יום שני , יולי 13 2020
דף הבית / חדשות חמות / כתב אישום נגד ראש עיריית יהוד לשעבר יוסי בן דוד

כתב אישום נגד ראש עיריית יהוד לשעבר יוסי בן דוד

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה לבית המשפט השלום בראשל"צ כתב אישום כנגד יוסי בן דוד, ראש עיריית יהוד-מונוסון לשעבר, בגין עבירת מרמה והפרת אמונים ועבירת מס. בן דוד התגובה ראשונה - אני כופר בכל האשמות נגדי, אני אשרת את הציבור בעתיד

יוסי בן דוד בבית המשפט
בן דוד בהארכת מעצרו - צילום ארכיון

לפי כתב האישום, במהלך השנים 2009- 2013, במסגרת תפקידו כראש עיריית יהוד וכיושב ראש הוועדה המקומית לתכנון ובנייה יהוד-מונוסון, פעל בן דוד לקדם את ענייניו של חברו אליהו עזרא, קבלן בנייה בעיר, במסגרת פרויקט בניה במתחם מלון אוויה בעיר יהוד, זאת כשבין השניים שוררת תלות כלכלית מהותית.

לקריאת כתב האישום המלא – לחצו כאן
תגובת יוסי בן דוד לאתר אונו ניוז – כיהנתי במשך 10 שנים כראש עיריית יהוד והפכתי  עיר כושלת לעיר משגשגת ובעלת איתנות כלכלית. במהלך כהונתי הציבורית פעלתי אך ורק לטובת העיר ותושביה ואני מתכוון להמשיך לעשות זאת גם כתושב מן המניין. כל החקירות שבגינן נחקרתי במהלך כהונתי התבררו כחסרות בסיס ואני מאמין כי גם הטענה על עבירות עוון, לכאורה הפרת אמונים בגין ניגוד עניינים, אשר תידון בבית משפט השלום תתברר כחסרת כל בסיס כקודמותיה. אני משוכנע כי גם הפעם הצדק יצא לאור.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


כך, במסגרת פעולותיו של בן דוד בעסקת נדל"ן פרטית במרכז יהוד, הכוללת שני בתים ושתי חלקות מקרקעין המיועדות לבניה, העמיד עזרא לבקשת בן דוד ערבות בנקאית לפירעון חובת הלוואה בסך של כ- 2 מיליון ש"ח, שיועדה להשלמת קניית שני הבתים באותם מקרקעין לטובת בן דוד. בנוסף, חרף מגעים שונים של בן דוד עם בעלי הזכויות בקרקע לקניית שתי חלקות נוספות באותם מקרקעין המיועדות לבניה, נמכרו אותן חלקות בסופו של יום לעזרא בהתאם לתנאי המכירה שסוכמו עם בן דוד. בהמשך נמכרו זכויותיו של עזרא במקרקעין לקרובי משפחתו של בן דוד, בתמורה לכ- 1,900,000 ש"ח. עד מועד הפתיחה בחקירה לא הועברו כל התשלומים המוסכמים בחוזה המכירה לעזרא.
יוסי בן דוד בבית המשפט

על אף ניגוד העניינים שנבע מקשריו האישיים של בן דוד עם עזרא והתלות הכלכלית ששררה ביניהם על רקע עסקת המקרקעין, פעל בן דוד במסגרת תפקידו כראש העירייה לקידום ואישור פרויקט הבנייה במתחם מלון אוויה ביהוד בפני הועדות לתכנון ובנייה, מנהל מקרקעי ישראל, היועץ המשפטי לממשלה וגופים רשמיים נוספים, מבלי שדיווח על ניגוד העניינים המהותי לאף אחד מן הגורמים מולם פעל לקידום הפרויקט, ותוך פגיעה ממשית בטוהר המידות של עובדי הציבור, אמון הציבור בעובדי הציבור ותקינות פעולת המנהל. כמו כן, במהלך הצהרת הון שהוגשה על ידו, לא הצהיר בן דוד לרשות המיסים על ארבעה נכסים שנמצאו בבעלותו, שהוא מיופה כוח בהם או משמש כנאמן בעניינם.
לכתבה בנושא – תיק אוויה נפתח

חוקרי המשטרה יוסי בן דוד

החקירה בוצעה על ידי משטרת ישראל יחד עם יחידת יהלום וחקירות מע"מ ירושלים ברשות המיסים. התיק מנוהל בידי עו"ד לואי עיאדאת מפרקליטות מיסוי וכלכלה.
תגובת עורכת הדין אירית באומהורן – "יוסי בן דוד יודע כי כראש עיר וכאיש ציבור פעל כל שנות כהונתו אך ורק לטובת עירו ביושר ובנאמנות מוחלטת, והוא סמוך ובטוח כי ישוב וישרת את הציבור בעתיד. מכל העבירות החמורות בגינן נחקר ארוכות נותרה טענה על עבירת עוון, לכאורה הפרת אמונים בגין ניגוד עניינים, עבירה שתידון בבית משפט שלום. בן דוד כופר בכתב האישום שהוגש נגדו, ומשוכנע כי כפי שרוב הטענות נגדו בתחילת החקירה התבררו, בלשון המעטה, כלא נכונות וללא כל בסיס, כך יתברר גם לגבי השארית שנותר".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

עדי בלומנפלד

עדי בלומנפלד נבחרה למנכ"לית החברה לפיתוח אור יהודה