית חינוך ביהוד מונוסון (תצלום אילוסטרציה pixabay)
תוכנית חינוך ביהוד מונוסון (תצלום אילוסטרציה pixabay)

עם חזרת התלמידים ללמידה בבתי הספר, עיריית יהוד מונוסון מובילה תכנית עירונית שגובשה בהובלת ראש העיר יעלה מקליס ואגף החינוך בעירייה.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו


 

התכנית העירונית תוקצבה ביותר ממיליון ₪ לביצוע מידי עם החזרה ללימודים מלאים ועד לחודש יוני. התכנית "מחזירים את הצבע לחינוך" תספק מענה עירוני אקטיבי ויוזם, שיקדם את התלמידים בעיר ויביא לגישור על הפערים הרגשיים, החברתיים והלימודיים שהשנה האחרונה יצרה בצל נגיף הקורונה.

התכנית כוללת חבילה של 60 שעות לכל בית ספר לטיפול רגשי לתלמידים ומתן כלים להתמודדות עם מצבים משתנים, מתן חבילה של עד 85 שעות לתגבור לימודי ליבה בקבוצות קטנות, פיילוט לגיבוש סדר יום מפתיע ומערכת שעות שונה המותאמת לתקופה, תגבור פעילות בתנועה בגינות ציבוריות עם מדריכים מוסמכים והגברת מעורבות ההורים בתהליך החזרה ללמידה מלאה.

חמשת צבעי התוכנית

על מנת לייצר אבחנה בין הפעולות השונות השוטפות, כחלק מהמענים המתוכננים מראש לבין היוזמה הנוכחית, התכנית חולקה לחמישה צבעים המסמלים חמישה צירים מרכזיים.

הצבע הירוק – מענה פיזי-חברתי לריחוק החברתי הממושך ולחוסר השקט הפנימי שנגרם מהמצב ומהשהייה הממושכת מול המסכים, שיבוסס על פעילות בתנועה עם מאמנים מוסמכים, חוגי העשרה ולמידה ומפגשים חברתיים ופעילות ייחודית לילדי הגנים.

בין היתר, ישובצו מדריכי ספורט בגינות הציבוריות ותלמידי כיתות ז'–ט' יגיעו במערכת שעות סדורה בקפסולות לגינות לפעילות פיזית באינטראקציה חברתית בליווי מוזיקה, תנועה ואביזרי ספורט.

הצבע הסגול – פיילוט לקידום סדר יום מפתיע, שייערך בשלב ראשון בשני בתי ספר יסודיים ובחטיבת ביניים. צוותי בתי הספר ילוו באופן פרטני על ידי יועץ מקצועי, ד"ר אייל דורון, לבניית מנגנון בית ספרי של מערכת שעות שמשקפת ניהול זמן שונה ופדגוגיה חדשנית המותאמת לשינויים.

הצבע האדום – צמצום פערים במקצועות הליבה. כל מנהל בית ספר בעיר יקבל חבילה שנעה בין 50-85 שעות לפי גודל בית הספר, אותה יחלק לשיעורי תגבור עבור תלמידי כיתות א'–יב' בקבוצות קטנות של עד 5 תלמידים.

בנוסף, תתוגבר הגברת המוכנות לכיתה א' ללימודי ראשית הקריאה והכתיבה בגני החובה.

הצבע הכחול – מתן כלים להתמודדות עם מצבים שמשתנים באופן תדיר וצמצום פערים רגשיים.

כל בית ספר יקבל 60 שעות שיוקצו לטיפול רגשי פרטני או בקבוצות של עד 5 תלמידים על פי מיפוי בית ספרי פנימי ובאמצעות תכניות לימוד בית ספריות שמתמקדות בהתמודדות עם מצבים משתנים, שיפור כשירות חברתית ותרבותית, קידום סקרנות, חיזוק עבודת צוות, העלאת מוטיבציה, פיתוח מסוגלות אישית, פיתוח אישי והעצמה, כמו גם טיפול רגשי פרטני בהתאם לצורך.

בנוסף, תוכנס תכנית העוסקת במסוגלות אישית, פיתוח אישי והעצמה לגני החובה.

הצבע הכתום – ההורים כשחקן מרכזי בחזרה ללמידה מלאה, באמצעות שיעורי בחירה שיוכלו ללמד בתחומי בקיאות מומחיות ועניין את התלמידים שיבחרו את הקורסים אותם ירצו ללמוד עם ההורים בקבוצות: "הורים מלמדים בנעלי בית". הקצאת סדנאות להורים אודות סמכות הורית, גלישה בטוחה, התמודדות עם חרדות ועוד.

המשך הסדנאות עם ד"ר אייל דורון במסגרת התכנית "עיר יצירתית", "מכניסים את היצירתיות הביתה".

ראש העיר יהוד מונוסון, יעלה מקליס: "אחרי תקופה ארוכה של חינוך בזום, ביהוד מונוסון עושים זום על החינוך. לא חיכינו למשרד החינוך, לקחנו אחריות על הילדים שלנו ויזמנו תכנית עירונית מהפכנית, מוסדרת ומתוקצבת שתשקם את החינוך בעיר ותעניק לתלמידים מענים למציאות המשתנה.

התכנית מיושמת באופן מיידי ומהיר. הקורונה והמגבלות גבו מכולנו מחיר בשנה האחרונה, ולכן התכנית נועדה לתת מענים שיצמצמו את הפערים הרגשיים, החברתיים והלימודיים שנוצרו בקרב התלמידים. אנו נעשה הכל כדי שהחזרה לשגרת לימודים תיעשה באופן איכותי ובריא".

לפרטים נוספים אודות מחזירים את הצבע לחינוך – לחצו כאן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

אביטל חורב משפחת פרג'ון צילום רונית תמם

15 שנה לנפילתו של סמ"ר רועי פרג'ון ז"ל: מרוץ אביב לזכרו יתקיים מחר ביהוד