יום ראשון , ינואר 17 2021
דף הבית / קריית אונו  – סיוט במעון נעמת

קריית אונו  – סיוט במעון נעמת

הסיוט של כל הורה, לקבל טלפון מהגן עם בשורה כי הילד ננשך בצורה חריגה על ידי ילד אחר. על פי אימו, הילד ננשך על ידי ילד אחר ללא נוכחות של איש צוות בחצר הגן. האם הגישה תלונה במשטרה. נעמת - "תופעת הנשיכות בין ילדים בגיל הרך הינה תופעה התפתחותית מוכרת"

נשיכות בגן בקריית אונו

מיכל אמא צעירה מקריית אונו, קיבלה השבוע טלפון ממעון נעמת ברחוב ירמיהו שם נמצא בנה הקטן, על הקו הטלפון היתה מנהלת המעון שבישרה לאם כי בנה ננשך ככל הנראה על ידי ילד אחר, מנהלת המעון ציינה כי ברגע ששמעו המטפלות את הבכי של הילד הן רצו אל המקום אך זה היה כבר מאוחר.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


מספרת מיכל – "במהלך הצהרים קיבלתי שיחה ממנהלת המעון היא סיפרה לי שהילד שלי ננשך על ידי ילד אחר וטענה שהמטפלות לא היו אשמות, כי כשהם שמעו את הצעקות של הילד הן ניגשו אליו ולא הספיקו למנוע את המקרה כי הנשיכות זה עניין של שניות אבל הן הרגיעו אותו שמו קרח על האזור הפצוע. כשהגעתי למעון להחזיר את הילד הביתה ראיתי מראה מזעזע על הגב שלו מספר נשיכות אכזריות עד כדי שטף דם. זה לא בסדר שהמטפלות לא היו שם בזמן כדי למנוע את המעשה האכזרי הזה".
נשיכות בגן בקריית אונוהאם המבוהלת לקחה את הילד לבדיקה רפואית, אצל רופאת משפחה שקבעה כי מדובר בסימני נשיכות והמליצה על טיפול רפואי.

מיכל – "האירוע קרה לפני מספר ימים, אנחנו עדיין נסערים, הילד בן שנתיים וחצי ולא יכול לדבר כל כך, שבאתי לקחת אותו מהגן שאלתי אותו מי עשה לו את זה והוא נקב בשמו של ילד אחר. מבדיקה שעשינו בקרב ההורים עולה כי בעבר היה הילד הנושך מעורב במקרה דומה עם ילד אחר. ההורים שלו ביקשו להתנצל בקבוצת הוואטס אפ של הגן. אין לי טענות להורים ולילד, אבל בעיני זאת הפקרות,  איפה היו המטפלות, איך משאירים ילדים בלי השגחה, במיוחד שיודעים שיש ילד שנושך. אנחנו ההורים נותנים אמון מלא במטפלות והגננות, היה לי קשה להחזיר אותו למעון אבל זה היה חשוב שלא תישאר לו טראומה, אני הגשתי תלונה במשטרה שתחקור מה שקרה בגן.

גם בקרב הורי הגן עולה חסר אמון על התנהלות צוות הגננות. ההורים לא מרגישים בטוחים להשאיר את הילדים לגן, ומדווחים כי עד כה לא פנה אליהם אף גורם רשמי לעדכן בעקבות האירוע החריג בגן.

מיכל –  "אני בטוחה שהילד צרח מעמקי נשמתו כל הזמן הזה רק שאף אחת מצוות הגננות לא הייתה שם כדי למנוע את זה! יש לציין שהצוות מכיר שיש בעיה עם הילד הנושך ובכל זאת נתנו לו לשחק ללא השגחה??? פשוט הפקר והתעללות. הילד נשאר עם טראומות נוראיות, כאבים עזים עד כדי כך שאינו יכול לישון או לשבת על כסא. זה כל כך כואב לדעת שפעוט נמצא בחוסר אונים מוחלט סובל צורך וכאוב אך אין מי שיהיה שם בשבילו ועוד שזה במקום שאמור להיות בטוח עבורו".
תגובת נעמת – ברגעים אלה הסתיים חלקו הראשון של בירור האירוע עפ״י נוהל סדור לבדיקת אירועים חריגים הנהוג אצלנו. הבירור, בנוכחות צוות המעון, הצוות הניהולי במרחב וועד העובדות הותיר צורך לבדוק פרטים נוספים ולהתכנס שנית, וזאת במטרה להפיק לקחים ולטפל בנושא בדרך מיטביתאציין כי תופעת הנשיכות בין ילדים בגיל הרך הינה תופעה התפתחותית מוכרת ונעמת מדריכה את הצוותים במעונות לאיתור מצבים טרום נשיכה ולהתערבות חינוכית בעת התרחשות אירוע נשיכה. יחד עם זאת, המקרה שלפנינו חייב עריכת בירור שאת תוצאותיו נודיע לכל הגורמים המעורבים. אנו שמחות כי הפעוט שב היום למעון ולדברי המפקחת השתתף בפעילות השגרתית לכל אורך היום.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

יוסי בן יוסף נינג'ה ישראל צלם עומר אלפנדרי

באתי כדי לנצח – יוסי בן יוסף מקריית אונו בגמר נינג'ה ישראל