יום חמישי , אפריל 9 2020
דף הבית / אור יהודה / אור יהודה – הוחמר עונשו של דוד יוסף

אור יהודה – הוחמר עונשו של דוד יוסף

בית המשפט העליון החמיר את עונש המאסר של ראש עירית אור יהודה דוד יוסף והוסיפו עוד 14 חודשי מאסר מאחורי סורג ובריח. סך הכל יישב בכלא 38 חודשיים. יוסף הורשע לפני כשנה בשורת עבירות, בהן בעילה אסורה בהסכמה, מעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות, הטרדה מינית, עבירות מרמה והפרת אמונים

דוד יוסף בעיריית אור יהודה
צילום ארכיון

בית המשפט העליון אמר את דברו והחמיר את עונש המאסר של דוד יוסף מי שהיה ראש עיריית אור יהודה והורשע בעבירות מין רבות, גניבה בידי מעביד ועוד שורת עבירות, רובן בעובדות עירייה אשר היו תחת מרותו. לראשונה מאז נעצר, סרב דוד יוסף להודות כי ביצע את המעשים המגונים וסרב לקחת אחריות על מעשיו וטען כי מדובר בקוספרציה להחלפת שלטונו. כעת מודה יוסף, לראשונה, בפני בית המשפט העליון בסעיפי האישום שנגדו ומבקש לקחת אחריות על מעשיו. 


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


ערעור דוד יוסף בבית משפט עליוןכבר בתום הדיון הראשון, אחרי שקראו שלושת שופטי העליון בראשות השופט דנצינגר את בקשות הערעור של הצדדים. הציעו השופטים ליוסף למשוך את ערעורו,להודות בסעיפי האישום ולקחת אחריות על מעשיו ובכך יוחמר עונשו בהסכמה לפי בקשת הפרקליטות, אם לא ייבחר לעשות זאת, יש סיכוי כי בית המשפט יחמיר עוד יותר את עונש המאסר שלו.
גזר דין דוד יוסף

מרגע זה נתקף יוסף בהלה כי בית המשפט עומד להחמיר משמעותית בעונש המאסר שלו, גם מקרוביו המליצו עליו לקבל את עמדת בית המשפט, להודות באישומים, לקחת אחריות על מעשיו ולהסכים להוספת תקופת עונש של 14 חודשים נוספים. מנגד עורכי דינו, סברו כי סיכוי הערעור טובים מאוד והציעו להמשיך את ההליך המשפטי, בעקבות עדויות חדשות שיש ברשותם. לבסוף הלחץ שהופעל על יוסף, עשה את שלו, הימצאותו מאחורי סורג ובריח משפיעה על מצבו הנפשי והחשש מהחמרה העונש על ידי שופטי העליון, עשתה את שלה, ולראשונה, ביקש יוסף להודות באישומים ולקחת אחריות על מעשיו.
גזר דין דוד יוסף

מדברי שופט העליון דנצינגר – "בראש ובראשונה יצויין כי לפי הצעה זו מושך המערער את ערעורו על הכרעת הדין ובכך הוא לוקח למעשה אחריות על המיוחס לו בכתב האישום המתוקן…. אנו מורים איפוא על קבלת ערעור המדינה ועל העמדת עונש המאסר שהושת על המערער על 38 חודשי מאסר (בניכוי תשעת ימי מעצרו). שאר רכיבי העונש שנקבעו בגזר הדין יעמדו בעינם…בכך תם טיפולנו בתיק זה"

עורך הדין אבי אודיז – ההסכמה להצעת בית המשפט היתה בניגוד מוחלט לעמדתי והמלצתי, אני סברתי שהיה לנו ערעור מעולה והיינו צריכים לבקש הכרעה אבל רצונו של הלקוח – כבודו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

תגובה אחת

  1. חלאת המין האנושי, אדם נקמן, חחאה שהשתן עלה לו לראש, הוא עוד חושב לחזור, אני מקווה שהתושבים ,בבוא היום לא יתנו לו את קולם אחרי כל המעשים שלו, ויזכרו את הקורבנות שלו.
    אוי לעבד כי ימלוך, בושה וחרפה לראשות עירית אור יהודה, שהייתה רשות של מחשבים, שלטון יחיד, שלטון מושחת, שלטון שכל האמצעים כשרים,בושה בושה בושה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

גרפיטי באור יהודה. צילום: משטרת ישראל

אור יהודה: חמישה קטינים נעצרו בחשד לגרימת נזק לרכוש ציבורי